Два Роутера в Однією Мережі - Як Правильно Налаштувати WiFi і Підключити Інтернет?

Питання, як підключити два wifi роутера в одній мережі і правильно з налаштувати, цікавить перш за все тих, хто хоче розширити зону прийому сигналу. Використання відразу декількох маршрутизаторів або точок доступу доцільно для збільшення радіусу покриття. Припустимо, у вас двоповерховий будинок або велика за площею приміщення. Один роутер не може його повністю покрити своїм сигналом. Одним з варіантів розширення зони прийому - підключити роутер до роутера через кабель або по wifi в одній локальній мережі. Або звичайний старий маршрутизатор, на який подається інтернет, з бездротовим. Продовживши тим самим його ще на кілька десятків метрів.

Зробити це можна двома способами:

  • За WiFi в режимі підсилювача
  • по кабелю

Як підключити роутер до роутера по WiFi?

Перший варіант підключити два роутера в одній мережі - використовувати другий маршрутизатор в якості репитера, підключивши до першого по Wi-Fi. Для цього використовується режим моста, або WDS, коли другий пристрій налаштовується на мережу від першого і як би продовжує бездротової сигнал на деяку відстань. Єдиний мінус цього типу - втрати при передачі сигналу, які можуть відбуватися через перешкоди або електромагнітних наведень від іншого обладнання та побутових приладів. Зупинятися на цьому варіанті докладно не буду, так як він вже розбирався в іншій статті, та й зробити це на роутерах Asus, TP-Link, Zyxel Keenetic, D-Link і інших в останніх прошивках дуже просто.

Як налаштувати два роутера в одній мережі по кабелю?

Набагато цікавіше зараз подивитися, як підключити в одній мережі два роутера через кабель - адже сигнал буде значно більш стабільним. Крім того, для такого типу з'єднання може стати в нагоді стара модель без модуля WiFi, яка до сих пір припадала пилом на полиці, а викинути її було шкода - раптом знадобиться? Придалася! Але тут є свої тонкощі - адже тоді потрібно буде протягнути дріт, а значить заздалегідь передбачити для нього місце для прокладки, щоб він потім не псував зовнішній вигляд інтер'єру кімнат.

Але ці проблеми можна вирішити! Порядок дій такий:

  1. Перший роутер буде підключатися до інтернету за допомогою кабелю від провайдера, який вставляємо в порт WAN. Або якщо ви працюєте з мобільним інтернетом, то через 3G-4G модем - тоді про порт WAN на основному маршрутизаторе взагалі забудьте.
  2. Другий приєднуємо до нього за допомогою патчкорду (кручений пари, якщо так зрозуміліше), який - УВАГА - вставляємо порт LAN на 1м роутере і в роз'єм WAN на другому.

два роутера в одній мережі

Налаштування двох роутерів в одній мережі

Тепер, після з'єднання двох wifi роутерів, налаштуйте перший роутер на підключення до інтернету і задайте параметри бездротової мережі - все, як завжди. Про те, як це зробити, детально було написано тут.

Для того, щоб працювала мережа через два роутера, не забудьте на першому включити DHCP сервер для автоматичної роздачі ip адрес.

налаштувати два роутера в мережі

Тепер переходимо до другого - зробіть дві настройки:

  • По-перше, задайте аналогічно першому параметри для підключення до бездротової мережі - SSID, тип захисту і пароль. Потрібно налаштувати все абсолютно так само.
  • По-друге, в настройках підключення до інтернету (WAN) встановіть прапорець на автоматичне отримання IP (від першого роутера).

як з'єднати 2 роутера

На цьому з'єднання і настройка двох роутерів закінчено - тепер у вас повинна працювати стабільна wifi мережу з доступом в інтернет через обидва пристрої.

Відео з підключення двох маршрутизаторів в одній wifi мережі