Як Підключити Ноутбук до Інтернету Через USB Модем 4G?

Підключення ноутбука до інтернету через 4G Модем по USB або PCI - наступний крок у розвитку технології бездротового доступу до всесвітньої мережі в порівнянні з 3G. Ще її називають абревіатурою LTE (Long Term Evolution). У цій статті розберемося, що таке мобільний інтернет 4G і як до нього підключитися з ноутбука з використанням LTE (4G) модему з USB інтерфейсом.

Чим 4G модем для ноутбука краще, ніж 3G?

Стандарт мережі 4G-LTE відрізняється більш високими показниками, такими як коефіцієнт ємності, більш ефективне використання частотного діапазону і значне зменшення затримок за часом при передачі даних.

Якщо говорити простою мовою, то для кінцевого користувача все це виражається в більш якісного зв'язку з інтернетом і високою швидкістю - до 320 Мбіт в секунду на прийом і 170 - на передачу.

Завдяки цьому значно розширюються можливості по використанню таких міцно увійшли в наше життя речей, як відеоконференції або робота з вимагають високошвидкісного і стабільного підключення онлайн додатками і сервісами.

Налаштування USB Модем 4G Для Інтернету по LTE зв'язку

Сьогодні всі великі мобільні оператори Росії, такі як Мегафон, МТС, Білайн, Теле2, перейшли на використання Інтернету 4G, і відповідно, випускають 4G LTE модеми з підключенням по USB роз'єму до інтернету, щоб ми з вами мали можливість підключити до нього ноутбук.

операторЧастотний діапазон, МГцШирина каналу, МГцТип дуплексуНомер в 3GPP
Yota (Мегафон)2500-2530 / 2620-265030FDDBand 7
Мегафон2530-2540 / 2650-266010FDDBand 7
МТС2540-2550 / 2660-267010FDDBand 7
Білайн2550-2560 / 2680-269010FDDBand 7
Ростелеком / Теле22560-2570 / 2680-269010FDDBand 7
Теле2453-457.4 / 463-467.44.4FDDBand 31

Сьогодні ми говоримо про переносні мобільних 4G інтернет-модеми, які швидше за підходять для ноутбука, так як вони компактні і виглядають як злегка збільшена в розмірах флешка, з USB коннектором, який в деяких випадках може навіть бути захований в корпусі, що його не видно.

модем lte huawei e8372

Крім того, що за допомогою цього пристрою ми можемо підключити до інтернету ноутбук, дуже багато виробників роутерів створюють свої моделі з підтримкою 4G модемів, так що його можна вставити в USB порт маршрутизатора і отримати з його допомогою інтернет не на одному, а відразу не декількох гаджетах.

usb модем 4G zyxel keenetic

Потрібно також знати, що існують і великі LTE модеми з потужними, всередині яких заховані більш потужні приймачі, підсилювачі і антени, які дозволяють робити сигнал від оператора більш стабільним - вони призначені для стаціонарної установки десь в заміському будинку, куди неможливо протягнути кабельний інтернет . Іноді вони йдуть в парі з роутером, через який буде лунати інтернет від мобільного оператора по wifi по всьому приміщенню. Про один з таких комплектів RF-Link я розповів в іншій статті.

На що звернути увагу при виборі 4G модему для інтернету на ноутбуці?

Оскільки моделей існує безліч, а модем нам потрібен тільки один, та ще й такий, щоб можна було його при необхідності і в ноутбук вставити, і на роутер 4G інтернет підключити, перш, ніж піти в магазин, потрібно трохи подумати, які характеристики необхідно врахувати , щоб вибрати правильний LTE модем. Перерахуємо головні з них:

 1. Основне, що потрібно врахувати, це щоб модем підтримував стандарт 4G. Зовні вони від вже морально застарілого 3G нічим не відрізняються, тому уважно дивіться на опис специфікації. Навіть в тому випадку, якщо LTE у вас поки не ловить, 4G модем буде працювати і з сигналом 3G, зате ви отримаєте пристрій, який ще кілька років не втратить своєї актуальності.
 2. У разі, якщо у вас є роутер з USB портом, то подумайте на майбутнє про те, що можливо, вам доведеться підключити модем саме до нього, тому підберіть таку модель, яка працює з вашим маршрутизатором. Для цього просто перейдіть на сторінку опису роутера на офіційному сайті виробника і подивіться список підтримуваних пристроїв.
 3. Нарешті, завжди стане в нагоді наявність роз'єму для підключення 4G антени для модему. Як ми з'ясували, пристрій це мобільне, призначене для тих, хто переміщається з місця на місце, а прийом, як відомо, не скрізь однаковий. У разі потрапляння в зону, де зв'язок «не дуже», зовнішня антена буде вельми до речі, щоб не втратити зв'язку з зовнішнім світом.

USB модеми Мегафон і МТС

Як водиться, компанії Мегафон і МТС традиційно є головними конкурентами на ринку надання мобільних послуг, в тому числі і зв'язку LTE-4G. У випадку з 4G модемами дані компанії використовують одні й ті ж моделі (Huawei або ZTE), тільки завдають на них свої логотипи і оснащують відрізняється графічним інтерфейсом програмне забезпечення і вшитими за замовчуванням налаштуваннями на того чи іншого оператора. Відмінність же моделей один від одного в основному полягає в швидкості (100-150 Мбіт / с). Крім того, 4G модеми підтримують не тільки LTE, але і стандарти 2G і 3G, а також мають можливість автоматично перемикатися між ними в залежності від якості сигналу. Також, крім LTE модемів, можна використовувати і смартфони з вшитой підтримкою 4G - залишиться тільки придбати сімку і підключити відповідний тариф.

