У Диспетчері Пристроїв Windows Ні Мережевого адаптера WiFi - Що Робити?

Ідея написання цієї статті народилася в той момент, коли на прохання одного знайомого усунути проблему на його комп'ютері з підключенням до WiFi виявилося, що мережевого адаптера немає в диспетчері пристроїв Windows. Нагадаю, що саме цей пристрій відповідає за коннект до інтернету по бездротовому сигналу. Ми почали по кроках з'ясовувати суть несправності, і цим алгоритмом я поділюся сьогодні з Вами.

Пораскінем мізками і систематизуємо всі можливі причини, за якими диспетчер пристроїв не бачить мережевий адаптер.

Відсутність модуля WiFi на комп'ютері

Хоч це і не наш випадок, бувають комічні ситуації, коли користувач намагається підключитися до роутера, забуваючи, що його комп просто напросто не вміє цього робити. Це характерно для стаціонарних ПК, оскільки всі сучасні ноутбуки з заводу оснащені адаптером бездротової мережі. Щоб вирішити це питання, досить просто купити зовнішній USB адаптер - про вибір моделі я докладно розповідав в окремій статті.

WiFi адаптер зламаний

Таке не часто, але буває, тому цього варіанту виключити не можна. У моїй практиці траплялися випадки, що згорали як комп'ютерні мережеві карти, які підключені в PCI слот материнської плати всередині системного блоку, так і набагато менші за розмірами карти, встановлені в ноута. Оскільки пристрій не працює, то і диспетчері пристроїв адаптер не відображається.

Несправний роз'єм USB

В продовження теми поломок торкнемося варіант, при якому справа зовсім не в адаптері, а в порте USB, який просто не працює. Тобто коли у вас комп'ютер підключається до інтернету через зовнішній адаптер, підключений в цей самий USB. Щоб перевірити, чи так це

  • пробуємо вставити адаптер в сусідній порт
  • якщо не спрацювало, чи якщо він єдиний, що не рідкість на ноутбуках, то пробуємо підключити до гнізда інший пристрій, наприклад мишу

У тому випадку, коли мишка запрацювала, а адаптер немає - причина саме в ньому. Якщо ж і миша не оре, то справа точно в USB. А ще гірше, якщо не функціонує жоден з портів - цей тривожний дзвіночок може говорити як про відсутність якихось драйверів на материнську плату, так і про серйозні несправності, пов'язаних з роботою мостів на материнке - але це вже тема іншої статті ...

Несправний подовжувач USB

Для того, щоб краще зловити погано нині добиває до комп'ютера сигнал, «просунуті» користувачі використовують подовжувач USB, який розміщують ближче до точки доступу. Так ось, вся справа може бути саме в ньому - або кабель продірявився, або роз'єм розбовтався. Спробуйте вставити адаптер безпосередньо в комп'ютер. Інший різновид такого підключення - через USB-хаб, коли на ноутбуці деффіціт з USB входами. Але тут ще може додатися проблема з недостатнім харчуванням пристрою. Якщо для флешок його цілком достатньо, то для wifi-свистка може не вистачити.

Не встановлені або злетіли драйвери

Це найчастіша причина, по якій пропадає мережевий адаптер в диспетчері Windows і wifi перестає працювати. Якщо комп'ютер або ноутбук новий, то логічно припустити, що драйвери на нього просто не були встановлені. Коли ви купуєте ноутбук, або збираєте комп'ютер, то до нього, або до материнської плати в другому випадку, або до зовнішнього адаптера завжди йде інсталяційний CD з програмним забезпеченням. Не забуваємо його виймати і встановлювати пакет драйверів для коректної роботи. Встановити їх можна також за назвою моделі з офіційного сайту виробника - як це зробити, прочитайте тут і тут.

Драйвери конфліктують з іншими або не підходять для даної версії Windows

Випадок досить рідкісний, але зі мною він одного разу трапився, в результаті чого я був змушений відмовитися від однієї моделі wifi адаптера і поставити іншу. Зрозуміти, в чому справа, я так і не зміг - він то з'являвся в диспетчері, то знову зникав. Не допомогло навіть багаторазове видалення і інсталяція заводських драйверів. Можливо, вони просто некоректно підтримували роботу з Windows 10 - дізнатися точно мені так і не вдалося.

Ось такий досвід вирішення проблеми, коли мережевого адаптера немає в диспетчері Windows, сподіваюся, він стане в нагоді вам у виправленні цієї помилки.