Як Прошити Роутер Asus За 2 Хвилини і Де Завантажити Оновлення?

Сьогодні хочу видати вам повну інструкцію по прошивці роутера Asus (firmware restoration). Але перед цим хотів би зазначити один факт. Коли ви дістаєте новий пристрій з коробки, не треба думати, що на ньому стоїть саме останнє офіційне програмне забезпечення. Невідомо, коли ваш зразок був випущений і скільки часу пролежав на складі. А за цей час могли з'явитися додаткові сервіси та можливості, які конкретно ваша прошивка Asus не підтримує.

Офіційна прошивка Asus WRT

Але до неї, ймовірно, вже вийшло оновлення, скачавши і встановивши яке, можна буде цими сервісами скористатися. Наприклад, дуже часто трапляється ситуація, коли маршрутизатор не підтримує 3G-модемів, хоча у нього є USB порт.

У статті я буду розбирати, як провести оновлення прошивки маршрутизатора Asus на прикладі моделі RT-N14U з офіційного сайту рідний версією від виробника. Але дана інструкція підійде для всього модельного ряду - RT-N10, RT-N16, RT-N11P, RT-G32, RT-N12 VP, WL-520GU, WL-520GC, RT-N10P, RT-AC66U та інших.

Підготовка до оновлення прошивки - версія ревізії

Почнемо з того, що будь-яка модель може мати кілька версій виконання, або як їх називають, ревізій. Так буває, що її допрацювали і поставили інше залізо. Відповідно, і версія ПО теж трохи відрізняється. І якщо поставити прошивку на роутер в чужій ревізії, то він може перестати функціонувати.

Як дізнатися ревізію свого пристрою? Перш за все, вона вказана на наклейці на корпусі. Подивіться уважно - там має бути вказаний номер і версія.

asus прошивка роутера

 • F / W - це прошивка роутера
 • H / W - це ревізія моделі Asus

Якщо ви хочете оновити прошивку Asus з офіційного сайту через веб-інтерфейс адмінки роутера в автоматичному режимі, то ця інформація не знадобиться.

Програмне забезпечення саме вибере відповідний для нього варіант. Але якщо будете робити це вручну або використовувати прошивку для Асус, розроблений третьою. Такі теж є, вони випускаються програмістами-ентузіастами і часто мають більше можливостей. І при їх установці обов'язково також потрібно враховувати цей номер ревізії. Їли вона випущена для вашої моделі, але з іншого ревізією, то працювати не буде.

Я б все-таки рекомендував користуватися офіційними релізами. Але для бажаючих в кінці статті буде список доступних альтернативних прошивок для роутерів.

Інструкція по оновленню прошивки Асус

Давайте перейдемо від слів до справи. Розділ поновлення на роутерах Асус по-англійськи може називатися «Firmware», якщо у вас не російський інтерфейс.

Послідовність дій така:

 1. Дізнатися вашу версію ревізії з наклейки
 2. Запастися резервною копією налаштувань на випадок, якщо щось піде не так і її можна було відновити
 3. Завантажити файл з новим програмним забезпеченням для роутера
 4. Підключити роутер через кабель
 5. Імпортувати прошивку через веб-інтерфейс адмінки роутера
 6. Почекати, поки роутер оновиться й увімкнеться

Як завантажити прошивку для роутера Asus з офіційного сайту?

Приступимо. Заходимо в адмінку за адресою //192.168.1.1, за замовчуванням логін і пароль - admin, вони вказані також на тій самій заповітної наклейці

вхід в роутер asus

В панелі управління роутером Asus у верхній частині інтерфейсу є інформація про поточний ПО. Там же є і версія прошивки у вигляді активного посилання.

версія прошивки роутера asus rt n14u

Кількома на неї і потрапляємо в розділ поновлення. Сюди ж можна зайти, відкривши в меню «Адміністрування» вкладку «Оновлення прошивки».

Зверніть увагу на кнопку «Перевірити». З її допомогою можна дізнатися про наявність свіжої версії в автоматичному режимі.

Також тут є і посилання, що веде на сайт фірми. За ідеєю по ній можна знайти всю інформацію по маршрутизатора, але вона веде чомусь на англомовну версію. Тому скористайтеся моєї посиланням на російську версію сайту підтримки Asus.

як прошити роутер asus rt

Потрапляємо на сайт і вводимо в формі пошуку модель свого маршрутизатора Asus - у мене RT-N14U. Відразу вискочить підказка з моделями, що випускалися в різні роки під цим номером або схожими на нього - переходимо по посиланню на свою.

сайт з прошивкою для роутера asus

На сторінці опису роутера вибираємо в меню пункт «Підтримка»

як завантажити прошивку asus

І заходимо в розділ «Драйвери та Програми - BIOS & Firmware». Тут дивимося, яка остання версія прошивки для вашої ревізії. У мене вона тільки одна, тому я можу сміливо завантажувати на комп'ютер цей файл.

викачуємо прошивку для роутера Asus

зберегти прошивку asus на комп'ютер

Як правило він запакований в архів, попередньо його треба звідти витягти. Для цього натискаємо на архів, який зберегли на комп'ютері, правою кнопкою миші і вибираємо «Видобути все». І далі в наступному вікні знову «Витягнути».

витягти файл прошивки asus

Для Asus цей файл має назву щось типу « RT-N14U_3.0.0.4_380_4057-g0643d8e.trx »

Прошивка wifi роутера Asus

Перед тим, як перепрошивати роутер Asus, обов'язково підключити його до комп'ютера через кабель (патчкорд). Інакше при оновленні сигнал wifi може перерватися, зв'язок з компом перерветься і оновлення не завершиться. Це може призвести до критичних помилок в роботі пристрою.

Тепер повертаємося в адміністраторську панель.

 1. Вибираємо по кнопці «Виберіть файл» розпакований файл прошивки з розширенням TRX.
 2. Тиснемо на кнопку «Відправити»
 3. І чекаємо, поки все завершиться.

прошивка роутера asus

А після закінчення - насолоджуємося новим інтерфейсом можливостями використання вашого маршрутизатора!

Альтернативні прошивки для роутерів Asus

 • Прошивки «від Олега» - найвідоміші і популярні неофіційні прошивки. Відрізняються постійною підтримкою і частим виходом оновлень для роутерів на чіпсеті Broadcom: RT-N10U, RT-N12 C1, RT-N15U, RT-N16, WL-500Gp, WL-500GpV2, WL-520GU / GC
 • Wive-NG-RTNL - підвищують показники пропускної спроможності і відкривають деякі нові можливості для роутерів на чіпсеті Ralink 3050/3052: RT-G32 C1, RT-N10 C1, RT-13U B1
 • DD-WRT - розроблені цілою командою фахівців прошивки для різних моделей багатьох фірм
 • Padavan FirmWare - прошивки для роутерів RT-N11P, RT-N14U, RT-N56U і RT-N65U
 • Open WRT - також величезна кількість роутерів. Повний список моделей
 • Vampik - ще одна непогана вітчизняна розробка для найпопулярніших моделей Asus і D-Link. Є доопрацюванням прошивка «від Олега», постійно оновлюється
 • Tomato - польська розробка. Підтримує багато різних роутерів Asus, інтерфейс тільки англійською і польською
 • Tomato USB - вдосконалена версія попередньої прошивки з підтримкою USB модемів. Підтримує більше моделей роутерів - Linksys, Asus, Buffalo, ZTE

Ну і як завжди, на допомогу вам інструкція в розділі FAQ на сайті підтримки Асус.

Відео по прошивці роутера Асус