Що Таке Роутер Простими Словами - Як Користуватися Маршрутизатором і Чим Відрізняється від Модем?

Простими словами, роутер - це пристрій, який роздає по WiFi сигналу інтернет, підключений по кабелю. Однак, це не єдине призначення маршрутизатора. Він працює також для створення локальної мережі, до якої будуть підключені відразу кілька різних гаджетів - смартфонів, комп'ютерів, ноутбуків, ТВ і так далі. Тому навіть якщо ви чайник і з інформатики в школі отримали двійку, але збираєтеся користуватися роутером на постійній основі, необхідно хоч трохи мати уявлення про його функціях. Про них і поговоримо в даній статті.

Для чого потрібен роутер і як він працює?

Отже, основне завдання бездротового роутера - роздавати інтернет по WiFi. Згадайте, як до вас приходили робітники від провайдера, заводили кабель в квартиру і підключали до нього стаціонарний комп'ютер. Здавалося б, все добре, інтернет працює швидко і стабільно.

підключення роутера до комп'ютера по кабелю

Але є один суттєвий мінус - до нього може підключитися тільки один ПК. Ні ноутбук, ні смартфон вийти в уже передплачений на місяць інтернет не можуть. На крайняк, є звичайно варіант роздати його по WiFi безпосередньо з основного комп'ютера. Але в такому разі на бездротової адаптер лягає невластива навантаження. Причому, сам комп'ютер повинен при цьому постійно працювати. А це шум від вентилятора, тепловиділення і споживання величезної кількості електроенергії.

охолодження кулер

І ось тут на сцену виходить wifi роутер. Він потрібен для того, щоб перетворити інтернет сигнал з кабелю в бездротової. До якого зможуть підключитися всі інші пристрої. Тариф оплачений один раз, а користуються ним все - дуже круто, чи не так?

локальна мережа роутер

Однак, роздача wifi пов'язана з декількома специфічними завданнями, які і виконує роутер на постійній основі. Головна з них - видавати IP адреси всім підключаються до нього пристроїв. Цим займається така функція, як DHCP сервер. Більш докладно про його роботі можете прочитати окремо.

local network

Завдяки йому у кожного ноутбука, комп'ютера, смартфона, IP камери, ТВ приставки або будь-якого іншого девайса є свою адресу в локальній мережі. Він потрібен, щоб розуміти, з якого саме гаджета ви в даний момент підключаєтеся до роутера і на який саме необхідно передавати інформацію.

мережевий ip адреса комп'ютера

А раз у всіх користувачів є свою адресу, значить ми можемо обмінюватися між ними файлами, Відеокартинка або навіть внутрішніми повідомленнями.

І це може відбуватися не тільки бездротовим шляхом, але і по кабелях, які можна підключити від маршрутизатора до інших учасників. Це менш зручно, але при такому з'єднанні дані будуть передаватися більш стабільно і буде менше втрат в швидкості.

Наявність у кожного клієнтського девайса своєї адреси також дозволяє адміністратору роутера виконувати такі завдання:

  • Заблокувати одному або групі користувачів вихід в інтернет
  • Встановити заборону на відвідування тих чи інших сайтів
  • Призначити розклад роботи інтернету у певних клієнтів
  • Налаштувати загальний доступ до папок і документів на одному з комп'ютерів або мережевому сховищі
  • Вказати пріоритет трафіку в інтернеті для виконання тих чи інших найбільш важливих і ресурсномістких завдань
  • Організувати віддалене управління мережею з комп'ютера або мобільного телефону
  • Деякі інші додатковий функції

Як бачите, призначення роутера в мережі досить значно, і сьогодні неможливо уявити собі жодної квартири або офісу без даного пристрою. Однак моделей і різновидів величезна кількість. Щоб не заплутатися, ми підготували для вас окрему статтю, присвячену вибору роутера для будинку.

Що таке маршрутизатор і чим він відрізняється від роутера?

Досить-таки найчастіше питання від чайників, ніж роутер відрізняється від маршрутизатора. Відповідь проста - нічим.

Слово «роутер» походить від англійського «router», що і перекладається як маршрутизатор.

Як ви знаєте «route» перекладається як «шлях» або «маршрут». Тобто маршрутизатор це дослівний переклад на російську мову іноземного слова роутер.

роутер

Ну а чому він так називається? Простими словами, тому що вказує маршрут, на який пристрій необхідно передати ті чи інші дані всередині локальної мережі або по інтернету. Через ці самі IP адреси.

Як користуватися роутером?

Нарешті, як же користуватися цим самим роутером? Цьому питанню присвячена величезна кількість статей на нашому блозі, наприклад «Як підключити роутер, якщо є провідний інтернет«. Більш того, для кожного виробника, а в деяких випадках і для окремих моделей ми написали докладні інструкції по установці маршрутизатора, підключення його до інтернету та налаштування бездротової мережі. А також присвятили десятки посібників детальному розбору різних конфігурацій і параметрів роутерів для самостійного вивчення. Тому переходите в цікавий для вас розділ, вибирайте свій бренд і уважно читайте.

Впевнені, у вас все вийде!