Як Налаштувати WiFi Роутер TP-Link TL-WR841N - Підключення до Комп'ютера і Установка Інтернету

Багато читачів мене запитують, як налаштувати WiFi роутер TP-Link TL-WR841N. У цій докладної інструкції я постараюся якомога повніше викласти весь процес підключення до інтернету і налаштування wifi мережі на маршрутизаторі. Упевнений, вона вам точно стане в нагоді. Оскільки навіть якщо вам спочатку все встановив майстер, то згодом при необхідності щось змінити, наприклад ім'я своєї мережі або пароль від wifi, вам доведеться налаштовувати TP-Link WR841n самостійно.

Олександр Олександр фахівець з wifi мереж Задати питання Якщо у вас інша модель, то хочу зазначити, що це керівництво є універсальним для будь-якого роутера ТП-лінк, а не тільки TL WR841n.

роутер tp-link tl-wr841n

Як підключити TP-Link TL WR841N до комп'ютера?

Отже, для установки маршрутизатора ТП-лінк знадобиться:

  • Вставити в нього інтернет-кабель
  • Підключити до комп'ютера по дроту або ноутбука / смартфону по wifi
  • Налаштувати тип з'єднання з інтернетом
  • Задати параметри беспвроводной мережі

Давайте відразу перейдемо до практики настройки роутера. Перш за все потрібно підключити до роутера TP-Link WR841n інтернет кабель від провайдера. Якщо раніше він був вставлений безпосередньо до гнізда комп'ютера, то тепер інтернет буде йти на маршрутизатор, а вже через нього по WiFi на інші пристрої. Тому виймаємо провід з мережевої карти на задній панелі ПК і вставляємо в порт WAN на роутері. У TP-Link TL-WR841N він один і для зручності сприйняття виділений від інших синім кольором

tp-link tl-wr841n

Далі беремо з коробки додається до нього кабель Ethernet (він ще називається кручена пара або патчкорд) і підключаємо його одним кінцем в будь-який з жовтих роз'ємів LAN. Іншим - в мережеву карту комп'ютера, тобто туди, куди раніше був встановлений кабель від провайдера.

Налаштування типу підключення до інтернету на TP-Link WR841n

Для настройки TP-Link TL-WR841N можна скористатися скористатися CD з комплекту - на ньому є зручний покроковий інсталятор, який буде в самий раз для новачка. Однак, якщо вже ми вирішили зробити це без диска самостійно, то перевертаємо маршрутизатор і на його днище знаходимо інформацію для входу в настройки роутера TP-Link.

вхід в настройки роутера tp-link

В даному випадку нам треба в браузері набрати адресу «//tplinkwifi.net» і ввести логін / пароль admin / admin. Зайти в адмінку WR841N також можна і по його стандартну IP адресою «192.168.0.1» або «192.168.1.1», в залежності від моделі.

Про всі можливі проблеми з підключенням я розповідав тут - почитайте, якщо у вас не виходить відкрити адресу входу.

Далі я буду приводити відразу два скрішнота з прикладами налаштувань різних роутерів TP-Link - для старої і нової прошивки. Справа в тому, що недавно админка оновилася і за старими картинкам новачкові може бути складно зорієнтуватися в установці. При цьому стара версія теж дуже поширена. Тому обов'язково покажемо настройку TP-Link через веб-інтерфейс різних типів.

Вибираємо в розділі меню «Мережа» пункт «WAN» і виробляємо основні параметри підключення роутера TP-Link до інтернету. Для цього потрібно буде встановити тип підключення, логін, пароль. Можливо, дані про IP адресу, масці і шлюзі - все це повинно бути прописано в договорі на надання послуг інтернету від вашого провайдера, або можна просто зателефонувати в його технічну підтримку та дізнатися ці дані для настройки. Як приклад приведу найпопулярніші.

Як налаштувати роутер TP-Link WR841N для Ростелеком і Дом.ру - PPPoE