Дешевий Китайський Айфон - Як Вибрати Оригінальний iPhone 6, 7, 8, 10 з Китаю

В наші важкі фінансові часи ми намагаємося заощаджувати на всьому, починаючи від продуктів і закінчуючи побутовою технікою. Але відверте барахло якось теж брати не хочеться. Так що ж робити, якщо реально виникла необхідність придбати якісну річ, в нашому випадку, мобільний телефон, але на новий не вистачає грошей, а з кредитами зв'язуватися немає бажання?

Існує така можливість, як покупка оригінального відновленого iPhone з Китаю. Можна купити китайський 5S, як це зробив я, можна будь-яку іншу модель - 6, 7, 8, 10 - або навіть телефон іншої фірми. Ще їх називають таким терміном, як refurbished - його можна зустріти в англійському описі товару в інтернет-магазині. Вартість таких телефонів в 2 і більше разів нижче, ніж коштував би аналогічний новий в магазині.

купити iphone

У тому, щоб замовити айфон з Китаю, з того ж Алі, немає ніяких складнощів - я це робив неодноразово.

Якої якості буде відновлений iPhone з Китаю? У кого-то можуть виникнути сумніви з приводу того, наскільки якісний телефон прийде - адже все-таки він не новий. Відповім так - ризик, звичайно є, ви ж розумієте, що він вже був у вжитку і відремонтований, але за таку вартість - чому б не ризикнуть? Тим більше, що в більшості випадків все виходить тип-топ. Чи може продавець обдурити і покласти підробку? Ще одна тінь сумніву - а не покладе продавець замість оригіналу підробку? Можу сказати відразу - так, до всіх оригінальним айфон з Китаю продавці кладуть ліві аксесуари. Як відрізнити новий телефон від відновленого я описував окремо. Але ж вони працюють! А в тому, що сам iPhone справжній - в цьому можна не сумніватися.

Що ж таке відновлений китайський айфон?

Відновлений айфон "як новий" - це не що інше, як оригінальний iPhone, в якому щось зламалося. Китайці за безцінь скуповують подібні апарати, лагодять і замінюють в них ті деталі, які вийшли з ладу і втратили товарний вигляд - наприклад, дисплей, кнопки, корпус. Головне, що вони не чіпають основні його компоненти - материнську плату з процесором і кнопку touch ID, якщо мова йде про iPhone 5S або більш старших моделях. Тобто по суті, це оригінальна продукція від Apple, але відремонтована і приведена до ідеального стану нового телефону.

iphone 5s купити

Сьогодні на ринку повно підроблених китайських iPhone, які лише зовні копіюють оригінал, а насправді працюють на одній з прошивок Android, заточених під iOS. На відміну від них відновлений айфон абсолютно адекватно визначається в iTunes. Його можна зареєструвати на свій аккаунт і користуватися так само, як якщо б ви придбали його вчора у офіційного дилера у себе в місті.

китайський iphone refurbished

У зв'язку з останніми змінами курсу рубля, все більш популярним став продаж офіційно відновлених iPhone на заводі Apple - вони є на прилавках майже всіх магазинів, від того ж Зв'язкового до Евросети. Відмінність їх в тому, що це нібито ті телефони, які були повернуті по гарантії і відремонтовані офіційно в сертифікованому Apple центрі. Тому компанія дає на них офіційну гарантію, але при цьому коштують вони трохи дешевше.

Можна також купити айфон, відновлений в неофіційному сервісі - з рук на Авито, в сірому інтернет-магазині, або на міжнародних інтернет-майданчиках, типу Ebay або AliExpress. Я користуюся в основному останнім. При цьому ризик придбати неякісний телефон підвищується, тому саме про процес і тонкощі покупки китайського iPhone розповім в даній статті.

Як вибрати iPhone з Китаю?

Оскільки все-таки це китайський iPhone, хоч він і оригінальний, то є кілька нюансів, на які необхідно звернути увагу при виборі апарату і продавця, щоб не попастися на виверти шахраїв і не придбати неробочий телефон.

вартість

Перше, на що я звертаю увагу, - це вартість телефону. Як я вже писав вище, вона приблизно в 2 рази нижче, ніж у офіційного дилера. Тобто якщо iPhone 5s версії 32 гб з LTE на момент написання статті коштує в Росії близько 39 000, у китайців ви зможете його купити за 19-20 тисяч - не дешевше. Все інше - це розлучення на підробки.

китайська копія iphone

Разлочка під всі SIM карти

Далі уважно читаємо опис і шукаємо інформацію про разлочке телефону. За кордоном є така практика, коли iPhone коштує значно дешевше за умови прив'язці його до певного стільниковому оператору. З іншими СІМ-картами він працювати не буде. Щоб не нарватися на такий апарат, дивимося, щоб він був SIM Free, тобто мав можливість працювати з будь-якими сімки.

Але і це ще не все. Разлочка буває програмної (soft) або заводський (factory). Перша полягає в тому, що на телефон встановлюється якесь ПО, яке його одв'язує від оператора, але при подальшому оновленні операційної системи вона злітає і телефон знову блокується на мапі початкового оператора. При покупці iPhone з Китаю для наших операторів необхідно, щоб він був Factory SIM Free, тобто мав заводську разлочку.

factory unlocked iphone

Підтримка LTE вітчизняних операторів

Ще один підводний камінь - робота в наших мережах LTE. Якщо хто не знає, Apple виробляє одну і ту ж модель телефону в декількох варіаціях для різних ринків. Головна відмінність їх у тому, що всі вони мають підтримку різних діапазонів частот, на яких працює 4G. Так, випущений для Європи iPhone може не працювати в Росії. Для наших операторів виділені наступні діапазони (Band): 7, 20 і 38. Уточніть у продавця, чи підтримує їх його моделі.

