Як Змінити Старий Роутер на Новий - Повідомляти чи Провайдеру?

Зміна провайдера - головний біль для будь-якого початківця користувача WiFi роутера. Так само як і заміна старого маршрутизатора на більш нову функціональну модель TP-Link, Asus, Zyxel, Keenetic, D-Link і т.д .. Однак, в реальності поміняти роутер ТП-лінк або будь-який інший досить легко самому. Так само як і змінити провайдера. Що потрібно знати, щоб не втратити настройки при установці нового обладнання? І чи потрібно говорити провайдеру про те, що міняєш роутер? Про це поговоримо в даній статті.

Скільки служить wifi маршрутизатор і як часто його треба міняти?

WiFi роутер - пристрій досить невибаглива. І при спочатку високій якості виробництва служить досить довго. Наприклад, у мене до цих пір лежить маршрутизатор 2011 випуску і цілком міг би продовжувати працювати, якби не зламався через стрибок напруги в розетці. Але є одне але.

asus wl 520gc

Оскільки технології з кожним роком удосконалюються, будь-яка електроніка згодом застаріває. Наведу простий приклад. 10 років тому на зорі зародження WiFi все мережеве обладнання працювало в діапазоні частот 2.4 ГГц.

Коли бездротові пристрої в великій кількості з'явилися в кожному будинку, ефір став настільки засмічений, що сьогодні нормально користуватися інтернетом в багатоквартирному будинку на 2.4 GHz просто неможливо.

Відповідно з'явився новий робочий діапазон 5 ГГц, з яким старі роутери і бездротові адаптери не працюють. Що робити? Якщо вас влаштовує низька швидкість - нічого, користуйтеся далі. Якщо ж ви хочете постійно підтримувати високу швидкість і стабільність мережі, дивитися відео у високій якості, грати в сучасні ігри, то з року в рік вимога до обладнання зростають. А значить потрібно періодично міняти все обладнання. Благо, не так часто - раз 5-7 років буде досить.

Коли потрібно міняти роутер і як часто?

Як зрозуміти, що варто поміняти роутер? І чи потрібно взагалі його міняти, якщо WiFi справно працює?

 • Першу причину я вже назвав вище - поява нових технологій вимагає поновлення пристроїв.
 • Друга частково випливає з першої - це збільшення швидкості і пропускної здатності. Якщо поміняти молодшу модель на більш просунуту з лінійки одного і того ж виробника, то ви отримаєте приріст в потужності, площі покриття сигналу і зможете підключити більшу кількість гаджетів.
 • Те ж саме стосується і додаткових функцій. Якщо ви взяли спочатку найпростіший роутер, щоб спробувати, як працює WiFi, то згодом захочеться розширити його можливості, підключити зовнішній диск або принтер і т.д. Для цього потрібно поміняти його на більш навороченную модифікацію.
 • Відсутність оновлень програмного забезпечення також може стати причиною заміни wifi роутера. Виробники не надто намагаються підтримувати актуальності старих пристроїв. Звичайний цикл отримання свіжих прошивок - близько 2 років. Після чого ви вже не зможете отримати на свій роутер нових сучасних фішок. Наприклад, роботи з мобільним додатком або підтримка віддаленого доступу до домашньої мережі через інтернет.

Якщо міняєш старий роутер на новий, чи потрібно говорити провайдеру Ростелеком, Дом.ру, МГТС, Білайн?

Однозначну відповідь на питання, чи є необхідність повідомляти своєму провайдеру при зміні старого маршрутизатора на новий, - НІ, не потрібно.

Сьогодні більшість великих провайдерів інтернету дотримуються такої схеми надання послуг, при якій крім кабелю в квартиру клієнту пропонується безкоштовно або в оренду брендований wifi роутер. Наприклад, так робить Ростелеком, Дом.ру, МГТС, Білайн або інший. При цьому моделі цих маршрутизаторів не оновлюється роками, а значить висока ймовірність, що ви отримаєте не найсучасніше пристрій, який підійде лише найневибагливішим до швидкості wifi і якості зв'язку користувачам.

