MAC Адреса Роутера - Як Дізнатися і Змінити?

У цій статті поговоримо про те, що таке MAС адреса роутера. Як дізнатися і клонувати MAC адреса з комп'ютера на маршрутизатор і для чого взагалі його треба міняти? Я покажу докладно, як подивитися MAC на роутерах таких фірм, як TP-Link, Asus, Zyxel Keenetic, Tenda, Netis і Mercusys. І звичайно ж, в цій статті розповім, як його поміняти.

Що таке MAС адреса роутера?

MAC Адреса - це фізичний ідентифікатор цифрового пристрою. Він унікальний і у кожного комп'ютера, ноутбука, смартфона, IP камери і т.д. свій MAC адресу. Якщо говорити точніше, то це id порту WAN. Тобто мережевого адаптера вашого пристрою.

Навіщо клонувати MAC адреса з комп'ютера на маршрутизатор?

Бувають такі провайдери, які прив'язують MAC адреса комп'ютера користувача до свого обладнання. Вони просто прописують його на своєму роутере, або шлюзі, через який здійснюється вихід у всемірноюую мережу.

На практиці це означає, що вийти в інтернет ви можете тільки з одного комп'ютера або ноутбука, який підключений безпосередньо кабелем від провайдера. Якщо ж під'єднати інший пристрій, то відповідно його MAC адресу іншої. Про нього провайдер не знає, і не дає йому доступу в мережу.

У підсумку виходить така ситуація, що коли ви ставите в свій будинок роутер, він не може підключитися до інтернету, хоча всі налаштування введені правильно.

Як дізнатися MAC адреса роутера?

Так ось, знання MAC адреси свого нового роутера якраз нам може стати в нагоді, щоб назвати його провайдеру. Для того, щоб він змінив свої настройки і прив'язав його замість старого від комп'ютера, і у вас знову був інтернет. Дізнатися MAC адресу маршрутизатора можна двома способами.

  • На інформаційної етикетці, яка розміщена на днище корпусу роутера
  • В панелі управління вже перевірений адміністратором сайту розділом

Є і ще один спосіб - через командний рядок Windows. Однак для звичайного користувача це буде важкувато. Та й навіщо ускладнювати собі життя, якщо все можна зробити набагато простіше.

Як дізнатися MAC адресу маршрутизатора з наклейки на корпусі роутера

На будь-якому роутере є наклейка з інформацією про підключення до нього. Там зазвичай вказується назва wifi мережі, адреса входу, логін і пароль для авторизації. І необхідний нам MAC адресу.

Ось приклади етикеток з маршрутизаторів різних брендів:

router tp link tl wr840n MAC адреса роутера TP-Link

Asus 192.168.1.1 вхід в роутер asusZyxel Keenetic наклейте? ка keenetic startD-Link d link reviziaTenda tenda nastroyka routeraNetis настройка netisTotoLink totolink наклейкаMercusysнаклейка mercusys n300

Де в настройках роутера дізнатися MAC адреса?

Якщо ж у вас є доступ до панелі управління своїм маршрутизатором, то його MAC адресу зазвичай відображається відразу на стартовій сторінці. Після того, як ви в ній авторізуетесь.

Подивіться, як виглядає мак адресу в адмінці TP-Link

mac адресу tp link

Asus mac адресу asusZyxel Keenetic mac адресу zyxel keeneticD-Link mac адресу d-linkTendaстатус підключення tenda

mac админка tendaMercusys mac адресу роутера mercusysUpvelmac адресу upvel

На моделях інших виробників все виглядає приблизно так само. Думаю, немає сенсу показувати більше, все і так зрозуміло.

Як поміняти MAC адреса роутера для WAN порту?

Однак повідомляти MAC своєму провайдеру сьогодні вже не обов'язково. Навіть якщо така вимога про прив'язку мається на договорі. Виробники мережного обладнання заздалегідь подбали про нас з вами і вбудували можливість клонувати MAC порту WAN роутера з мережевої карти основного комп'ютера.

Для цього не потрібно навіть його дізнаватися на самому ПК. Клонування відбувається автоматично.

У цьому випадку обладнання інтернет-оператора не помітить підміни адреси WAN одного пристрою на інший, і додатково повідомляти нічого не потрібно. Пам'ятаю, на зорі епохи розвитку wifi деякі компанії взагалі забороняли ставити роутер і вимагали платити за підключення кожного нового компьбтера окремо.

Який MAC адресу прописати на роутері?

