Універсальний USB модем 3G / 4G - 3 Критерію Вибору

Мобільний 4G модем (3G + LTE) - це пристрій, що працює з СІМ-карткою і налаштоване на прийом і передачу даних по каналах стільникового зв'язку. Сьогодні всі оператори мають в своєму арсеналі тарифи для підключення до мережі інтернет через 4G USB модем, деякі з яких навіть оснащені зовнішньою антеною або роз'ємом для її підключення. Всі подробиці, про вибір кращого універсального 4G модему дізнаємося в цій статті.

Плюси і мінуси 4G модему Мобільність Простота настройки Обмеженість функціоналу Нижче швидкість в порівнянні з кабельним інтернетом Якість прийому і швидкість залежить від близькості до стільникового вишці

Зручність такого способу зв'язку полягає в його мобільності - всюди, де ловить LTE зв'язок, у вас буде вихід в інтернет. 4G модем користувачі можуть використовувати практично на будь-якому комп'ютері або ноутбуці, з встановленими операційними системами серії Windows. Однак є й недоліки - більш низька по відношенню до виділеного каналу швидкість і при цьому досить дорога абонентська плата.

зв'язок 4g

4G модем - пристрій, призначений перш за все для забезпечення вашої мобільності. Щоб ви могли взяти його з собою, підключити до ноутбука і мати вихід в інтернет в будь-якому місці - на роботі, в дорозі, на дачі або відпочинку. Тому при виборі 4G модему я рекомендую звернути увагу на наступні основні речі:

  1. Якість прийому оператора стільникового зв'язку в форматі 4G-LTE в тому регіоні, де ви будете користуватися інтернетом
  2. Технічне оснащення USB модему, підтримка зовнішніх антен
  3. Режими роботи - тільки модем або ще і роутер?

Вибір оператора для підключення 4G модему до інтернету

Перш за все потрібно визначитися зі своїм майбутнім оператором. В принципі, великої різниці я, якщо чесно, не бачу, тому тут все залежить від ваших особистих переваг. І МТС, і Білайн, і Мегафон, і Теле2, і навіть Скайлинк надають підключення до інтернету через USB модем за стандартом 4G, найчастіше виробництва фірм Huawei або ZTE.

Проблема полягає в тому, що в кожному окремому регіоні, як правило, лише один з модемів підтримує гарну якість зв'язку, а решта програють, аж до того, що зовсім не ловлять сигнал.

При продажу USB модемів оператори часто лякають клієнтів тим, що звичайні сім-карти не можна вставляти в модем, що вони згорять, зіпсуються самі і зіпсують модем, і, взагалі, викличуть Апокаліпсис в світовому масштабі.

Все це, зрозуміло, або оману симпатичних дівчат-консультантів, або нахабна корпоративна брехня. Справа в тому, що ті ж Білайн, Мегафон або МТС мають до виробництва модемів свого імені рівно стільки відносини, скільки потрібно для нанесення напису на пластикову коробочку.

Те ж саме можна сказати і про інших операторах. Всі вони користуються одними і тими ж китайськими моделями, тільки наклеюють на них свої логотипи. Головне їх досягнення - особливість програмної прошивки, яка не дає читати чужі сім-карти.

стільниковий вишка 4g

За начинку ж все модеми зібрані на мікроконтролерах фірми Huawei, ZTE і Vodafone, правда, з різними номерами. Наприклад, МК Huawei E230 може використовувати в будь-якому з модемів, так що працювати він повинен вміти з різними сім-картами. Зрозуміло, що сімки від телефонів прекрасно підходять до модему по форм-фактору.

4g huawei e8372

Встановлювати драйвера на них, як правило, не потрібно - при підключенні до комп'ютера запускається автоматична установка як дров, так і всіх необхідних для роботи пріложеній.Процесс адаптації чужої сімки до модему інших операторів називається разлочки. Її мета в тому, щоб модем з логотипом Мегафон працював з мережами МТС і Білайн і навпаки. Так що, якщо помилитеся з вибором провайдера, згодом 3g модем можна легко перепрошити під будь-які сімки - детально про це піде мова в окремій статті.

Висновок - якщо ви плануєте використовувати мобільний інтернет в одному місці або регіоні, то з'ясуйте, мережа якого оператора ловить в ньому найкраще. Якщо ж будете використовувати в поїздках - головне вигідність тарифного плану. А разлочить під інші SIM карти можна буде в міру необхідності.

