Як Зменшити або Збільшити Потужність Сигналу WiFi Роутера?

Збільшити або зменшити потужність wifi роутера, а точніше сигналу передавача (TX Power), часто буває необхідно при налаштуванні бездротової мережі. Наприклад, для того, щоб сигнал не ловив в коридорі або в сусідній квартирі. Щоб не провокувати потенційних зловмисників на спроби злому вашого вайфая. Але зазвичай користувачі запитують, як зробити бездротової сигнал сильніше і тим самим розширити зону прийому від ротуеров TP-Link, Asus, Zyxel Keenetic, D-Link, Tenda, Upvel.

Що таке TX Power?

TX Power - це потужність сигналу роутера, а точніше його передавача wifi.

Хоча цей термін в інтерфейсі адміністраторській частини може і не зустрічатися. Але він завжди вимірюється в таких одиницях, як «dBm». Тобто «децибел на метр». Наприклад, в технічних характеристиках передавача пишуть - 20 dBm, 30 dBm і так далі. У різних країнах навіть є закони, що обмежують це максимальне значення.

Також іноді в інтерфейсі маршрутизатора можна зустріти таке поняття, як «TX Burst», тобто збільшення потужності передавача wifi.

Що таке потужність wifi сигналу в реальності?

Але це все тільки теорія. А у нас, практиків, виникає резонне питання - 20 dbm, це скільки метрів? Відповісти на нього однозначно неможливо. Адже зона прийому дуже сильно залежить не тільки від самого передавача сигналу, але і від безлічі інших чинників. Наприклад, перешкоди або перегородок, що знаходяться на шляху від джерела до приймача. Або від оточуючих електромагнітних хвиль, які можуть наводити перешкоди.

В налаштуваннях марштурізатора ми ж можемо примусово зменшити або підсилити TX Power. Властивість знижувати потужність сигналу сильно стане в нагоді тим, хто вважає, що wifi - це шкідливо для здоров'я. І хоча на багатьох маршрутизаторах існує можливість відключати його за розкладом, можливість зробити бездротової сигнал на одне-два ділення менше теж не завадить, тим більше, якщо у вас квартира невелика.

Як користуватися TX Power на роутері TP-Link - регулювання потужності сигналу wifi

На роутере TP-Link регулювання потужності wifi сигналу обмежена трьома попередньо встановленими настройками TX Power:

  • низька
  • Середня
  • і Висока

Знаходяться вони в розділі «Додаткові настройки - Бездротовий режим»

потужність сигналу wifi tp-link

Asus

Управління потужністю сигналу TX Power на роутері Asus

На маршрутизаторі Asus настройки вихідної потужності знаходяться в розділі «Бездротова мережа», у вкладці «Професійно», але є не у всіх моделях. Тут якщо прокрутити сторінку в самий низ, то побачите останній пункт «Управління потужністю сигналу TX Power». У деяких роутера Asus потужність wifi потрібно прописати самостійно в цифрах в відео одиниць вимірювання mW - максимально 200mW.

потужність wifi asus

В інших це зроблено більш наочно у вигляді повзунка у відсотках від максимальної потужності сигналу

потужність сигналу wifi asus Zyxel Keenetic

Налаштування потужності сигналу wifi на роутері Zyxel Keenetic

Для того, щоб збільшити або зменшити потужність wifi на роутері Zyxel Keenetic, потрібно пройти в меню «Мережа Wi-Fi» і серед усіх інших налаштувань знайти рядок «Потужність сигналу». Тут зі списку вибираємо необхідне значення в%.

потужність сигналу на роутері zyxel keenetic

Якщо ви є власником більш сучасного маршрутизатора Keenetic, то для регулювання TX Power відкриваємо меню «Домашня мережа» і далі натискаємо на посилання «Додаткові настройки».

свої? ства мережі keenetic

Тут є відразу дві можливості послабити або посилити сигнал. По-перше, вибрати рівень його потужності у відсотках. По-друге, поставити прапорець на «TX Burst» для збільшення пікової швидкості передачі даних

tx power keenetic D-Link

TX потужність wifi сигналу на роутері D-Link

У D-Link все виглядає аналогічно - в розділі «WiFi - Додаткові настройки» також вибираємо в процентах «TX потужність»

d-link потужність Tenda

Потужність передачі на роутері Tenda

На роутере Tenda зменшити потужність сигналу WiFi (якщо така функція є в вашій моделі) можна в розділі «Налаштування WiFi - Потужність передачі»

На моделі Tenda AC6 доступні кілька фіксованих позицій рівня сигналу

Для діапазону 2.4 ГГц:

  • низький
  • середній
  • вискоко

Для 5 ГГц:

  • середній
  • високий

Для невеликої квартири цілком достатньо зменшити потужність wifi до середніх налаштувань.

Ті ж самі параметри для регулювання ми спостерігаємо і в мобільному додатку Tenda для управління роутером з телефону.

меню потужність tenda wifi

Є три режими, які можна вибрати прямо на смартфоні, не заходячи в десктопну версію адмінки

середня потужність tenda wifiвисока потужність tenda wifi Mercusys

Потужність передавача Mercusys

На маршрутизаторах Mercusys на вибір також надається три режими потужності роботи передавача сигналу WiFi.Находітся настройка в розділі «Основна мережа»

потужність передавача mercusys Upvel

Вихідна потужність сигналу Upvel

Для регулювання дальності сигналу від роутера Upvel необхідно відкрити «Додаткові настройки» в розділі «Wi-Fi мережу». Виставляємо потрібну величину в меню «Вихідна радіочастотна потужність». Тут градацій набагато більше - цілих 5, виражених в процентному співвідношенні.

потужність wifi upvel