Дешевий Кишеньковий WiFi Роутер - У ЧОМУ ПРИКОЛ?

Хочеться розповісти про щось мобільному, що допоможе виходити в інтернет, перебуваючи за межами дому. І сьогоднішній огляд буде присвячений найменшому кишенькового Wi-Fi роутера LB-Link BL-MP01. Він не поступаються за можливостями своїм старшим братам, але зате має портативний розмір. Тому його легко взяти з собою в якусь поїздку. Часто буває, що в готелях є безкоштовний інтернет, але який подається по кабелю в номер. За Wi-Fi ж доводиться доплачувати окремо. А ось для організації на місці тимчасового перебування безкоштовного бездротового інтернету, для того, щоб можна було виходити в мережу і з планшета, і з телефону, так і друзям дати покористуватися, як раз стане в нагоді така невелика штучка, як кишеньковий вай фай роутер.

Можливості портативного роутера

Також відмінною рисою багатьох подібних портативних wifi роутерів є можливість роботи в декількох режимах. Таких як «роутер«, «точка доступу», «клієнт» і «ретрансляція». Детально їх описувати тут не буду - про них можна прочитати в окремій статті.

Де таке чудо купити? Кишенькові роутери продаються і в наших магазинах, але коштують неадекватно великих грошей. Найоптимальніший на сьогодні варіант - придбати в китайському інтернет магазині, наприклад, на моєму улюбленому сайті AliExpress (посилання на продавця), з якого я вже неодноразово замовляв різні гаджети. Спеціально для наочної демонстрації можливостей портативного роутера я придбав пристрій від фірми LB-Link, модель BL-MP01, і зняв докладний відеоогляд і урок з налаштування декількох режимів роботи цього переносного роутера для демонстрації всіх його можливостей.

кишеньковий роутер

Отже, подивимося докладніше на портативний роутер LB-Link!

Технічні характеристики і зовнішній вигляд кишенькового роутера

  • RF потужність: 12 ~ 15 дБм
  • 1 порт 10 / 100Mbps LAN / WAN
  • Частота роботи - 2.4Ghz, стандарт «N»
  • Швидкість до 150 Мбіт / с

Зовні за розміром переносний роутер LB-Link BL-MP01 трохи більше звичайної флешки і дійсно легко поміщається в кишеню, при цьому зовсім його НЕ відтягуючи, роутер дуже легкий. Незважаючи на свою компактність, комплект поставки цілком дорослий - в нього входить сам роутер, кабель USB для живлення, плоский кабель Ethernet, м'який чохол для перенесення і інструкція англійською.

Кишеньковий wifi роутер

На передній панелі розташована кругла кнопка WPS, поєднана з функцією скидання налаштувань, і світлові індикатори підключень. Збоку - перемикач різних режимів роботи. Всього їх три

  1. роутер
  2. репитер
  3. Точка доступу.

маленький роутер

На вузькій передній грані - вихід під мікро-USB

маленький wifi роутер

Протилежна ширша - на ній порт LAN, поєднаний з WAN, тобто в нього підключається як кабель від провайдера, якщо роутер працює в режимі точки, так і патчкорд до комп'ютера в режимі адаптера.

lb-link bl-mp01

Режим клієнта / репитера (WiFi адаптера)

На зображеннях в інтернеті я бачив, що подібні моделі мають кілька позначень даного режиму - «ретрансляція» або «клієнт». Останнє мені видається більш правильним, так як суть його полягає в тому, що ми підключаємо кишеньковий роутер LB-Link до комп'ютера (або ТБ) кабелем і виходимо на нього інтернет по Wi-Fi.

lb-link ретрансляція

Таким чином ми можемо підключити до інтернету бездротовим способом навіть то пристрій, у якого немає вбудованого або підключається зовні по USB модуля WiFi, єдина умова - наявність мережевого порту RJ-45. Переводимо на роутері тумблер в режим репитера / клієнта, підключаємо кабелем до мережевої карти комп'ютера і задаємо для ПК IP адреса з тієї ж підмережі, що і роутер ( «Управління мережами і загальним доступом> Зміна параметрів адаптера> Підключення по локальній мережі»). За замовчуванням із заводу у BL-MP01 IP виглядає як 192.168.16.254 - він написаний на наклейці на корпусі пристрою.

ip lb-link

Його ми вказуємо в якості шлюзу, а в графу IP вписуємо, наприклад, такий - 192.168.16.253.

ip адреса lb-link

Зберігаємося і в браузері відкриваємо IP адреса роутера - потрапляємо на сторінку налаштувань. На першому етапі необхідно вибрати бездротову мережу, до якої ми хочемо підключити свій комп'ютер.

кишеньковий роутер в режимі клієнта

Вибираємо ту, від якої у вас є пароль, і в новому вікні вводимо дані для підключення.

підключення wifi lb-link

Після цього на комп'ютері з'явиться інтернет, одержуваний по WiFi через даний портативний роутер.

Режим переносний точки доступу

Режим, який тут називається «Точка доступу», має на увазі отримання роутером сигналу по WiFi від іншого маршрутизатора і роздача його далі по WiFi, тобто це класичний повторювач або підсилювач сигналу.

режим ap

Перемикаємо роутер тумблером на корпусі в положення «АР» і вставляємо в нього кабель від провайдера. Далі включаємо на компі WiFi модуль і бачимо в числі доступних для підключення мережу з назвою « BL-MP01 «. Вона незапароленна - підключаємося і заходимо знову по IP-адресою роутера. Тепер на першій сторінці адмінки ми побачимо список доступних мереж і зазначену галочкою то мережу, до якої в даний момент підключений LB-Link.

ap wifi

Якщо натиснути на кнопку «Advanced Settings», то можна налаштувати настройки Wi-Fi мережі, яку роздає кишеньковий роутер, відмінний від основного маршрутизатора, до якого він підключений і сигнал якого підсилює. Робиться це у вкладці «Wireless»

lb-link настройки wifi

Є можливість не тільки зробити окремий SSID мережі, але і свій тип шифрування і пароль.

bl-mp01 пароль мережі

Режим портативного роутера

Нарешті, третій режим роботи портативного кишенькового роутера - самий звичайний маршрутизатор, який роздає по WiFi інтернет, одержуваний по кабелю від провайдера.

router mode

Після перемикання LB-Link BL-MP01 в цей режим, ми також для настройки зможемо підключитися до нього по WiFi з комп'ютера, як і в попередньому випадку. Після входу в адмінку буде запропонований типовий майстер покрокової конфігурації підключення до інтернету.

Тип підключення до провайдера, ім'я мережі і пароль

lb-link wan setup