Як Підключити ТБ до Комп'ютера в призначен Монітору Через Кабель HDMI і VGA?

Існує кілька ситуацій, коли необхідно підключити телевізор Смарт ТВ до комп'ютера по кабелю HDMI або VGA в якості монітора, щоб транслювати зображення і звук без використання бездротової мережі WiFi. Благо, що сучасні моделі повністю підтримують можливість передачі картинки з комп'ютера або ноутбука через телевізор. Спосіб підключення ТВ по кабелю HDMI або VGA найпоширеніший і підходить для будь-якої моделі - Samsung, LG, Philips, Sony і т.д. Тому впевнений, що ця інформація буде вам корисною.

Досить часто бувають такі ситуації, коли доцільно підключати телевізор до комп'ютера, щоб мати замість маленького екрану монітор побільше. Наприклад, якщо ви граєте в гру, набагато приємніше все дивитися на великому екрані. Або якщо ви хочете подивитися фільм з інтернету безпосередньо на ТБ, а ваш зомбоящик не підтримує підключення до інтернету.

другий екран до комп'ютера

Якщо з коннектом ТВ до бездротових навушників або колонці все зрозуміло відразу - це робиться просто через налаштування Bluetooth, то тут ситуація менш очевидна. Хоча за великим рахунком, в підключенні телевізора до комп'ютера нічого складного немає - впоратися з цим може навіть дитина. Головне - знати, які вхідні роз'єми є у ТВ, який ми хочемо задіяти в якості монітора.

Як підключити телевізор до комп'ютера замість монітора?

Алгоритм підключення телевізора до ПК в якості монітора наступний:

 1. Подивитися відповідність роз'ємів на корпусі ТВ і материнської плати або відеокарти комп'ютера
 2. Підібрати відповідний кабель - HDMI, VGA, DVI, DisplayPort, Thunderbolt
 3. Підключити кабелем телевізор до комп'ютера
 4. Налаштувати відображення екранів моніторів

Який тип підключення по кабелю комп'ютера до телевізора вибрати - аналоговий або цифровий?

Не вдаючись в подробиці, яких не потрібно знати простому споживачеві телевізора, скажу, що є два типи передачі і прийому сигналу радіомовлення з комп'ютера - аналоговий і цифровий.

При аналоговому станція-передавач посилає сигнал з електромагнітних хвиль, які викликають коливання в антені приймача, тобто телевізора, і дають уявлення, яку картинку і звук показувати на екрані. Аналогове мовлення - це центральне телебачення, яке ловиться усіма підряд, навіть найдавнішими, телевізорами.

роз'єми телевізора

При цифровому на станції радіопередавач даний сигнал кодується в цифровий код, який приймається і розпізнається приймачем. Таким чином виходить, що аналоговий сигнал може приходити з спотвореннями, викликаними іншими хвилями. Цифровий ж, якщо він є, приходить в абсолютно чистому вигляді. Також аналоговий сигнал можуть прийняти будь-які пристрої, які налаштовані на роботу за тим же принципом, що і передавальну станцію. Цифровий же надійно захищається кодом, який неможливо розпізнати, якщо ваш пристрій не має до нього точного ключа.

Три способи підключити ТВ в якості монітора для ПК

Виходячи з усього вищесказаного, є три способи підключити телевізор до комп'ютера в якості монітора:

 1. через кабелі з аналоговими роз'ємами,
 2. з цифровими,
 3. або з цифрових в аналогові через спеціальний конвертер.

З одного типу в інший безпосередньо підключити через комп'ютер телевізор не вийде. Всі ці складності відбуваються через те, що на вашому TV може не виявитися того єдиного роз'єму, який є на вашому комп'ютері. І хоча на сучасних моделях є більшість з них і якийсь варіант прямого підключення повинен обов'язково підійти, іноді буває таке, що у вас все-таки старий монітор або комп'ютер, де чогось немає.

Також слід відокремити підключення саме відео-сигналу і аудіо - вони в більшості випадків відбуваються окремо.

Кабелі для передачі відео сигналу з комп'ютера на телевізор - HDMI, VGA, DVI

Перерахую кілька основних типів передачі відео зображення з комп'ютера на телевізор.

VGA (або D-Sub)

Цей вихід для підключення через комп'ютер телевізора мають майже всі монітори, телевізори і комп'ютери, за винятком хіба що тільки деяких недорогих моделей ноутбуків і нетбуків. Стандартний, найстаріший аналоговий спосіб з'єднання монітора з системним блоком.

