Як Налаштувати Віддалений Доступ На WiFi роутер за DDNS?

У наші дні майже зовсім не залишилося безкоштовних сервісів DDNS, які дозволяють підміняти ваш динамічний IP адреса в інтернеті на статичну доменне ім'я третього рівня і отримувати завдяки цьому прямий віддалений доступ до роутера з інтернету. Тому багато виробників мережевого устаткування впроваджують для своїх клієнтів власні, на зразок TP-Link ID. Думаю, більшості це ні про що не говорить, тому будемо розбиратися на пальцях, як зробити статичний ip адресу з динамічного і тим самим налаштувати віддалений доступ до роутера.

Як працює IP адресація?

Згадаймо, як працює ваш домашній роутер з активованою функцією DHCP? Ви задаєте йому діапазон (пул) локальних IP адрес.

dhcp сервер tp link tl-wr820n

Коли якийсь комп'ютер підключається до роутера, то останній вибирає для нього якийсь із вільних IP адрес з даного діапазону, ідентифікуючи тим самим ваш комп'ютер в локальній мережі. І так відбувається з кожним підключається до локальної мережі пристроєм, будь то комп'ютер, ноутбук або телефон.

Також є можливість зробити з динамічного статичний ip адресу, тобто постійний, прив'язаний тільки до одного пристрою - в настройках роутера або на самому компі, смартфоні, ТВ, IP-камері і т.д.

призначення вручну ip

Це зручно робити, якщо ви налаштовуєте якусь постійний взаємозв'язок між пристроями всередині своєї локальної мережі, наприклад для перегляду картинки з ip камери через програму, або для відтворення фільму з комп'ютера на ТБ - щоб кожного разу не міняти налаштування в програмі, задаємо кожному пристрою свій постійний адреса.

ip адреса

Майже точно так же працює і ваш провайдер. Ваш мікрорайон, який підключений пристрій провайдера - це не що інше, як велика локальна мережа. Коли ви підключаєтеся до інтернету, ваш хост (комп'ютер або роутер) є частиною однієї великої локальної мережі з великою кількістю маршрутизаторів. На обладнанні провайдера варто DHCP сервер, і кожен раз, коли ваш комп'ютер або роутер підключається до інтернету, то він всередині цієї великої мережі отримує свій IP адреса, який йому автоматично присвоюється мережевим обладнанням. При цьому дана адреса може бути трьох типів:

 1. Статичний - коли за вашою квартирою закріплений білий зовнішній IP, який ніколи не змінюється. Тобто він завжди постійний і зайшовши по ньому ви безпосередньо з інтернету, потрапите на свій комп'ютер або роутер. Оскільки такі адреси дуже рідкісні, за них потрібно платити окремі гроші понад тариф.
 2. Динамічний - теж білий айпішник, але який періодично змінюється. Наприклад, після перезавантаження роутера або по певного проміжку часу. Це більш часто зустрічається випадок і саме з ним буде работьать технологія заміни динамічного IP на статичний, яка називається DDNS.
 3. Сірий - це найчастіший випадок, коли на цілий будинок або мікрорайон видається один зовнішній IP адреса, що належить роутера провайдера, а він вже в свою чергу роздає свої внутрішні адреси користувачам. Як приклад можу навести різні модеми та роутери від мобільних операторів - вони видають інтернет саме за такою технологією, і з нею навіть при наявності DDNS нам ловити взагалі нічого - щоб з інтернету отримати доступ до вашого роутеру або пристрою, до нього підключений, потрібно встановлювати VPN з'єднання.

dhcp сервер і клієнт

Детальніше про IP адреси і про те, як визначити, сірий у вас або білий, я вже писав в іншій статті.

Щоб при виході в інтернет у вас завжди був один і той же айпішник, потрібно про це попросити провайдера, тобто, переводячи на російську, заплатити йому щомісяця зайвих грошей. Однак по кишені це не всім, тому з'явилися такі сервіси, які вирішують цю проблему.

Що таке DDNS і для чого він потрібен в роутері?

DDNS (або Динамічний DNS, DynDNS) - це технологія, завдяки якій можна відстежити зміни зовнішнього IP адреси і преобразовть його в статичну доменне ім'я. Воно завжди буде однаковим і доступно з інтернету по одному і тому ж веб-адресою. Підтримка DDNS сервісів в маршрутизаторі якраз дозволяє зробити статичний ip адресу з динамічного і організувати віддалений доступ до роутера і ресурсів усередині вашої локальної мережі з інтернету.

dyndns схема роботи

Що потрібно для використання DDNS?

