Що Таке Динамічний IP адреса, Чим Відрізняється від Статичної - Як Дізнатися?

В одній з минулих статей я наочно показав і розповів про таке поняття, як IP адресу. Сьогодні копнемо цю тему глибше. Думаю, мало хто має уявлення, що таке динамічний IP адреса, чим він відрізняється від статичного IP, як дізнатися, що з них краще і як поміняти динамічний на статичний на wifi роутера? А також розберемося, який вплив на роботу з інтернетом надає сірий або білий IP адреса.

Що таке динамічний IP адреса?

Динамічний IP адреса - це адреса, яка змінюється кожен раз при підключенню до роутера або при виході в інтернет.

Внутрішній динамічний IP адреса

Почнемо з простого. Кожен раз, коли ваш комп'ютер, ноутбук, смартфон, ТВ або будь-який інший девайс підключається до wifi, роутера видає для них окремий IP адреса. Це свого роду ідентифікатор пристрою в мережі. За їх роздачу на маршрутизаторі відповідає функція DHCP. І кожен раз, навіть коли один і той же ПК з'єднується з мережею, йому видається різний IP адреса, тобто динамічний, постійно мінливий від підключення до підключення.

мережевий ip адреса комп'ютера

Інтернет набагато більше і складніше, ніж домашня мережа, яку ми створюємо у себе в квартирі. Але суть від цього не змінюється. Уявімо, що провайдер на ваш район зробив один сервер (будинки у нас його роль грає роутер). Він має вихід в інтернет, а до нього підключено купа комп'ютерів користувачів з будинків вашого району.

local network

Більшість обладнання сучасних провайдерів налаштоване на роздачу ip адрес таким чином, що для виходу в інтернет вам досить просто увіткнути кабель в розетку мережевої карти компа або ноутбука і відкрити браузер. Це означає, що сервер працює в режимі DCHP і у вас динамічний IP адреса. Тобто тільки ви підключилися, тут же вам присвоюється вільний допустиме значення, яке закріплене за вами тільки на час поточної сесії підключення.

Зміна динамічного ip адреси відбувається або при перепідключенні, або за певним часовим відрізком.

Займаний вами адресу звільниться і буде присвоєно комусь ще, а ви при наступному заході на веб-сторінку отримаєте новий. Це те ж саме, як якщо б при кожному новому візит до вас гостя, у вас постійно змінювався номер квартири, і вам необхідно було б кожен раз його повідомляти заново.

Як налаштувати динамічний IP адреса на роутері?

З усього цього можна зробити висновок, що налаштувати динамічний IP адреса ніяким чином неможливо, так як він присвоюється вашого комп'ютера в автоматичному режимі. Однак якщо мова йде про домашньої локальної мережі, то поміняти дещо можна. А саме діапазон адрес, дозволених для використання.

Для цього необхідно зайти в налаштування свого роутера. Я покажу на прикладі Keenetic і TP-Link.

Динамічний IP в Keenetic

У Keenetic відкриваємо розділ «Домашня мережа» і дивимося на блок «Параметри IP». Включаємо тут DHCP і відкриваємо спойлер «Показати налаштування». Тут можна змінити:

  • Початкова адреса пулу - то значення, з якого будуть видаватися динамічні IP адреси
  • Розмір пулу адрес - максимально допустима кількість пристроїв, що підключаються, яким буде автоматично виданий адреса
  • Час оренди - час, після якого IP оновиться

пул ip адрес keenetic

Динамічний IP на TP-Link

Дуже схоже все виглядає і на роутерах TP-Link

пул ip адрес tp link

Додатково також можна вказати шлюз (це IP адреса самого роутера) і DNS сервера - за замовчуванням тут значення ідентичні.

Зовнішній динамічний IP адреса

Все, про що йшлося вище, стосувалося це саме внутрішнього динамічного мережевого адреси, який був виданий роутером. Але як ми пам'ятаємо, у постачальника інтернет послуг є ще один роутер, до якого підключені всі квартири будинку, і у нього теж є свій IP адреса. А кілька маршрутизаторів з різних будинків - ще до одного, районному - і так далі. Тобто поки ви виходите в кінцевому підсумку потрапите в інтернет, то змініть свій ай-пі кілька разів, і на виході буде абсолютно інше значення.

Так ось, це - ваш зовнішній ip адресу, тобто не вашого ПК, а сервера району, через який ви виходите в інтернет. Такий же покаже у Васі з сусіднього під'їзду, який користується послугами того ж провайдера.

Чим відрізняється динамічний IP адреса від статичного?

Якщо ви вже дочитали до цього місця, то думаю, що самі можете відповісти на питання, чим відрізняються один від одного динамічний і статичний IP адреси.

Статичний - визначено вашого пристрою постійно і не змінюється

Динамічний - змінюється при кожному новому підключенні до роутера

При цьому ці адреси також можуть бути внутрішніми - в рамках вашої домашньої або локальної мережі провайдера. Або зовнішніми - тобто всюди в інтернеті. Всередині «на районі» у вас може бути статичний адреса, а в глобальній мережі інтернет - динамічний IP.