роутер билайн

Однак, через деякий час настає осяяння в тому, що потрібно купувати більш потужний і функціональний маршрутизатор. У зв'язку з чим виникає справедливе питання - чи потрібно говорити провайдеру про те, що ви міняєте його роутер на свій?

Ще кілька років тому на зорі епохи WiFi провайдери дуже негативно ставилися до установки роутера в принципі. Ще б пак, так у вас був підключений тільки один ПК, а по вай-фай можна вивести в інтернет відразу все ноутбуки та смартфони. І нічого не платити додатково. Тому в 99% випадків при підключенні інтернету виконувалася прив'язка MAC адреси комп'ютера до вашого особистого кабінету.

router seven-sky

І щоб поміняти його, доводилося дзвонити в підтримку і говорити провайдеру про те, що у вас змінився комп'ютер. Про установку роутера ж взагалі краще було не говорити. Сьогодні питання про заборону зміни роутера вже не варто, проте багато провайдерів і раніше прив'язують MAC адреса пристроїв.

Як поміняти самому старий роутер провайдера на новий TP-Link і не тільки

Але розробники мережевого обладнання передбачили подібні можливі проблеми.

А справа вся в тому, що в кожної моделі є така функція, як клонування MAC адреси. Дуже детально для моделей різних брендів я розглядав цю тему в окремій статті. Ця установка працює на TP-Link, Zyxel, Keenetic, Asia, Tenda, Netis, D-link і т.д.

Якщо говорити коротко, то для її активації необхідно увійти в налаштування роутера саме з того ПК або ноутбука, до якого спочатку був приєднаний кабель від провайдера, і включити функцію копіювання MAC адреси з комп'ютера на маршрутизатор.

клонування mac tl-wr820n

Далі потрібно зберегти настройки і перезавантажити роутер. Після чого інтернет почне працювати, як раніше, а обладнання провайдера взагалі не помітить ніякої різниці. Єдине, що потрібно буде знати, це тип підключення до інтернету і дані для доступу, які потрібно буде ввести в конфігураціях системи. Їх можна переписати зі старого роутера або дізнатися у самого оператора.

настройки інтернет tl-wr820n

Що потрібно знати при зміні провайдера в квартирі?

Не менш хвилюючий питання при зміні провайдера. Начебто, ви колись все налаштували і забули, зараз інтернет і бездротова мережа прекрасно працюють - а що буде після перепідключення роутера Tp-Link до нового оператору?

reset wps tp link

Тут турбуватися також нема про що. Почнемо з того, що налаштування wifi мережі нікуди не подінуться. Вони з інтернетом ніяк не пов'язані і бездротової сигнал буде продовжувати працювати з тими ж параметрами, як і раніше.

настроійка wifi tp-link wr820n

Навіть без інтернету ви зможете перекидати файли з одного комп'ютера на інший по локальній мережі або транслювати картинку ноутбука на телевізор.

А ось що знадобиться поміняти, так це налаштування інтернету.

Для цього вам необхідно дізнатися у свого нового провайдера тип підключення і дані для авторизації.

 • Для DHCP або Динамічного IP - нічого вказувати не потрібно

  динамічний ip tp-link

 • Для Статичної IP - IP адреса, маску, шлюз і DNS сервери

  статичний ip tp-link

 • Для PPPoE - логін і пароль

  pppoe tp-link

 • Для L2TP / PPTP - логін, пароль і адресу сервера

  l2tp tp-link

Після того, як ви дізналися ці параметри, просто заходимо в налаштування інтернету в панелі управління роутером, вибираємо свій тип і вводимо надані дані.

тип інтернету

Сама ж заміна провайдера відбувається взагалі без вашої участі. Фахівці виконують всі маніпуляції з кабелем, який заведено в вашу квартиру безпосередньо в щитку в холі або під'їзді. Він відключається від обладнання старого оператора і приєднується до нового - і все. Ви цього навіть не помітите.

Більш докладні інструкції по детальної налаштування тієї чи іншої моделі роутера при його первинному підключенні або заміні ви знайдете на сторінках нашого сайту!