Сподіваюся, тепер все стало зрозуміліше. Підіб'ємо підсумок - для організації віддаленого доступу до системи відеоспостереження, до файлового ftp-серверу та інших ресурсів вашої локальної мережі з інтернету потрібно одна з можливих речей:

 • Білий статичний IP адреса в інтернеті, який може надати провайдер
 • Зробити статичний ip адресу з білого динамічного з використанням сервісу DDNS
 • Використовувати хмарні сервіси
 • Робота по протоколу адресації TCP / IP v.6 - це справа найближчого майбутнього, так як поки майже ніхто з провайдерів даний стандарт не підтримує, тому поки про нього говорити сенсу немає.

Основна «фішка» в використанні сервісів DDNS - прямий доступ до роутера і ресурсів, які на його базі створено, наприклад до FTP-сервера, не тільки при підключенні до нього по wifi, але і з будь-якої точки планети через Інтернет. Але працює вона тільки при наявності зовнішнього БІЛОГО IP адреси (динамічного чи статичного)

Як зробити статичний IP адреса з динамічного за допомогою сервісу DDNS No-IP.Com

Найдоступнішим і при цьому безкоштовним варіантом є використання сервісу NO-IP. Для наочності опишу порядок його роботи.

 1. Ваш локальний мережевий ресурс, припустимо домашня ip-камера, отримує IP адресу від вашого роутера
 2. На роутере налаштований кидок портів, що дозволяє звертатися до IP камери через IP роутера + порт
 3. Ваш роутер отримує білий IP від ​​провайдера і з ним виходить в інтернет. Ця електронна адреса була періодично змінюється, тому що він динамічний.
 4. Сервіс DDNS відстежує зміну вашого зовнішнього IP і підміняє його на один і той же зареєстрований вами домен 3 рівня
 5. Ви з іншого комп'ютера через інтернет, наприклад, з роботи, заходите з цього доменному імені, або по доменному імені + порт роутера, на який налаштована камера
 6. І потрапляєте на інтерфейс камери для перегляду картинки

Для організації цієї схеми йдемо на сайт no-ip.com і заводимо аккаунт. Це сервіс DynDNS, який перетворює ваш зовнішній динамічний IP адреса в домен 2 або 3 рівня. Кількома на кнопку «Sign Up», вводимо всі свої дані і підтверджуємо email за допомогою листа, який прийшов на ящик.

Програма wifi відеоспостереження

Далі заходимо в свій аккаунт, використовуючи зареєстровані логін і пароль, тиснемо кнопку «Add Host» і заповнюємо підкреслені на скрині параметри. Точніше все вони будуть стояти за замовчуванням, крім Hostname, який вам треба просто придумати і вибрати домен.

ddns сервіс

Також зверніть увагу, що в налаштуванні «Host Type» має бути включено «Port 80 Redirect» і в полі введення номера порту бути вказаний саме той, на якому працює програма або сервіс в локальній мережі, до якого ми хочемо звертатися з даного доменному імені.

webcamxp перенаправлення 80 порту

Зберігаємо налаштування і заходимо в адмінку роутера. Знаходимо тут розділ, в якому настроюється підключення до динамічного DNS (DDNS).

Динамічний DDNS на роутері TP-Link

У роутерах TP-LINK є можливість вибрати з декількох популярних сервісів DDNS в однойменному розділі меню «Динамічний DNS».

dyndns tp-link

Виберемо зі списку «NO-IP» і введемо заведений нами домен, а також вкажемо логін і пароль для авторизації на сайті no-ip.com. Після чого ставимо галочку на пункт «Включити DDNS» і застосовуємо налаштування для перезавантаження роутера. Ось і все, тепер при зверненні за зареєстрованим веб-адресою ми потрапимо точно на той сервіс, який використовує зазначений нами в акаунті DDNS сервісу порт.

У нових бюджетних моделях розділ «DDNS» захований в «Додаткових налаштуваннях»

ddns tl-wr820n

У більш дорогих моделей все ще цікавіше - зовсім недавно TP-Link впровадив хмарні технології, за допомогою яких можна замінити DDNS - тепер все налаштовується ще простіше. Йдемо у вкладку «Додаткові настройки», розділ «Мережа - DDNS». Тут можна також використовувати існуючий обліковий запис в no-ip.com

Але набагато зручніше поставити прапорець у «Постачальник послуг» на «TP-LINK». Для того, щоб все запрацювало, потрібно авторизуватися під своїм ID в сервісі TP-Link.

ddns на роутері tp-link

Якщо ви в ньому ще не є зареєстрованим користувачем, то не втрачайте часу і зробіть це зараз - він абсолютно безкоштовний для користувачів роутерів TP-Link. Зате потім через хмарні технології зможете з-під свого облікового запису дистанційно керувати роутером без будь-яких додаткових складних налаштувань DDNS, статичних IP адрес і інших приблуд, які простому користувачеві зрозуміти буває непросто.

tp-link id

Налаштування DDNS на інших роутерах
 • D-Link
 • Asus
 • Zyxel Keenetic

 • Tenda і Netis