Що краще, динамічний IP адреса або статичний?

Визначити, який IP адреса краще, динамічний або статичний, можна тільки виходячи з ваших потреб по використанню інтернету. Статичний потрібен тільки в тому випадку, якщо вам необхідно мати віддалений доступ до свого комп'ютера або роутера. Наприклад, до системи відеоспостереження або файловому серверу, з яким ви працюєте не з будинку.

У всіх інших випадках краще динамічний IP, тому що він дешевше. За постійний білий адреса в інтернеті доведеться доплачувати постачальнику послуг кругленьку суму, так як це абсолютно окремий тариф.

Але чим гарний статичний на відміну від динамічного IP адреси, так це тим, що ви можете:

  • Встановити у себе програму локальний сервер, типу Vertrigo, створити локальний сайт транслювати його в інтернеті, прямо зі свого комп'ютера.
  • Організувати на ньому власний сервер для онлайн ігор, типу Counter Strike - і не тільки по локалке, але і з будь-якими людьми в інтернеті.
  • Також статичний білий айпішник знадобиться для організації прямої відправки відеокартинки з системи спостереження і для прийому від нього ж смсок без настройки всяких перекидань портів та інших складних надмірностей.
  • Отримати доступ до файлового сховища, яке працює у вашій домашній локальної мережі.

Загалом, відкривається багато корисних можливостей, обмежених лише вашою фантазією.

Як перевірити і дізнатися, динамічний або статичний IP адреса у вас в інтернеті?

Питання як дізнатися, який саме у вас IP адреса - динамічний або статичний - найчастіше виникає при підключенні роутера до інтернету.

Динамічні ip tp-link

статичні ip tp-link

Відповісти на нього можна, але великого сенсу в цьому немає, так як якщо у вас статичний IP, то необхідно додатково знати дані для підключення до інтернету - IP, маску, шлюз. А їх можна отримати тільки у свого провайдера, тому краще відразу зателефонувати в техпідтримку і запитати.

Якщо ж ви все-таки самостійно дізнатися, динамічний або статичний у вас IP адреса, то в інтернеті є багато сервісів, в яких можна перевірити і визначити ip адресу. Наприклад в уже відомому Інтернетометре Яндекса. Для отримання свого ip адреси навіть нічого робити не треба - він визначається відразу автоматично.

Є і його не менш популярний аналог - 2ip.ru

Якщо ваш комп'ютер підключений до інтернету безпосередньо кабелем без роутера, то тепер зайдіть в налаштування мережевого адаптера Windows ( «Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера), відкрийте меню« Стан »

стан підключення до мережі

І зайдіть в «Відомості». Тут відображається IP адреса вашого комп'ютера, який був виданий провайдером.

Відомості про мережевому підключенні

Якщо ж інтернет ви отримуєте через роутер, то відкрийте його панель управління і подивіться поточний стан мережевого підключення. Шукайте значення IP адреси.

динамічний ip totolink

І порівняйте тепер його з тим, який відображався на сайті для визначення IP адреси. Значення відрізняються, чи не так?

Це означає, що провайдер надав вам мало того, що динамічний ip адреса, але він ще й сірий. Це характерно для потужних провайдерів з великою кількістю абонентів. Наприклад, якщо ви користуєтеся 3G-4G модемом. У цьому випадку ні кидок портів, ні використання сервісу заміни динамічного адреси на домен (DDNS) не допоможуть і отримати доступ з інтернету до ваших ресурсів всередині домашньої мережі не вдасться. Коли ви намагаєтеся пробитися до себе, ви «приходьте» ні до свого маршрутизатора (як це буде при білому IP), а до шлюзу провайдера, який просто не звертає увагу на ваш запит.

Що таке сірий IP адреса?

Сірий IP адреса - той зовнішній адресу, який видано одночасно на кілька клієнтів, кожному з яких в свою чергу присвоєно окремий внутрішній (динамічний або статичний).

А ось якщо значення збігаються, значить у вас білий IP адреса - зовнішній, який видно в інтернеті. Це буває рідко, так як більшість білих адрес давно зайняте. Ну а якщо і сталося, то він буде динамічний - тобто він належить тільки вам, а не відразу всім абонентам району, але при цьому буде постійно змінюватися.

Білий IP адреса

Білий IP адреса - зовнішній адресу, який веде з інтернету безпосередньо на ваш домашній маршрутизатор або комп'ютер без посередників.

Як змінити динамічний IP адреса і отримати статичний?

Що якщо ви не хочете платити провайдеру? Але при цьому необхідно організувати віддалений доступ з інтернету до свого комп'ютера, камері відеоспостереження, роутера або підключеному до нього жорсткого диска? На допомогу прийдуть сервіси DDNS для підміни динамічного IP адреси в статичну доменне ім'я. Детально про це написано в окремо.

На цьому поки все. Стаття вийшла великий і розумію, що новачкові можливо все це буде складно зрозуміти з першого разу, але я намагався викладати думки якомога більше просто і наочно і сподіваюся, що тепер ви знаєте, що таке ip адресу і як відрізнити статичний від динамічного і сірий від білого!