Як Налаштувати Роутер Mercusys MW325R N300 - Установка і підключення

У цій статті хочу розповісти про те, як налаштувати роутер Mercusys MW325R N300. Я постарався зробити якомога більш детальну інструкцію. Так, щоб з підключенням зміг розібратися будь-який початківець. Ми дізнаємося, як підключити Mercusys до комп'ютера і налаштувати на маршрутизаторі роздачу інтернету по WiFi. А допоможе нам в цьому новий недорогий Mercusys MW325R. Його ще називають N300 за стандартом максимальної швидкості. Хоча зазначу відразу, що керівництво підходить абсолютно для будь-якої моделі: MW305R, MW300RE, AC12, MW301R та інших.

Як підключити роутер Mercusys N300 до комп'ютера?

Перед тим, як перейти до самої налаштування маршрутизатора Mercusys, необхідно підключити до нього кабель від інтернет-провайдера, а також з'єднати з комп'ютером. Про те, як це правильно зробити, я докладно написав у минулій статті. Там я розібрав також можливі помилки, через які можуть бути проблеми з входом в настройки. Тому настійно рекомендую з нею ознайомитися, перш ніж продовжувати читати цю.

mwlogin net вхід

Повторюся коротко:

  1. Вставляємо кабель інтернету в роз'єм «WAN». Він на цій моделі жовтого кольору
  2. Проводом з коробки з'єднуємо маршрутизатор з комп'ютером через вихід «LAN». Або підключаємося по wifi до його мережі
  3. Задаємо правильні настройки мережевого адаптера Windows

підключення кабелів mercusys

Зазвичай я кажу «Переверніть пристрій і подивіться на етикетку - на ній вказані ...» Ну і так далі - самі знаєте, що на ній зазвичай пишуть. Але тут дизайнери і програмісти настільки добре постаралися зробити все максимально просто. Тому крім адреси панелі адміністрування та імені бездротової мережі ви там нічого більше не знайдете. Всі інші явки-паролі призначаються при першому підключенні.

вхід в роутер mercusys

Драйвер для роутера Mercusys

Зверніть увагу, що ніякого драйвера для роутера Mercusys в природі не існує. Налаштування виконується через звичайний браузер - Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge і т.д. і т.п.

Після цього можна відкрити той самий браузер і перейти за адресою mwlogin.net або 192.168.1.1 По ньому розташована панель управління. Якщо комп'ютер в неї не заходить, то прочитайте ще одне наше керівництво для виправлення проблем зі входом.

Як змінити пароль за замовчуванням, поставити свій і налаштувати маршрутизатор Mercusys?

Першою налаштуванням роутера Mercusys буде створення пароля для входу в панель адміністратора. З коробки вона ніяк не захищена, і стандартний для інших моделей пароль за замовчуванням «admin» не підходить - його потрібно встановити при першому підключенні.

пароль для входу в роутер mercusys

Згодом поміняти пароль для авторизації в адмінці Mercusys можна буде в панелі управління в розділі «Інші параметри - Системні інструменти - Пароль для входу». У разі його втрати допомагає тільки скидання до заводських налаштувань кнопкою «Reset» на корпусі.

пароль для входу mercusys

Другий крок - вибір типу підключення до інтернету. В цьому питанні я можу допомогти лише тим, що порадити звернутися до провайдера. У нього треба уточнити інформацію, яким чином проводиться вихід в мережу в вашому випадку. Зазвичай це вказується на паперовій версії договору на надання послуг. Або в фірмовому буклеті, який вам дали працівники, коли тягнули кабель в квартиру.

настройка роутера mercusys

Налаштування роутера Mercusys n300 для Білайн (L2TP)

Якщо ви користуєтеся послугами інтернету від Білайн, то при налаштуванні маршрутизатора Mercusys необхідно вибрати «L2TP». Тут потрібно буде вказати:

  • Логін і пароль
  • Адреса VPN-сервера
  • Вказати тип IP - статичний або динамічний

настройка билайн mercusys

Аналогічно - якщо ваш оператор працює по протоколу «PPTP»

Налаштування маршрутизатора Mercusys MW325R для Ростелеком (PPPoE)

Для Ростелекома на Mercusys потрібно вибрати тип «PPPoE» і вказати тільки два значення - логін і пароль для авторизації. Цей же варіант використовується в Дом.ру і багатьох інших компаніях - він дуже популярний.

