Огляд Потужних роутер з Великим Радіусом Дії і Дальністю WiFi - TP-Link, Keenetic, Asus, D-Link

Даний огляд присвячений найпотужнішим wifi роутера з великим радіусом покриття площі приміщення і дальністю дії бездротового сигналу. Ми вирішили зробити цей ТОП саме зараз, коли величезна кількість людей змушене залишатися вдома багато днів поспіль. При знаходженні більше місяця на самоізоляції в квартирі або на дачі інтернет є єдиним засобом для виходу у зовнішній світ. І використовується він не тільки для віддаленої роботи, а й для перегляду фільмів, ТВ і онлайн ігор. У цій ситуації особливо гостро постало питання вибору якісного маршрутизатора, який би зміг впоратися з максимальним навантаженням на мережу і покрити якомога більшу площу вашого житла.

ТОП WiFi роутер

Тому в наш сьогоднішній ТОП wifi роутерів увійшли потужні моделі, представлені на вітчизняному ринку від компаній TP-Link, Asus, D-Link і Keenetic. За ідеєю, можна було б рекомендувати брати самі топові маршрутизатори з лінійки будь-якого виробника. Однак, ми завжди керуємося здоровим глуздом і шукаємо оптимальні варіанти, які надають максимум можливостей і при цьому не так сильно вдаряють по гаманцю.

Keenetic Giga Viva, Giga і Ultra

Перш за все хотів би представити вашій увазі дві топових моделі від компанії Keenetic - Giga і Ultra. Здавалося б, Ultra дорожче і видає більшу швидкість - 800 Мбіт / с на 2.4 ГГц і 1 733 Мбіт / с на 5 ГГц проти 400 і 867 відповідно у Giga.

keenetic viva

Не відстає від них і Viva, у якого при схожих параметрах з Giga в два рази менше оперативної пам'яті, 128 МБ проти 256. В іншому технічні характеристики цих трьох роутерів практично ідентичні, в тому числі і наявність гігабітних портів WAN-LAN.

keenetic giga

Якщо подумати, то для абсолютної більшості користувачів інтернету навіть за умови підключення до гігабітного тарифу у провайдера і одночасного використання декількох ресурсномістких гаджетів цілком достатньо буде слабшого Keenetic Viva.

Для зовсім вже гиков підійде Giga. Ну а Ultra - це візитна картка компанії, втілення потужності і останніх досягнень, які застосувати на практиці в повному обсязі сьогодні в домашніх умовах проблематично.

TP-Link Archer C7 і A9

З wifi роутерами TP-Link та ж сама історія. Я не раджу дивитися в бік найдорожчих моделей, оскільки їх можливостей буде в надлишку при щоденному використанні будинку. Йдеться про такі монстрів з позамежної вартістю, як Archer C5400X, AX6000, C5400, C4000 C3150. І навіть значно дешевший C2300 варто брати тільки з розрахунком на далеку перспективу.

Archer_C7

А ось як стабільної робочої конячки для своєї квартири я б придивився до TP-Link Archer C7, A9 і AX10. При розумній вартості вони надають широкий спектр можливостей не тільки по роздачі по wifi гигабитного інтернету, але і підключенню до роутера допоміжних пристроїв, таких як USB модем, принтер або зовнішній диск.

tp-link a9

При цьому у Archer C7 детальних налаштувань трохи більше і нижче вартість. У той час як A9 надає вищу швидкість WiFi (до 600 на 2.4 GHZ і до 1300 Мбіт / с на 5 GHz) і більш широкий спектр сучасних бездротових технологій для поліпшення якості прийому сигналу (Beamforming, Band Steering і інші).

Archer AX10 - це вже більш сучасна модель, яка крім всіх достоїнств C7 має також в своєму арсеналі підтримку WiFi6.

D-Link DIR 841,842 і 878, 879

У випадку з маршрутизаторами D-Link залишимо за дужками топовий DIR-882. Можна придивитися до більш бюджетним варіантам AC1200, таким як D-Link DIR-841 і 842, які по суті однакові. У них немає USB портів, зате є повний набір параметрів для детальної настройки локальної мережі. Підтримувана швидкість - до 300 Мбіт / c на 2.4 ГГц і до 867 Мбіт / c на 5 ГГц.

DIR-842

Однак, вони сильно поступаються за характеристиками вищеперелічених моделям інших брендів. Конкуренцію ж по співвідношенню вартості і характеристик може скласти один D-Link DIR-853 (AC1300), у якого вже є USB роз'єм і підтримка 4g модемів від стільникових операторів.

d-link DIR-878

Більш потужний DIR-878 вже зможе підтримати максимальну швидкість до 1300 mbps (5 GHz) і 450 mbps (2.4 GHz).

DIR-879

Приблизно того ж рівня і модель D-Link DIR-879. Але якщо 878 виконаний в класичному корпусі, то у даного роутера більш футуристичний зовнішній вигляд, який може не всім підійти.

Asus RT-AC1750U, AC2400 і AC88U

Раз вже ми вирішили не брати сьогодні до уваги роутери з wifi 6, то пропускаємо найпотужніші моделі Asus, що мають приставку AX - AX11000, AX92U, AX88U, AX58U і AX56U. Хоча, звичайно ж, вони також можуть розглядатися в якості маршрутизаторів для забезпечення максимальної швидкості інтернету і широкої зони покриття бездротовою мережею.

asus 5300

Для домашнього інтернету можна придивитися до більш простим роутера Asus, починаючи з RT-66U і рухаючись вище по лінійці - AC1750U, AC2400 і AC88U. Я розташував їх у порядку збільшення максимальної швидкості wifi, хоча позиціонування даних маршрутизаторів трохи різне. Моделі із закінченням «U» мають USB порт, а значить більш пристосовані для створення повноцінної локальної мережі з підключенням до неї принтера і жорсткого диска, а також роботи з модемами.

asus 88u

Роутери Asus «без U» заточені чисто під wifi. У цьому ключі компромісним варіантом виглядає RT-AC1750U, сумарна швидкість якого в двох діапазонах частот досягає 1750 Мбіт / с, але який також оснащений і USB роз'ємом.

asus 2400

Для любителів ще більш потужних рішень, готових витратити більше грошей на роутер, є модель ASUS RT-AC5300.

підсумок

Підіб'ємо підсумок вищесказаного. Отже, для використання в особистих цілях підійдуть моделі, які при хорошому наборі можливостей і гідних технічних характеристиках не дуже сильно вдарять по гаманцю покупця. Вибір великий, але серед всіх відзначимо наступні універсальні роутери з високою швидкістю і наявністю роз'єму для підключення зовнішніх пристроїв:

  • Keenetic Giga
  • TP-Link Archer C7
  • D-Link DIR-878
  • ASUS RT-AC1750U

Відео - ТОП роутерів 2020