Як Вибрати Найкраще МФУ для Будинки або Офісу - Купуємо Недороге Лазерне або Струминне Кольорове Багатофункціональний Пристрій 3 в 1

Яке МФУ краще для будинку, а яке для офісу? Як вибрати гарне, недороге і надійне МФУ для домашнього використання? Чим відрізняються один від одного лазерний і струменевий, який принтер надійніше і для чого більше підходить кольорове або чорне-біле мережеве багатофункціональний пристрій 3 в 1? Який фірми МФУ краще на основі відгуків - Canon, Xerox, Epson, HP, Brother? Відповідь на ці та інші питання будемо шукати в даній статті.

Що таке МФУ (багатофункціональний пристрій 3 в 1)?

Багатофункціональний пристрій (МФУ) - це, по суті, копіювальний апарат з додатковими функціями, присутніми в стандартній комплектації або доданими опціонально.

Виробники, які намагаються встигнути за розпещеними споживачами, постійно вдосконалюють свої гаджети, які суттєво полегшують наше життя. Ми ж, споживачі, купуємо в свої будинки все нову техніку, яка займає багато місця, а використовується всього пару раз в тиждень, а то і рідше. І зовсім скоро настає момент, коли недавно куплене пристрій втрачає свою новизну і необхідність, а потім і зовсім забирається геть зі свого місця.

БФП

Принтер, сканер, факс, копір потрібні кожній сучасній людині, але уявіть собі, скільки місця для них потрібно! Адже якщо розмістити всі ці пристрої на робочому столі, де також будуть розташовані колонки, монітор, USB-концентратори, миша та інше, то для людини за цим столом вже навряд чи знайдеться вільний простір. Тому виробники винайшли прекрасне предмет техніки - багатофункціональний пристрій, або скорочено МФУ.

Такими функціями є сканер, принтер, факсимільне пристрій. Найкраще МФУ здатне забезпечити не тільки швидку друк високої якості, але і електронну обробку документів. Припустимо, перед тим як надсилати факс вам необхідно внести деякі зміни в документ. Не будь у вас багатофункціонального пристрою, ви б почали сканувати документ, редагувати його, роздруковувати на принтері і тільки потім змогли б його відправити факсом. Але будучи щасливим власником гарного МФУ, ви значно економите свій дорогоцінний час.

Чим кольоровий МФУ краще, ніж принтер і сканер?

Використання МФУ будинку або в офісі має ряд незаперечних плюсів.

 • Вартість МФУ істотно нижче, ніж ціна окремо куплених принтера, сканера, факсу та копіра.
 • Економічне використання робочого простору.
 • Зручне користування, обслуговування.
 • Економія коштів за рахунок зменшення собівартості копії. Використовуючи МФУ, документ обійдеться вам набагато дешевше, ніж при користуванні факсимільним апаратом.
 • Дуплекс і автоматична подача паперу.
 • Робота з документацією проводиться на одному пристрої, що значно скорочує витрачений час.
 • Для того щоб робити копії, включати ПК зовсім необов'язково.

Недоліків МФУ практично не мають, але слід зазначити, що при виникненні будь-яких неполадок перестають працювати всі елементи пристрою (ксерокс, принтер, сканер, факс). Також до числа недоліків можна віднести необхідність постійного контролю над витратними матеріалами, щоб не допускати можливого простою в роботі.

Як правильно вибрати МФУ для дому та офісу, щоб в подальшому не розчаруватися в реалізованої покупці?

Для початку необхідно розглянути, які існують види МФУ. Багатофункціональні пристрої розрізняють за способом друку - струменеві, лазерні, світлодіодні. Також їх класифікують за кольоровості - монохромні і кольорові. Кожна з цих технологій має свої переваги й недоліки, тому, щоб відповісти на питання, яке МФУ краще придбати для будинку, слід передбачити його майбутню продуктивність:

 • Приблизна кількість сторінок, що друкуються на протязі місяця. Якщо кількість отксеренние і роздрукованих паперів перевищує 1000 аркушів на місяць, значить, вам підійде лазерне МФУ.
 • Кращий варіант друку буде кольоровим або чорно-білим? Якщо кольоровим, то рекомендується купувати струменевий апарат.
 • Слід врахувати максимальний формат паперу.
 • Автоподавання паперу і дуплексний друк.
 • Якщо ви будете сканувати книги, скріплені документи і брошури, то краще купувати МФУ з планшетним копиром і сканером, оскільки протяжний з поставленим завданням не впорається.

Яке МФУ краще купити для дому?

Найбільш придатними для домашнього користування є моделі з наступними параметрами:

 • швидкість друку 8-20 с / м,
 • наявність лотка для паперу на 250 аркушів,
 • місячне навантаження до 10000 сторінок.

Вартість таких моделей МФУ коливається в межах 250-1000 доларів.

принтер

Якщо ви користуєтеся принтером, сканером, копіром набагато частіше, або ви є власником малого бізнесу, то вартість відповідного для вас МФУ буде варіюватися від 1000 до 2000 доларів. Такий апарат має наступні характеристики: швидкість друку складає 31 с / м, наявність дуплексу і лотка для паперу на 500 аркушів, роз'єми для USB накопичувачів і карт пам'яті. Дуже важливо, щоб пристрій в процесі роботи було зручним і простим, тому краще купувати МФУ з сенсорним екраном і нескладним управлінням, що дозволить швидко освоїти всі функції.

Яке багатофункціональний пристрій (БФП) купити для офісу?

