Видеосендер - Подовжувач Wi-Fi - Як Підключити За 5 Хвилин?

Видеосендер - це бездротової подовжувач HDMI сигналу, який дозволяє передати по повітрю картинку з комп'ютера на телевізор. Про використання ТВ в якості другого монітора я вже розповідав. Але ми це робили за допомогою кабелів - VGA, HDMI, DVI і т.д. Однак є й інша зручна можливість підключити ТВ або звичайний монітор як другий екран для комп'ютера або ноутбука бездротовим способом, по WiFi. Це вельми доцільно робити на якихось лекціях або семінарах, коли зображення з комп'ютера доповідача буде виводитися на великий монітор. Для цього знадобиться встановити бездротової подовжувач hdmi, або Видеосендер.

Що таке Видеосендер і як працює бездротовий подовжувач HDMI?

Бездротовий подовжувач HDMI - це не тільки один пристрій, іменоване Видеосендер, а цілий комплект, що складається з передавача відеосигналу і приймача. Передавач, оснащений USB виделкою, вставляється в комп'ютер або ноутбук. А приймач, що має один з відеовиходів, за допомогою одного з відеокабелів - до монітора або ТБ.

Видеосендер - задоволення не найдешевше, але зате таким чином ви звільняєтесь від необхідності прокладки відеозв'язку по приміщенню, що особливо актуально, якщо таке підключення не було заплановано до ремонту і відповідні комунікації не були підведені до місця дислокації монітора.

Залежно від моделі, дальність роботи таких пристроїв - від 10-15 до кількох десятків метрів, причому хороші моделі пробивають навіть капітальні стіни. Є також моделі, які мають відразу кілька входів для різних джерел відео. До таких бездротовим Видеосендер вже можна буде під'єднати не тільки ноутбук, але і файловий накопичувач, відеокамеру або якусь ще мультимедіа приставку.

Як підключити монітор до комп'ютера або ноутбука через WiFi?

Загалом, суть підключення монітора до комп'ютера або ноутбука через WiFi ви вже зрозуміли. Після стикування передавача з ПК, а бездротового HDMI приймача з монітором або ТВ, ніяких інших налаштувань робити за великим рахунком не потрібно. Ні, можна звичайно ж залізти в панель управління Видеосендер і вручну виставити типи шифрування і SSID. Але для простого перегляду відео все це ні до чого - ніяких важливий даних, які потрібно сильно захищати, передаватися по радіоміст не буде.

Тому знаходимо і натискаємо на одному пристрої кнопку WPS для автоматичного конекту. І потім те ж саме на іншому, і чекаємо, поки приймач і передавач з комплекту Видеосендер автоматично по бездротовому сигналу починають бачити один одного.

wps на Видеосендер

Комп'ютер сприймає підключений по wifi другий монітор так само, як якщо б він був з'єднаний кабелем HDMI, VGA, DVI або будь-яким іншим. До речі, в якості приймача для Видеосендер може виступати не тільки монітор або телевізор, але і аудіосистема, що має підтримку WiFi. Тільки для неї вже знадобиться комплект з передачею звуку і вартість його буде дорожче.

На що слід звернути увагу при придбанні HDMI подовжувача?

  • Підтримувані екранні дозволи. Як правило, бездротовий Видеосендер HDMI працюють як зі старими моніторами з роздільною здатністю 800х600, так і з сучасними широкоекранними аж до 1920 × 1080. Але щоб уникнути розчарувань в якості картинки, цей момент варто уточнити.
  • Входи і виходи передавача і приймача. Перед покупкою подовжувача уважно вивчіть, які роз'єми має ваш монітор і комп'ютер (приставка, накопичувач), з якого буде вестися мовлення. Моделей Видеосендер з різними виходами і входами дуже багато, тому підберіть саме ту, яка задовольняють наявним вихідним даним.
  • Підтримка передачі аудіо. Якщо ви підключаєте в якості приймача телевізор, який буде знаходитися в іншій кімнаті, або аудіо-апаратуру, то актуально передавати не тільки відео, але і звук. Якщо вам необхідна ця функція, то зверніть увагу на її налачіе.
  • Відстань передачі і видимість. Як я вже говорив, бюджетні моделі працюють на відстань до 10 метрів і тільки в прямої видимості. Дорожчі ж передають сигнал вже на 30-50 метрів і вміють пробивати навіть капітальні стіни. Якщо монітор буде висіти на стіні в тій же кімнаті, що і джерело відео, то немає сенсу переплачувати. Якщо ж в різних кімнатах або навіть поверхах будинку, то краще не економити.
  • Кількість джерел. У просунутих моделях HDMI Видеосендер можна перемикатися між декількома накопичувачами і вибирати, з якого саме буде йти сигнал.
  • Підтримка Full HD і 4К. Для любителів якості зображення і звуку - чинник важливий.
  • Наявність додаткових аксесуарів, таких як, наприклад, пульт дистанційного керування, буде вельми приємним бонусом до зручність використання Видеосендер.

Ось і все, що я б хотів розповісти про такий пристрій, як бездротовий HDMI подовжувач - Видеосендер, за допомогою якого ви зможете підключити до комп'ютера або ноутбука другий монітор і передавати по wifi відео і звуковий сигнал. Зрозуміло, розповідь була б неповною, якби я не навів кілька відеороликів по роботі з Видеосендер з різних цінових ніш і з різними можливостями, тому дивимося і розмірковуємо ...

Один з найпростіших прикладів, що дозволяють передавати відео з USB комп'ютера на VGA монітора - Видеосендер ASUS WAVI.

А ось ще одна більш просунута модель з підтримкою передачі звуку і декількох джерел