Ну а для комп'ютерів універсальним пристроєм є традиційний 4G USB модем - або від конкретного оператора з уже підключеною сімки, або окремо від іншого виробника, а потім вже вибрати відповідну стільникову компанію і купити потрібний тариф.

Якщо в першому випадку в налаштуваннях вам майже нічого робити не доведеться - вставив модем, встановив для нього ПО з диска і натиснув в програмі кнопку «Підключити», то у випадку з універсальним 4g модемом доведеться вручну вбивати всі налаштування на конкретного оператора.

модеми 4g 3g

До речі, про підключення та налаштування 4G модему Мегафон докладно говорити сенсу особливого немає, так як модеми 4G 3G в цьому один від одного нічим не відрізняються, а про останні я вже розповідав.

Підключення 4G модему Мегафон до USB порту ноутбука

Наведу тут лише загальний порядок дій:

 • Встановіть модем в USB-порт Вашого ПК.
 • ОС автоматично виявить і розпізнає нове обладнання, а потім запустить Майстер установки. Якщо Майстер встановлення не запускається автоматично, знайдіть файл AutoRun.exe в папці установки. Запустіть програму установки подвійним клацанням миші на AutoRun.exe.
 • Дотримуйтесь підказок майстра установки.
 • Після того, як програма встановлена, на екрані буде відображено ярлик про-

  грами «Мегафон Інтернет».

Після установки 4G-LTE модему програма управління запуститься автоматично. Надалі, при кожному підключенні модему до ПК, програма управління буде запускатися автоматично. Також Ви можете запустити програму управління подвійним клацанням миші по іконці на робочому столі.

Для вилучення модему:

 1. Двічі клацніть по значку в області піктограм панелі завдань, відобразиться інтерфейс безпечного видалення пристрою.
 2. Виберіть обладнання, яке відноситься до модему, і натисніть «Зупинити».
 3. Коли відобразиться повідомлення «Обладнання може бути видалено», витягніть модем. Перед тим, як витягти модем, необхідно закрити програму управління.

Установка модему 4G від МТС на ноутбук

Аналогічна історія з 4G LTE модемами МТС. Або купуєте для свого ноутбука вже готовий комплект «МТС коннект», що складається з модему і сім-карти з підключеним тарифом. Або ж окремо незалоченного (заточене під конкретного оператора і заблоковане для роботи з іншими) пристрій + окремо сімка з тарифом.

Оскільки ціни на послуги і якість зв'язку у всіх гравців з великої трійки (МТС, Мегафон і Білайн) приблизно однакові, я не бачу сенсу мудрувати з настройками і свого часу просто взяв готовий комплект, що називається, «під ключ», і до сих пір їм із задоволенням користуюся.

Єдиними недоліками LTE 4G модемів в порівнянні з 3G-аналогами - більш висока вартість і не така велика територія покриття сигналом. Причому, це стосується всіх операторів - і Yota, і Мегафон, і МТС, і Білайн, і Теле2. Тому, якщо ви проживаєте у великому місті і вам потрібен якісний, швидкісний і при цьому мобільний інтернет, то вибір за 4G - оператор на ваш розсуд і в залежності від того, що краще ловить в вашому районі. По секрету скажу, що поки абонентів 4G у Мегафон і МТС не так багато, як у Yota, тому швидкість найчастіше у них вище через малу завантаження мережі. Так що ловіть вдалий момент для використання швидкісного інтернету, поки є така можливість! Якщо ж ваш будинок далеко від великого міста - то поки доведеться обмежитися 3G.

Підсилювач сигналу - 4G антена для модему

До багатьом моделям модемів, які стоять трохи дорожче звичайних, в комплект кладуть невелику антену з проводом, щоб ваш ноутбук не був жорстко прив'язаний до одного місця, де мобільний інтернет ловить краще і з ним можна нормально працювати. Але це лише невеликий «бонус», якщо так можна висловитися - будь-якого значного ефекту вона не дає.

Для значного поліпшення якості сигналу в зоні слабкого прийому використовують спеціальні LTE антени-підсилювачі, які дозволять поліпшити сигнал від мереж Мегафон і МТС. Підключивши зовнішню 4G антену до модему, Ви значно поліпшите швидкість і стабільність Інтернет-з'єднання. Крім того, є підсилювачі 4G з уже вбудованим модемом - такий пристрій можна просто підключити по USB до комп'ютера і насолоджуватися якісним сигналом.

підсилювач 4g антена для модему

При виборі LTE антен для 4G модемів, як і при покупці комплектів для LTE, слід звертати увагу на силу підсилювача, що виражається в децибеллах (dBi). Також перед придбанням слід визначитися, де антена буде стояти - в приміщенні або на вулиці, і в залежності від цього робити вибір.

На цьому сьогодні все - про 4g роутерах, які дозволяють роздавати 4G інтернет на інші пристрої я розповім окремо, а на закуску - відео з налаштування програми для роботи з модемами Мегафон і цікавий ролик, в якому порівнюються на прикладі реальної роботи модему якість прийому і передачі даних в мережах 4G і 3G стандартах.