Як Підключити Монітор до Комп'ютера ПРАВИЛЬНО?

Отже, ви купили новенький мониторчик для свого настільного ПК - що ж тепер робити з цим агрегатом? Як підключити монітор до комп'ютера? Насправді, задатися цим питанням потрібно було ще до того, як ви вибрали підходящий по характеристикам варіант і пішли в магазин віддати за нього свої кровні. Адже якщо у вас під столом вже є системний блок, то підбирати екран необхідно, виходячи з тих роз'ємів для підключення монітора, які вже є в материнській платі або видюхи, або купувати її додатково.

Роз'єми для підключення монітора

Ну а тепер давайте по порядку. Отже, як ви вже могли зрозуміти з вищесказаного, підключити монітор до комп'ютера можна:

  • Або до материнської плати ПК з інтегрованою відеокартою, до якої вже є відповідний відео-вхід.
  • Або до дискретної, тобто встановленої додатково, відеокарти.

Зрозуміло, для ігор краще мати окрему видюху, а краще дві, та ще з водяним охолодженням - але це тема окремої статті. А тут нас цікавить перш за все, який роз'єм для підключення монітора ми побачимо на задній панелі корпусу комп'ютера. Найчастіше це старий VGA, DVI

Або більш сучасний DisplayPort або HDMI

Для якості передачі картинки краще, звичайно, використовувати два останніх. Детальніше про роз'єми можна почитати тут. Отже, ви, скажімо, з них мається на системному блоці, після чого вже підбираємо монітор з тим розрахунком, щоб в ньому або був такий же роз'єм і кабель, або, на крайняк, щоб був перехідник. У разі, якщо на ПК є одночасно і вбудована, і окрема відеокарта, то орієнтуємося на ті роз'єми, які є на дискретній, так як вони можуть відрізнятися. Нижче на зображенні зеленим кольором виділені роз'єми на вбудованої в материнку карті, червоним - на встановленої окремо.

А ось так виглядають роз'єми для підключення на самому моніторі. На цьому зразку є HDMI, DVI і D-Sub (він же VGA).

Тобто даний системний блок з цим монітором вийде сконнектіть через VGA або HDMI - залишається тільки вибрати той варіант, який нам до душі, а це звичайно HDMI, і з'єднати їх відповідним кабелем.

Після підключення монітора для коректного відображення картинки і передачі кольору необхідно буде встановити драйвери, що додаються до неї на CD.