Огляд Zyxel WAH7706 - Мобільний WiFi Роутер з SIM-картою для Дачі

Мобільний WiFi роутер з цим картою і підтримкою 4G-LTE є на сьогоднішній день кращим способом організувати повноцінну бездротову мережу з виходом в інтернет на дачі, природі або в будь-якому іншому місці, де немає кабельного інтернету або безкоштовного WiFi сигналу. Одним з кращих пропонованих сьогодні рішень є 4G роутер Zyxel WAH7706 - саме про нього детально поговоримо в цьому огляді.

Що краще - 4G роутер з SIM-картою або мобільний телефон?

Найчастіше, якщо ми потрапляємо в описану вище ситуацію, на допомогу приходить самий звичайний смартфон - сьогодні на будь-якій операційній системі, будь то Android або iOS, є вбудована можливість використовувати його в якості точки доступу і роздавати інтернет з телефону по wifi. Однак, це варіант лише на той випадок, якщо інтернет на тому ж ноутбуці або планшеті знадобився раптом тут і зараз і немає ніякого іншого способу в нього вийти. Оскільки телефон спочатку призначений зовсім для інших цілей, а хот-спот є лише додатковою функцією, є відразу кілька причин, за якими неможливо за допомогою телефону зробити повноцінну мережу.

 • По-перше, в такому режимі його буде необхідно постійно тримати на зарядці, так як батарейка сідає буквально на очах. Як ви розумієте, якщо мова йде про поїздку поза домом, то цей фактор стане критичним.
 • По-друге, можливості смартфона по роздачі інтернету вельми обмежені як за швидкістю, так і за кількістю одночасних підключень.

Тому залишимо телефон як крайній термінове засіб, а для дачі або подорожі виберемо все-таки спеціалізований пристрій під назвою мобільний wifi роутер 4G з СІМ-картою.

мобільний 4g роутер

Мобільний 4G роутер Zyxel WAH7706 - основні можливості

 • Мобільний 4G роутер Zyxel WAH7706 вміє все те ж саме, що і будь-який домашній маршрутизатор і навіть трохи більше - оскільки він переносний, то оснащується посиленою батареєю для автономної роботи до 10 годин в активному режимі, що дозволяє легко брати його з собою в дорогу.
 • Крім того, дана модель працює з СІМ-картками будь-яких операторів - Мегафон, МТС, Білайн, Теле2 і інші визначаються на льоту. При цьому вбудовано розпізнавання частотних діапазонів, які використовуються не тільки у нас, але і за кордоном, тому ви можете також захопити Zyxel WAH7706 з собою в іншу країну і використовувати з місцевою сімки.
 • І незважаючи на те, що він має невеликий розмір, до роутера може одночасно підключитися до 32 гаджетів і працювати з інтернетом на швидкості до 300 Мбіт / с, що говорить про те, що за допомогою нього є можливість створити абсолютно повноцінну бездротову мережу без будь-яких застережень .
 • Також 4G роутер Zyxel WAH7706 є дводіапазонним, тобто може одночасно роздавати інтернет по WiFi як на частоті 2.4 ГГц, так і 5 ГГц.
 • Ще одна фішка - підтримка SD накопичувача для створення мережевого файлового сервера, через який різні пристрої зможуть обмінюватися між собою файлами.

З мінусів даної моделі 4G роутера можна відзначити відсутність підтримки зовнішньої антени, через що сильно поліпшити LTE сигнал в зоні недостатнього прийому не вийде.

Зовнішній вигляд і комплектація Zyxel WAH7706

Загалом, про серйозність моделі ви вже зрозуміли. Все, що я перерахував, легко можна прочитати на коробці пристрої - тепер же давайте подивимося на нього уважніше.

упаковка

У комплектації немає нічого зайвого - тільки роутер, інструкція і кабель microUSB для зарядки.

Zyxel WAH7706

Зовнішні габарити трохи менше звичайного стільникового телефону - він легко поміщається в руці або кишені.

зовнішній вигляд

Передня панель глянсова і, на жаль, легко схильна до подряпин, тому зовнішній вигляд при активному використанні втратить досить швидко. На ній розташований маленький екранчик з даними про підключення. Всього тут 4 інформаційних блоку

 • На головному відображається рівень батареї, кількість підключених до wifi клієнтів, статус мережі і оператор.

  wifi

 • На другому і третьому - дані для підключення до роутера до мереж на 2.4 ГГц і 5 ГГц.

  роутер з цим картою

 • На четвертому - IP адреса і інтернет-трафік.

  ip адреса

Збоку розташовані кнопки управління - їх дві: включення і зміни табло.

кнопки

І на протилежній грані - роз'єм microUSB для кабелю зарядки.

порти

Під кришкою знаходиться знімна батарея, під якою заховані роз'єми для підключення мікро-СІМ карти і флеш-накопичувача формату також micro SD.

sim

Над ними - наклейка з важливими вихідними даними для входу в настройки 4G роутера:

 • SSID бездротових мереж
 • Ключ від WiFi
 • Логін і пароль від адмінки

підключення

Якщо гарненько придивитися, то збоку можна також виявити маленьку кнопочку «Reset» для скидання налаштувань - рекомендую її використовувати перед першим використанням, щоб гарантовано мати можливість використовувати ту інформацію, яка надрукована на наклейці.

етикетка з даними

Підключення до 4G роутера c СІМ-картою

Як і очікувалося, ніякої попередньої настройки 4G роутера Zyxel не потрібно - досить просто вставити сімку і включити його. Оператор зв'язку визначається автоматично і WiFi відразу починає лунати в двох діапазонах з захистом паролем, розташованому на наклейці. Для підключення активуємо бездротовий модуль на телефоні або ноутбуці і коннектимся до мережі, SSID якої також був прописаний під кришкою корпуса.

мережу wifi zyxel

Для більшості користувачів цього буде достатньо, але оскільки ми маємо справу не просто з мобільним, але з повноцінним WiFi роутером, то можна детально настроїти всі налаштування мережі WiFi, а також вручну прописати параметри для sim карти 4G. Але про це ми поговоримо детально іншим разом.

Замір швидкості 4G інтернету через LTE роутер

Звичайно ж, ми провели заміри швидкості інтернету, який роздає мобільний роутер Zyxel WAH7706 в обох частотних діапазонах. Зрозуміло, вона у великій мірі залежить від початкового якості сигналу стільникового оператора, тому тестування ми вирішили зробити таким чином:

 • спочатку заміряємо швидкість на мобільному телефоні,
 • потім включаємо в ньому режим точки доступу і вимірюємо швидкість по WiFi з іншого смартфона,
 • і нарешті, на цьому ж самому телефоні на тому ж самому місці через 4G роутер з вставленої в нього сімки того ж оператора.

Як локації ми вибрали одну з центральних площ Москви, в якій з прийомом сигналу все в порядку.

 1. Швидкість інтернету 4G на телефоні з СІМ-картою Теле2

  швидкість 4g

 2. Швидкість по WiFi при використанні телефону в якості точки доступу

  швидкість телефон точка

 3. Швидкість інтернету через 4G роутер по WiFi на частоті 2.4 ГГц

  2.4

 4. Швидкість через мобільний роутер на 5 ГГц

  5 ГГц

За зразок, наданий на огляд, дякуємо офіційне представництво Zyxel - посилання на сторінку пристрої на сайті виробника.