Вибір МФУ для офісу будується на тій ідеї, що воно повинно бути багатозадачним, що поєднує в собі не тільки сканер, принтер, ксерокс і факс, а й фальцювання, брошурування, біговка і степлірування. Формат паперу повинен бути як мінімум А3, а витрата сторінок - не менше 5000. Також офісний варіант МФУ обов'язково повинен підтримувати читання з USB, мережеву розсилку документів, автоматичну подачу паперу і дуплексну друк. Так як сучасний офіс неможливо уявити без факсу, то слід вибирати МФУ з розширеними функціями цього апарата (відкладена розсилка, можливість зберігати більше 100 номерів, групи абонентів). Найбільш відповідають вищезазначеним вимогам пристрої виробляють такі компанії, як Epson, Lexmark, Samsung, Dell, Canon, Brother, Hewlett Packard.Важлива перевага фірмового МФУ - легкодоступна заправка і заміна картриджа.

вибір БФП для дому

Якими якостями має володіти багатофункціональний пристрій для великих підприємств і великих корпорацій? Відразу потрібно зазначити, що вартість такого МФУ буде перевищувати 2000 доларів. Але цю ціну цілком виправдовують технічні характеристики апарату: швидкість друку складає 43 с / м, є дуплекс, лоток на 1100 аркушів паперу, можливість обробки паперу формату А3, а місячне навантаження досягає 200000 сторінок. В даному випадку краще купувати лазерне МФУ, так як вартість витратних матеріалів набагато нижче, в порівнянні зі струменевим, а ККД набагато вище.

І домашній, і офісний варіант МФУ можна купити зі вбудованим модулем WiFi: моделі HP TopShot LJ Pro M275, Phaser 3250DN. Багатофункціональні пристрої з фальцюванням, сортувальниками і брошурувальника носять такі назви: Canon iR2520i, WorkCentre 7335, Xerox WorkCentre 5740, HP LaserJet M5035xs LJ.

Яке МФУ краще для будинку або офісу - лазерне або струминне?

Плавно ми підійшли до того, яке краще МФУ вибрати, лазерне або струминне? І ті, і інші пристрої друкують в кольорі. Але якщо МФУ не використовуватиметься для друку фотографій, тоді найкращий варіант - лазерний багатофункціональний пристрій. Струменеві МФУ при установці СНПЧ добре економлять кошти. А ось покупка лазерного кольорового апарату здорово спустошить ваш кишеню (від 1900 доларів), але при цьому ви гарантовано отримаєте гідну швидкість друку, сканування та копіювання. Разом з тим витрата матеріалів буде досить економічним (при наявності твердочернильной технології): вартість кольорового друку не перевищуватиме вартість монохромного. Купуючи МФУ для друку фотографій, слід звертати увагу на струменеві МФУ з системою безперервної подачі чорнила (СНПЧ). Але для офісу ідеальним рішенням є лазерне кольорове МФУ, наприклад,модель Xerox Phaser 8860MFP.

Струминне МФУ Плюси Низька ціна Якісні відбитки Мінуси Дорогі витратні матеріали Низька швидкість друку Необхідно стежити за чорнилом, так як після друку може «текти» фарба. Потрібно декілька хвилин, щоб результат друку закріпився. Лазерне МФУ Плюси Низька вартість паперу Висока швидкість друку Можливість друку на плівці, крейдованому папері Фарба після копіювання, не розмазується Мінуси Низька роздільна здатність Дорожнеча витратних матеріалів Вузький модельний ряд

Кольорове і струминне МФУ для домашнього використання

Для будинку я б не рекомендував купувати кольорове і струминне МФУ. Друк на струменевому пристрої немає відрізняється такою особливістю, що фарба боїться води. Варто краплі потрапити на лист з текстом, як він «попливе». Тексту, видрукуваному лазерним принтером нічого не загрожує. Також, якщо ви не займаєтеся частою роздруківкою кольорових документів або фотографій, не варто купувати кольорове пристрій. Вся справа в тому, що найчастіше ми друкуємо чорно-білі документи, відповідно чорна фарба витрачається значно частіше, ніж інші. І як тільки пляшечку з нею закінчиться, апарат перестане працювати, нехай навіть всі інші фарби залишилися невитраченими - доведеться йти в магазин і купувати новий комплект.

Пристрій з монохромного печаткою позбавлене цього недоліку, так як всю його порожнину, призначену для фарби, будь то чорнило або порошок, займає чорний колір, відповідно його і вистачити на набагато більша кількість сторінок.

Що таке мережеве МФУ?

Зараз на ринку запропоновано досить багато моделей, які можуть працювати всередині локальної мережі. Щоб вбудувати в неї БФП, є два способи - підключити його до одного з комп'ютерів або роутера і відкрити до нього загальний доступ. У такому режимі може працювати будь-який МФУ, але недолік буде в тому, що цей комп повинен бути весь час включений, щоб пристроєм можна було користуватися іншим входять в мережу комп'ютерів.

Інший варіант - підключити його до USB роутера, якщо на вашій моделі маршрутизатора є такий роз'єм. Відеоурок по налаштуванню такого підключення я включив в свій курс по WiFi мереж.

І нарешті, самий універсальний - купити МФУ з підтримкою Wi-Fi і стандарту з'єднань DLNA, щоб відразу включити його в локалку в якості абсолютно незалежного пристрою.

який хороший мережевий БФП краще вибрати

Отже, вибирати серед сучасного розмаїття МФУ тільки вам. Саме покупець повинен чітко визначити для себе всі необхідні функції. Адже якщо ви купите невідповідну модель, то робота в вашому офісі може зупинитися, так як техніка не буде відповідати вашому ритму роботи. З іншого ж боку ви можете витратити великі гроші даремно, якщо купите кольоровий лазерний пристрій для друку фотознімків.

Будьте уважні при виборі багатофункціонального пристрою, і тоді з хорошим МФУ ви зможете без проблем вирішувати поставлені завдання за короткий термін.