Яким оператором 4G інтернету користуєтеся ви? Мегафон 33.33% МТС 21.43% Білайн 9.52% Теле2 16.67% Yota 16.67% SkyLink 0% Іншим 2.38% Показати результати Проголосувало: 42

Вибір моделі універсального USB модему і тарифу 4G

Якщо для вас важлива універсальність, то при виборі 4G модему слід звернути увагу на наявність зовнішньої антени, або роз'єму для можливості її подальшого підключення. Якщо вона присутня відразу, то це додатковий бонус для тих, хто буде працювати в зоні невпевненого прийому. Якщо ж є окремий роз'єм для підключення зовнішньої антени, то це навіть краще - можна придбати більш потужну, що відповідає поставленим завданням.

lte huawei e8372

Велику увагу варто приділити також номеру моделі 4G модему, яку надає оператор. Крім всіх характеристик є одна прихована, але дуже важлива. Вона стане в нагоді в тому випадку, якщо ви захочете підключити через мобільний інтернет не один комп'ютер, а відразу кілька - через роутер. Йдеться про відповідність обраного модему вашому маршрутизатора. Не всі модеми підтримуються маршрутизаторами з USB входами, тому якщо ви хочете створити WiFi мережу на основі мобільного інтернету, то вибирайте відповідні один одному USB модем і роутер одночасно.

usb модем 4G zyxel keenetic

На даний момент часу у кожного оператора надається кілька десятків різних тарифів, як для без лімітного інтернету, так і з фіксованою оплатою. Зазвичай більш-менш нормальний тариф з безлімітним доступом варто в Москві близько 500 рублів + близько 2000 сам модем з нормальною пропускною спроможністю.

Про те, як підключити і налаштувати 4g модем на ноутбуці або комп'ютері, читайте в докладної інструкції.

Вибір режиму роботи 4G USB модему

Ще одним додатковим властивістю, на яке слід звернути увагу при виборі універсального 4G USB модему, є підтримка декількох режимів роботи. Класичні моделі дозволяють лише прийняти сигнал від стільникового оператора і передати на комп'ютер або ноутбук, щоб на ньому заробив інтернет.

модем huawei e8372

Більш просунуті мають також вбудований режим wifi роутера. Завдяки якому вийти в інтернет зможе не тільки той ПК, до якого він безпосередньо підключений по USB, а й інші ноутбуки або смартфони. Це дуже зручно, якщо ви їдете кудись в інший регіон або за кордон. Так як немає необхідності купувати кілька СІМ-карт з різними тарифами. Досить лише вибрати один оптимальний за ціною і включеному обсягом трафіку, і користуватися ним з усіх пристроїв одночасно.

USB модем Huawei E3272 (Мегафон M100-4, МТС 824F, 824FT)

Універсальний USB-модем зі швидкістю прийому даних до 100 Мбіт / сек. Він автоматично перемикається між 4G + / 3G / 2G стандартами, забезпечуючи максимально зручний доступ в залежності від якості прийому сигналу від оператора.

huawei e3272

  • Частотний діапазон: 2G / 3G / 4G (850/900/1900/2100 Мгц)
  • Антена: Внутрішня + зовнішня
  • Карти пам'яті: MicroSD до 32 Гб
  • Додаткові можливості: USSD і SMS

4G модем Huawei E8372

huawei e8372

Ще один новіший LTE модем від Huawei, який схожий за характеристиками з попереднім. Відрізняється наявністю окремих роз'ємів для зовнішніх антен для посилення якості прийому сигналу від мобільного оператора зв'язку. Плюс його також в тому, що Huawei E8372 легко сьогодні знайти на АліЕкспрессе в розлочених вигляді під СІМ-карти будь-якого вітчизняного провайдера. Повний огляд на нього ви знайдете на нашому сайті.

Це USB-модеми, які в даний момент доступні для придбання. Ви можете зустріти і інші - більш старі або нові, які також успішно будуть працювати з вашої сім-картою і давати можливість виходу в інтернет.

Крім модемів, існують і більш універсальні пристрої - 3G / 4G роутери - з яких можна роздавати інтернет відразу на кілька гаджетів. Якщо при зв'язку 3G це буде трохи проблематично через низьку швидкості, то ті роутери, які працюють в стандарті 4G, вже заслуговують більшого уваги. Сподіваюся, про них ми поговоримо в окремій статті.