Отже, якщо до покупки роутера у вас інтернет був підключений по кабелю до ПК, то саме з нього і потрібно клонувати MAC адреса. Для того, щоб зробити це, потрібно виконувати початкове підключення роутера до інтернету саме з того комп'ютера, до якого йшов кабель від постачальника послуг.

Таким чином, зайшовши в адмінку маршрутизатора, він побачить MAC адресу саме з того комп'ютера або ноутбука, з якого ви підключилися до wifi. Все, що залишається нам зробити, це прописати його в автоматичному режимі за допомогою вбудованого функціоналу.

Як подивитися і змінити MAC адресу на роутері TP-Link?

Щоб клонувати MAC адреса з комп'ютера на маршрутизатор TP-Link, потрібно зайти в основному меню в «Додаткові настройки». І далі відкрити рубрику «Мережа - Інтернет». Тут у другому блоці ми побачимо, що цікавлять нас конфігурації. Ставимо прапорець на пункті «Використовувати поточний MAC-адресу комп'ютера» і тиснемо на кнопку «Зберегти».

клонувати mac адресу tp-link

Якщо на вашому роутере TP-Link панель управління старого зразка, то в ній відкриваємо розділ «Мережа - Клонування MAC-адреси» і натискаємо на однойменну кнопку для копіювання даних з комп'ютера.

клонування mac tp-link

Вручну нічого прописувати не потрібно. MAC адреса роутера сам автоматично зміниться, підтягнувши його з комп'ютера. Думаю, що з цим питанням все зрозуміло. Якщо немає, то рекомендую ознайомитися ще до статті на блозі техпідтримки ТП-лінк.

Як змінити MAC адресу на роутері ASUS?

У маршрутизаторах Асус настройка розташована в розділі «Інтернет». Тут потрібно просто знайти відповідне поле і натиснути на кнопку «Клонувати MAC».

клонувати mac asus

Як дізнатися і змінити MAC адресу на роутері Zyxel Keenetic

Для того, щоб змінити параметри інтернету на роутері Zyxel Keenetic, ми знаходимо в нижньому меню значок «Глобуса» і перемикається в цьому розділі на вкладку «Підключення». Тут відображається поточне мережеве з'єднання з назвою «Broadband Connection» - натискаємо мишкою на нього.

broadband connection zyxel

Відкриються детальні настройки, серед яких знаходимо пункт «MAC-адресу». У списку вибираємо «Взяти з вашого ПК». Після чого натискаємо на кнопку «Застосувати».

клонувати mac адресу комп'ютера на роутері zyxel keenetic

Якщо говорити про новій прошивці, від функція зміни MAC адреси знаходиться в розділі «Інтернет - Провідний». Тут потрібно знайти блок налаштувань «Параметри IP і DNS». Вибираємо зі списку «Взяти з вашого ПК»

mac keenetic

На випадок, якщо з якихось причин цей варіант не працює, або до провайдера був прив'язаний якийсь комп'ютер, якого давно у вас вже немає, то можна вибрати «Ввести вручну» і прописати його самостійно.

mac адресу keenetic

Клонування MAC на маршрутизаторі Netis

У випадку з Netis взагалі нікуди глибоко залазити не потрібно - функція відразу відображається на стартовій сторінці панелі адміністратора. Просто ставимо галочку на «Клон MAC» і потрібна нам настройка автоматом підхопив з основого комп'ютера.

клон mac на netis

Зміна MAC адреси на роутері Tenda

Для зміни MAC в маршрутизаторах Tenda заходимо в меню «Налаштування системи» і вибираємо тут «WAN налаштування».

У новому вікні в списку, що випадає «MAC-адресу» вибираємо «Клонувати локальний MAC-адресу»

І натискаємо кнопку «Зберегти». Роутер знайде і застосує до себе MAC адресу, який є у комп'ютера, з якого ви зайшли в адмінку роутера. Після перезавантаження доступ в Інтернет буде відкрито.

Mercusys

Для зміни MAС адреси маршрутизатора Mercusys відкриваємо «Розширені настройки» і заходимо в меню «Мережа - Налаштування MAC-адреси»

mac адресу mercusys

Копіювати MAC на роутері Upvel

Для того, щоб клонувати MAC адреса іншого пристрою на роутері Upvel, заходимо в налаштування інтерфейсу WAN і прокрутити сторінку вниз до пункту «Клонувати». Тут потрібно вручну прописати необхідне значення, взяте з комп'ютера.

клонувати mac upvel

Відео з клонування МАК адреси роутера

TP-Link

D-Link