Чому Підключення IPv6 Без Доступу до Мережі Інтернет - Як Виправити Помилку на Windows?

Іноді у користувачів комп'ютера при відвідуванні сайтів в інтернеті в панелі стану Windows виникає повідомлення «IPv6-підключення без доступу до мережі» або «IPv6-підключення без доступу до Інтернет». Дана помилка супроводжується неможливістю відкрити жодну сторінку на веб-ресурсах. Спробуємо розібратися разом, з чим пов'язана проблема з підключенням IPv6 до інтернету і як її вирішити на WIndows 7 або Windows 10.

Підключення IPv6 без доступу до мережі або інтернету

Для початку давайте розберемося, що взагалі таке IPv6. Це сучасний протокол підключення до інтернету, який став підтримуватися на комп'ютерах, починаючи з Windows 7. Сьогодні і вже давно актуальною операційною системою є Windows 10, проте IPv6 використовується до сих пір досить рідко. Стандартом за замовчуванням є IPv4. І саме він працює при підключенні до інтернету через wifi роутер.

підключення ipv6 без доступу до інтернет

Тому якщо ваш комп'ютер або ноутбук виходять в інтернет через маршрутизатор, і в інформації про стан даного з'єднання відображається напис «IPv6-підключення без доступу до Інтернет», то це цілком нормально. Причина помилки з відвідуванням веб-сайтів полягає не в IPv6, а в чомусь іншому.

У чому саме? Наприклад в тому самому обмеженні доступу протоколу IPv4, про який ми детально писали в окремій інструкції.

Налаштування доступу до інтернету по IPv6 через wifi роутер

Але припустимо, що все-таки у вас дійсно інтернет на комп'ютер заведений по протоколу IPv6. І він не доступний через помилку підключення. У такому випадку існує дві можливі причини:

  • Якщо вихід в мережу відбувається через wifi роутер, то можливо ваша модель не має підтримки IPv6 або введені некоректні параметри підключення.
  • Невірні налаштування мережевої карти або бездротового адаптера в операційній системі Windows.

Якщо у вас старий роутер, то цілком ймовірно, що він не може працювати з IPv6, оскільки всі сучасні працюють з даним протоколом. Але якщо у вас нова модель, то швидше за все виникла помилка з настройками підключення до інтернету. Для її виправлення необхідно зайти в панель управління своїм маршрутизатором в розділ конфігурації IPv6 і прописати ті значення, які потрібні. Дізнатися їх потрібно у служби технічної підтримки свого провайдера.

ipv6

Налагодження підключення до інтернету IPv6 на комп'ютері Windows 7, 8, 10

Другий варіант має місце бути тоді, коли комп'ютер підключений до інтернету безпосередньо кабелем, а не через роутер. Як правильно налаштувати підключення до інтернету по IPv6 на Windows 7, 8 або 10?

Для цього заходимо в «Центр управління мережами»

центр управління мережами і загальним доступом windows 10

Далі в «Зміна параметрів адаптера»

зміна параметрів адаптера windows 10

Після чого знаходимо то підключення, через яке ви виходите в інтернет з вашого комп'ютера - кабельне Ethernet або бездротове. Натискаємо на нього правою кнопкою миші і відкриваємо «Властивості»

властивості ethernet

І знаходимо тут розділ «IP версії 6 (TCP / IPv6)»

параметри ethernet

Клацаємо по ньому двічі лівою кнопкою і потрапляємо в налаштування IPv6.

властивості підключення ipv6

  • За замовчуванням тут немає ніяких параметрів, що актуально для більшості випадків. Однак можливо ваш провайдер вимагає введення деяких даних для підключення.
  • І навпаки, якщо прапорці встановлені на «Отримати IPv6 автоматично» і «Отримати DNS автоматично», а доступу до мережі інтернет немає, то досить імовірно, що саме провайдер вимагає вказувати тут власні параметри.

Цю інформацію необхідно уточнити у вашого постачальника послуг інтернет. Але що ми можемо зробити прямо зараз, це прописати публічні DNS сервера для IPv6 від Google. Можливо, вони допоможуть позбутися від помилки доступу в інтернет за даним протоколу.

dns ipv6

Поставте галочку на «Використовувати наступні адреси DNS-серверів» і впишіть значення:

  1. DNS1 - 2001: 4860: 4860 :: 8888
  2. DNS2 - 2001: 4860: 4860 :: 8844