вилка VGA

DVI

Більш просунуте з'єднання, яке працює як з аналоговими, так і з цифровими моніторами. Має свої підгрупи:

 • DVI-D - працює тільки з цифровим з'єднанням
 • DVI-A - тільки з аналоговим типом
 • DVI-I - з обома типами

Дуже часто можна бачити, як через перехідник кабель DVI-A або DVI-I з'єднується з VGA.

Вилка DVI-I з перехідником для VGA

S-Video

Ще один популярний роз'єм. В основному він присутній на некомп'ютерною техніці, тому для підключення комп'ютера до телевізора з цього порту знадобиться перехідник, або конвертер, якщо мова йде, наприклад, про VGA.

s-video роз'єм і перехідник на VGA

RCA

Вже давно застарілий роз'єм, який однак зустрічається на всіх версіях телевізорів і найзручніший для самостійного обтиску в домашніх умовах. Адже досить просто купити звичайні одножильні коаксіальні кабелі і з'єднати їх з повсюдно продаються вилками-насадками. Складається з трьох проводів - два аудіо і один відео. Його ще називають за характерну різнобарвність роз'ємів «тюльпани». При відсутності відповідних роз'ємів легко вспользоваться перехідниками або конвертерами на S-video або VGA.

Тюльпани rca vga s-video

Scart

Сучасний роз'єм, що дозволяє домогтися високої якості картинки і передавати одночасно відео та аудіо сигнал. Їм оснащені всі сучасні TV, але в комп'ютері може бути відсутнім. У цьому випадку доцільно також використовувати перехідник, наприклад на VGA, RCA або S-Video з додатковим звуковим проводом.

SCART коннектор

Перехідники на scart з vga і s-video

HDMI

Ще один сучасний роз'єм для підключення телевізора до комп'ютера з одночасною передачею аудіо і відео високої якості. HDMI роз'єми є у сучасних комп'ютерів і ноутбуків, однак якщо має бути підключити далеко розташований монітор, то довгий кабель буде коштувати дуже дорого і доцільніше буде підключитися до нього іншими видами кабелів. Можна також використовувати перехідник на DVI-I. А ось організувати перехідник з підключення HDMI на VGA не вийде, так як через HDMI - сигнал цифрового, а VGA аналоговий. Для цього потрібен спеціальний відеоконвертер, що перетворює цифровий сигнал в аналоговий. Особливістю цього роз'єму є також одночасна передача аудіо і відео сигналів.

HDMI і конвертер

Є ще кілька нових роз'ємів для підключення комп'ютера до телевізора і монітора. Такі як UDI, DisplayPort і Thunderbolt.

Роз'єми UDI і Display Port

Незважаючи на різноманіття перехідників, для мінімальних втрат в якості відеокартинки краще все-таки використовувати однакові роз'єми на обох пристроях. Швидше за все, з усього цього різноманіття хоча б один спосіб співпаде. Якщо ж все-таки Вам потрібен перехідник з одного стандарту в іншій, то не поспішайте купувати перехідники.

Запитайте у продавця, повідомивши йому точно з якого роз'єму в якій вам потрібно перекодувати відео і що конкретно для цього потрібно. В одних випадках буде досить просто перехідників, в інших - знадобляться спеціальні перетворювачі.

Перетворювачі в hdmi

Як передати звук від комп'ютера на підключений телевізор?

Підключення звуку від комп'ютера до телевізора відбувається за допомогою кабелю, у якого на одному кінці стандартний комп'ютерний роз'єм MiniJack, а на іншому - два аудіо тюльпана (RCA) для стерео звучання.

RCA-MINIJACK для аудіо підключення

Або за допомогою вставки в аудіо-вихід комп'ютера перехідника для тюльпанів. В цьому випадку, знову ж таки, зробити тюльпани можна легко власноруч.

minijack-rca адаптер

На комп'ютері один кінець, який MiniJack (звичайна вилка стандартних навушників), вставляється в гніздо, поруч з яким намальовані навушники. Зазвичай він зеленого кольору.

audio вхід

А в телевізорі в два входи для тюльпанів, зазвичай червоного і білого (або чорного) кольорів.

Як підключити телевізор до комп'ютера в якості комп'ютерного монітора через кабель HDMI?

