Mercusys MW325R N300 - Огляд WiFi Роутера

Гість сьогоднішнього огляду - wifi роутер Mercusys MW325R, або як його ще називають N300. Даний виробник зовсім недавно вийшов на наш ринок. Тому відгуків про нього від реальних власників мені до сих пір знайти не вдалося. Що не дивно - фірма маловідома. Чесно кажучи, я сам про неї дізнався зовсім випадково, проходячи повз вітрини одного з магазинів. Тим цікавіше сьогодні буде разом на нього подивитися і зрозуміти, що він із себе представляє.

Технічні характеристики Mercusys MW325R N300

  • WiFi - 2.4 ГГц + 1 гостьова мережа
  • Антени - 4, по 5 dBi
  • Порти - 3 LAN, 1 WAN
  • Потужність - <20 dBm

Зовнішній вигляд і комплектація Mercusys MW325R

Mercusys N300 MW325R - це одна з молодших моделей лінійки. як наслідок, чекати від нього будь-яких фантастичних характеристик не слід. Однак один факт виділяє його із загальної маси роутерів вартістю до 1000 рублів. Саме за стільки його продають в магазинах на момент написання статті. Це наявність відразу 4х зовнішніх антен для посилення сигналу wifi. У всіх конкурентів зі схожою вартістю їх зазвичай одна, максимум дві. Ось чому на коробці написано «Покращений»

mercusys n300

На задній кришці - наочно демонструються можливості роутера Mercusys - що він може покрити площу до 500 кв.м.

mercusys mw325r

Ці гучні заяви ми не можемо залишити без уваги і перевіримо трохи пізніше, а поки подивимося на комплектацію.

mercusys mw325r комплектація

Вона стандартна - адаптер живлення, кабель та інструкція. CD більше не кладуть, так як цей привід уже морально застарів і майже ніде не використовується.

наклейка mercusys n300

Для настройки можна відразу використовувати бездротове підключення. Назва мережі wifi і адреса панелі управління вказані на етикетці під корпусом.

Детальніше про те, як налаштувати Mercusys, читайте в повній інструкції. Також окремо розглянуто вирішення проблеми зі входом в панель адміністратора.

Розміри Mercusys MW325R невеликі і за вагою роутер дуже легкий. Це відразу наводить на думки про те, що залізо в ньому варто саме простеньке і ніяким екрануванням навіть не пахне.

wifi роутер mercusys mw325r

Хоча зовні виглядає не нудно. Логотип з двох сторін по периметру обрамляє решітка охолодження.

покращений роутер mercusys

Позаду - 3 порту LAN один з яких можна призначити для підключення IPTV, 1 WAN. Кнопка скидання звичайна, чи не втоплена в корпус.

mercusys n300 порти

Антени незнімні, але поворотні на 180 градусів.

wifi роутер mercusys n300

функціонал

Перше, що кидається при попаданні в панель управління, це РІЖУЧИЙ ОЧІ ЧЕРВОНИЙ КОЛІР! Хлопців, ну їй богу, я розумію, що корпоративні кольори і все таке, але блін, він реально дратує і перебувати там довго немає ніякого бажання. Навіть мої родичі, проходячи повз комп'ютера, поцікавилися, чому у мене такий червоний екран.

роутер mercusys

При цьому алгоритм майстра настройки дуже зрозумілий і впорається з ним будь-який новачок. Заявлений функціонал дуже великий. Тут ми знайдемо величезна кількість різних фішок, починаючи з гостьової мережі і закінчуючи підтримкою IPTV. Зрозуміло, є і всякі фільтри, переадресації, та інші ништяки - все як ми любимо. Потрібно віддати належне програмістам, все конфігурації зроблені дуже просто, продумано і логічно - явно йде розрахунок на широку аудиторію користувачів.

Відгук по використанню маршрутизатора Mercusys N300 MW300R

Що я хочу сказати тим, хто думає над покупкою роутера Mercusys MW300R. Незважаючи на велику кількість вбудованих функцій, від нього складно вимагати занадто багато чого - при такій ціні зрозуміло, що виробник сильно економить на комплектуючих. Тому великого навантаження на нього повісити не вийде.

Однак, якщо вам потрібен тільки wifi, щоб приєднати до нього пару-трійку пристроїв, то його цілком буде достатньо. Але потрібно бути готовими до періодичних просідання швидкості і трапляються глюків з підключенням до wifi.

коробка mercusys

А ось що реально порадувало, так це зона покриття мережі. 4 антени луплять на повну і навіть на досить великій відстані - в моєму випадку це сходова клітка в багатоповерхівці, до якої доходить не кожен wifi, інтернет непогано ловить. Це буде видно і в тестах на швидкість нижче, де в третій точці виміру через 2 міжкімнатних стіни швидкість падає не так сильно від початкових показників.

Але треба пам'ятати, що wifi буде тільки на частотах 2.4 ГГц, тобто перешкоди від сусідніх мереж ніхто не відміняв. Плюс, захисні екрани в корпусі теж відсутні, а значить маршрутизатор ніяк не захищений від наведень.

Швидкість інтернету

Ми виміряли швидкість в трьох точках, віддалених від маршрутизатора на різну відстань в рамках стандартної двокімнатної квартири.

Ось які результати отримали:

  1. mercusys швидкість по wifi
  2. mercusys-speed-2
  3. mercusys

В цілому, по радіусу дуже непогано, тільки от спочатку роутер сильно підрізає первісну швидкість - за тарифом вона дорівнює 100 Мбіт / с, але в реалі зазвичай виходить щось близько 90 Мбіт / с, якщо підключити кабель інтернет до комп'ютера напряму.

Так що дивіться самі - якщо потрібно швидко і дешево налаштувати wifi, то можна брати. Якщо потрібне повноцінне багатофункціональний пристрій, яке готове витримувати великі навантаження (під ними я маю на увазі одночасну роботу багатьох пристроїв, одночасно передають і приймають великий обсяг даних), то потрібно дивитися моделі.

Відео огляд Mercusys MW325R

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 6 Дальність WiFi 8 Якість виконання 7 Ціна 8 Набір функцій 7 Зручність настройки 8 Стабільність 7 Разом 7.6 * на думку редакції WiFiKA.RU