Технологія TX Beamforming - Що Це В роутер?

Читаючи технічні специфікації сучасних wifi маршрутизаторів, все частіше на очі потрапляє таке поняття, як TX Beamforming. Що це в роутері, я розповім в цій статті.

Технологія TX Beamforming

Говорячи простою мовою, beamforming - це технологія формування спрямованого променя в бік приймає бездротової сигнал пристрою. Її ще називають TX Beamforming, тобто «концентрування випромінювання».

Звичайні антени роутера ретранслюють вайфай з однаковою амплітудою в різні боки, покриваючи рівномірну площу навколо. При цьому більш дорогі моделі бувають оснащені відразу декількома антенами в одному частотному діапазоні. Їх випромінювання накладається один на одного, завдяки чому збільшується якість wifi.

покриття wifi

Завдяки формуванню променя beamforming можна додатково поліпшити за рахунок того, що він поширюється не рівномірно навколо себе, а як би витягується в бік підключеного до нього девайса.

Особливо це актуально в місцях, де багато різних перекриттів і інших джерел радіо перешкод.

tx beamforming

Але як бути, якщо з роутером в один час працює кілька смартфонів, ноутбуків і інших гаджетів? Тут включається розумний алгоритм Beamforming, який автоматично визначає, від яких з них відповідь приходить швидше, від яких повільніше, і в яку відповідно сторону потрібно направити більше потужний сигнал.

формування спрямованого променя

Головною складністю при її впровадженні в пристрої є особлива настройка антен в поєднанні з грамотним програмним забезпеченням. Тому в недорогих моделях роутерів часто наявність beamforming є більше маркетинговим ходом, ніж дійсно фактором, сильно підвищує стабільність прийому у віддалених ділянках приміщення.

Якщо мова йде про стандарт wifi 802.11n, то для досягнення максимального ефекту потрібно, щоб і приймач, і передавач працювали по одній і тій же технології beamforming. Тому рекомендується використовувати обидва пристрої однієї фірми - роутер і wifi адаптер.

У більш новому 802.11ac beanforming вже є складовою частиною стандарту, тому виробник значення не має.

Формування променя на практиці

Підіб'ємо підсумок - яким чином ці знання можуть стати нам у пригоді на практиці? Чи потрібно звертати увагу на наявність технології формування напрямку випромінювання TX Beamforming в маршрутизаторі?

Original text


  1. Визначального значення при виборі вона не має і може бути лише додатковим плюсом
  2. Сильного приросту в стабільності wifi тільки через beamforming очікувати не варто. Це досягається за рахунок поєднання багатьох чинників, одним з яких він може бути
  3. Для отримання максимальної віддачі від наявності технології формування променя по wi-fi 802.11 N (це більшість недорогих роутерів, які працюють на частоті 2.4 ГГц) необхідно, щоб всі пристрої були одного виробника