Тепер давайте безпосередньо на практиці подивимося, як відбувається підключення ТВ в якості монітора для комп'ютера за допомогою дроту. Візьмемо найпростіший і сучасний варіант - кабель HDMI, який дозволить передати з ПК на телевізор одночасно і звук, і картинку. Даний роз'єм присутній на всіх випущених в останні роки моделях і дуже часто є на ноутбуках і сучасних відкритих в комп'ютерах.

З'єднуємо кабелем комп'ютер і ТБ кабелем через відповідні роз'єми HDMI.

hdmi телевізор

відео виходи комп'ютера

Беремо пульт від телевізора і натискаємо кнопку «Input», де вибираємо в якості джерела сигналу порт HDMI під номером, який відповідає входу на ТВ, куди ви підключили кабель від ПК.

вибір джерела

Автоматично відео і аудіосигнал буде спійманий з вашого комп'ютера і на двох екранах з'явиться ідентична картинка.

дублювання екрану windows 10

Якщо ж телевізор не був виявлений в Windows в якості другого монітора для ПК, то необхідно зайти в параметри екрану з «Робочого столу» і примусово запустити пошук.

пошук другого монітора windows 10

Якщо на комп'ютері відсутня HDMI, то можна використовувати один з інших типів кабелів, але доведеться окремо тягнути звук і відео. Наприклад, через популярний старий роз'єм VGA, який присутній на дуже багатьох пристроях. А аудіо провести через звичайний тюльпан. Або скористатися згаданими вище перехідниками. У такому випадку вже в ТВ як джерело аудіо та відео потрібно буде вказати ті роз'єми, які ви задіяли.

підключення монітора до пк

Однак мати на двох моніторах однакове зображення не завжди буває зручно, наприклад, якщо хочете на ТБ дивитися фільм і одночасно працювати на комп'ютері в будь-якій програмі. Докладно про функції поділу екрана я написав в статті про підключення другого монітора до ПК.

розширення екрану windows 10

Якщо коротко, то є чотири основні режими відображення картинки на екрані:

 1. Тільки на комп'ютері
 2. Тільки на телевізорі
 3. Розширення простору - коли монітор ТБ є продовженням комп'ютерного
 4. Дублювання екрану комп'ютера за допомогою телевізора

Потрібний вам режим вибирається сполучення клавіш «Win + P» в операційній системі Windows 10 на комп'ютері.

підключити другий монітор до комп'ютера

Як підключити телевізор до комп'ютера без HDMI?

Буває така ситуація, коли на комп'ютері є тільки цифровий вихід DVI, а на ТБ - HDMI, як їх з'єднати в такому випадку, адже DVI не призначений для передачі звуку? Вихід є, але не завжди працює. Можна спробувати використовувати перехідник dvi-hdmi, підключений до ПК. А до нього вже приєднати кабель hdmi і протягнути його до телевізора. При цьому для передачі звуку потрібно на материнській платі з роз'єму вбудованої звукової карти S / PDIF (якщо він є, звичайно) через внутрішній кабель перекинути аудіо сигнал на аналогічний роз'єм відеокарти, щоб він також подавався в вихід DVI. Повторюся - цей варіант може спрацювати не на всіх моделях материнських плат і відеокарт, так що краще вибирати способи простіше.

s pdif

Як дублювати екран з комп'ютера на телевізор через wifi на Windows 7 або 10?

Висновок зображення екрану комп'ютера на телевізор можна реалізувати не тільки по різним типам кабелів, а й по WiFi. Для цього є кілька способів.

 • На комп'ютерах з процесорами Intel і Windows 10 вже є вбудована функція, яка називається Intel WiDi. З її допомогою легко без стороннього ПО дублювати екран комп'ютера на телевізор по бездротовому сигналу.
 • Інший спосіб - використання технології Miracast. Для цього потрібно встановити на телевізор окремий MiraScreen адаптер. А на комп'ютер - додаток, з яким він буде працювати. Цей варіант підходить для будь-якої операційної системи, як Windows всій версій, так і для MacOS.
 • Нарешті, є ще одне спеціально призначене для такого типу з'єднання пристрій - Видеосендер. Про це також поговоримо в іншій статті.

Ось такі способи підключити телевізор до комп'ютера по кабелю HDMI або WiFi для трансляції з нього зображення замість монітора.

Відео по підключенню ТВ до ПК в якості монітора по HDMI