iPhone SE | A1662 і A1723 - чому не працює LTE?

Сьогодні перед покупцями айфонів за кордоном, які хочуть придбати свіженький або відновлений в Китаї iPhone SE, варто животрепетне питання - яку модель вибрати для використання в Росії:

  • iPhone SE A1723
  • або A1662?

Давайте розбиратися.

Як ви знаєте з попередніх статей на даному блозі, в яких я розповідав, як вибрати продавця і без неприємностей придбати Айфон на Аліекспресс, одна і та ж модель телефонів Apple випускається в різних модифікаціях для ринків різних країн. Ні, зовні вони ідентичні, а ось начинка, а точніше модуль стільникового зв'язку, відрізняються через різницю стандартів мережі в різних точках світу. Якраз цими буквено-цифровими значеннями, в нашому випадку з iPhone SE A1723 і A1662, і позначаються ці відрізняються моделі. Знайти номер нескладно - він вигравіруваний на задній кришці смартфона.

iPhone SE A1662

Отже, модель A1662 випущена для продажу переважно в США і саме вона прийшла до нас першої через сірі поставки разом зі стартом продажів в Америці. І тут же користувачі зіткнулися з проблемою, що iPhone не ловить сигнал LTE. А сталося це через те, що російські стільникові оператори використовують інші частоти для роботи мережі 4G. Погляньмо на таблицю підтримуваних частот моделями A1662 і A1723.

Червоним відзначені ті частоти, які повністю або частково підтримуються в Росії.

Наші мобільні мережі використовують такі частоти LTE:

  • Band 7 - Yota, Мегафон і МТС по всій Росії, а також Білайн і Теле 2;
  • Band 38 - Мегафон і МТС по Москві і області
  • Band 20 - це 3GPP, який використовують деякі оператори в частині областей країни і з меншою швидкістю.

Таким чином, поєднавши ці дані, розуміємо, що A1662 буде працювати в діапазоні LTE тільки в деяких куточках нашої неосяжної Батьківщини, хоча за рахунок цього, за вартістю він виграє у свого брата близнюка.

iPhone SE A1723

Модель A1723 випускається для європейського ринку і як раз працює на тих частотах, які підтримуються нашими операторами і проблем з ним не буде абсолютно ніяких. Те ж стосується і моделі А1724, призначеної для Китаю. Тому, купуючи айфон на Аліекспресс або іншої міжнародної майданчику, вибирайте тільки iPhone SE A1723 або 1724 незважаючи на те, що коштує ця модифікація дорожче американської.

Якщо кому цікаво, я айфон SE купував у цього перевіреного продавця. Сподіваюся, і у вас все вийде! Успіхів!