настройка mercusys Ростелеком

Підключення до інтернету по статичних IP

Якщо ваш провайдер використовує для підключення вас до інтернету тип «Статична IP», то вам потрібно буде ввести такі параметри:

  • IP-адреса
  • маску
  • Шлюз
  • DNS-сервера

статичний ip mercusys

Динамічний IP адреса

Нарешті, найпоширеніший і простий - це підключення по динамічному IP. У вас в документах він може також позначатися як «DHCP». Тут взагалі нічого прописувати не потрібно - просто вибираємо його і тиснемо на стрілку «Вперед»

mercusys дінамічскій ip

Налаштування WiFi маршрутизатор Mercusys

Йдемо далі і налаштовуємо параметри для wifi мережі. Спочатку вона називалася «Mercusys_BA62». Я ж зроблю більш співзвучне нашому блогу.

настройка wifi мережі mercusys

На завершення налаштування тиснемо на зелену «галочку» і чекаємо перезавантаження роутера.

завершення налаштування mercusys

Mercusys MW325R - Розширена Інструкція

На цьому інструкцію з налаштування Mercusys MW325R можна завершити. Інтернет на ньому вже є і wifi працює. Тепер, щоб повернутися в панель управління, необхідно перепідключитися до нової мережі з тією назвою, яку ми їй тільки що поставили.

мережу wifi mercusys

Ми потрапимо на головну сторінку адмінки, де побачимо інформацію про пристрої, що знаходяться в онлайн. Як бачимо, мій макбук, з якого я виконую управління, позначений словом «адмін». При цьому його не можна заблокувати. Всі інші, як та робота в один клік можна відключити від роутера. Для цього достатньо натиснути на зелений значок. Також під стрілками «вгору» і «вниз» ховається настройка ліміту вхідного і вихідного трафіку для кожного девайса окремо.

Адаменко mercusys

У лівій колонці - швидкий доступ до основних налаштувань маршрутизатора Mercusys - підключення до інтернету

підключення до інтернету mercusys

І бездротового з'єднання. Тут, до речі, можна його вимкнути, щоб інтернет працював тільки на комп'ютерах, підключених до маршрутизатора по кабелю.

беспрводное з'єднання mercusys

Якщо вибрати в верхньому меню «Додаткові настройки», то відкриється доступ до всіх тонким конфігурацій мережі. Треба віддати належне, згруповані вони дуже зручно за категоріями і всі функції управляються інтуїтивно зрозуміло.

додаткові налаштування mercusys

Як зробити мережу Mercusys невидимою?

Пароль для авторизації в адмінці ми поміняли, ім'я wifi і ключ теж поміняли. Тому останнє, що залишилося зробити для забезпечення максимальної безпеки - зробити мережу невидимою для пристроїв. Тобто до неї можна буде підключитися, але лише знаючи її SSID і вводячи його вручну. У списку ж серед інших вайфай її видно не буде.

Для того, щоб включити цю настройку на роутері Mercusys, потрібно зайти в налаштування основної мережі та зняти галочку з пункту «Увімкнути широкомовлення SSID»

широкомовлення ssid mercusys

Зміна каналу WiFi на Mercusys

Ще одна іноді корисна функція, реалізована на Mercusys - це можливість поміняти канал wifi мережі. Оскільки роздача сигналу проводиться на досить заспамленності іншими точками доступу діапазоні 2.4 GHz, за допомогою підбору каналів ми можемо трохи підняти швидкість і стабільність з'єднання. За замовчуванням він вибирається автоматично. Але можна виставити вручну - від 1 до 12.

канал wifi mercusys

Зменшення або збільшення потужності сигналу Mercusys

Тут же знаходиться і така настройка, як зменшення або посилення бездротового сигналу. Якщо квартира невелика і ви не хочете, щоб ваш wifi ловився у сусідів, то просто робимо потужність на мінімальне значення.

потужність передачі wifi mercusys

Решта функцій окремо ми розберемо в інших тематичних публікаціях на нашому сайті. Так що не пропустіть!

Відео огляд і настройка wifi роутера Mercusys