А краще взагалі самостійно розібратися в темі і шукати саме той, який випускався конкретно для Росії (РСТ), України, Казахстану та інших країн СНД.

Для 5S, підбором якого займався я, для нас підходять наступні варіанти:

A1457 - Ростест, зроблений для Росії і СНД

A1530 - проводиться для азіатського ринку

A1533 (GSM) - для США

Це основне, на що потрібно звернути увагу щодо самого апарату. Найкраще додатково прояснити ці моменти у продавця.

Як вибрати продавця відновленого iPhone на AliExpress?

Тепер розберемося, як власне вибрати той магазин, в який буде не страшно перерахувати чесно зароблені заощадження. Те, що я розповім нижче, може бути застосовано не тільки до підбору телефонів, але і будь-яких інших товарів. До речі, відновлений айфон все частіше з'являється в каталогах вітчизняних магазинах - в тому ж Зв'язковому або Евросети. Вони, нібито, відремонтовані офіційно на заводі Apple і мають оригінальні компоненти. Так це чи це той же самий iPhone з Китаю, перевірити складно, однак коштують вони дорожче, ніж купити самому з Піднебесної в інтернет-магазині. І на ті, і на інші однаково дається річна гарантія від продавця. Головна зовнішня відмінність офіційно відновлених айфонів в білій коробці без зображення смартфона.

Однак, були вже випадки, що люди зверталися в сервісний центр з-за того, що при оновленні прошивки виявлялося, що телефон залочений під китайську сім-карту, хоча продавалися вони взагалі, як нові. Щоб не попастися так само, читаємо статтю до кінця.

На сайті АліЕкспресс є дуже зручний пошук з фільтрами, які дозволяють прибрати свідомо не цікаві нам результати. Я зазвичай вписую ціну - приблизно на 70% дешевше, ніж коштує 16Гб версія у офіціалів. Далі роблю вибірку по Безкоштовної доставки, поштучний продаж і группирую результати по Ціні.

китайський refurbished iphone

Видаються потрібні результати, які вже будемо уважно дивитися.

Рейтинг

Я перш за все звертаю увагу на рейтинг продавця. Він відображається поруч з його ім'ям у вигляді іконок. Спочатку даються медальки, потім алмазікі, потім корони. Я б звернув увагу на тих, у яких алмази, але ще не корони. Це досить великі магазини, але ще «не зажравшиеся», тому в основному цінують своїх клієнтів. Хоча це не означає, що всі магазини з меншим рейтингом однозначно шахраї - можливо, вони цілком пристойні і навіть більше цінуватимуть вас як клієнта, але довіри до таких все-таки менше.

Кількість продажів даного товару

Другий важливий фактор - скільки людей вже купило даний телефон у продавця. Якщо обраний вами iPhone в даному магазині розкуповується дуже охоче, значить є плюси, за які покупці його цінують. Це дає додаткові гарантії, що вас не кинуть.

Відгуки покупців

Нарешті, можливо навіть найголовніший пункт нашої перевірки, - відгуки покупців, які вже придбали цей товар у цього продавця. Якщо відгуків немає, то я б точно купувати не став. Краще знайти дорожче, але де люди пишуть, що отримали свій телефон в справному вигляді.вибір продавця iphone

Час на майданчику

Також ще можна подивитися на час, протягом якого магазин присутній на майданчику. Відвертих шахраїв після численних скарг адміністрація банить, тому чим старше магазин, тим більше до нього довіри.

Перевірка на alitrust

І нарешті, є такий чудовий сервіс, як AliTrust, на якому можна перевірити на чесність будь-якого продавця. Крім того, що цей сайт видає всю сгруппированную інформацію з даного продавцеві в зрозумілому наочному вигляді, на ньому також можна будь-якому користувачеві подати скаргу на нечистого на руку продавця, і це теж відобразиться в звіті. Для того, щоб перевірити магазин, достатньо скопіювати посилання на товар і вставити в основне пошукове поле сервісу.alitrust

І отримуємо про нього всі доступні відомості. Особливу увагу приділяйте оцінками за останній 1-3 місяці, так як є ймовірність, що спочатку магазин все робив чесно, а останнім часом став шахраювати. В результаті загальний рейтинг може бути вельми непоганий, що зовсім не відображає поточної реальної ситуації.

рейтинг продавця aliexpress

Зверніть також увагу, що результати пошуку на AliExpress групуються за вартістю найдешевших модифікацій. Тобто у продавця, який йшов першим в списку за ціною за версію з Space Grey 16 Гб, модель на 32 Гб може коштувати дорожче, ніж у іншого продавця, у якого навпаки сама бюджетна модель дорожче.

У плані вартість є і ще одна фішка. У Алі є спеціальна пропозиція для мобільних телефонів (iPhone, iPad і Android. Так ось, оформляючи замовлення через нього на деякі товари ціни нижчі, ніж при замовленні з комп'ютера - майте це на увазі. Встановіть собі це додаток і подивіться свою корзину - можливо, ціна на відкладений до кошика товар буде ще трохи нижче.

додаток для aliexpress

Нехай вас не бентежить, але всі аксесуари, який вам пришлють, будуть якісними репліками - навушники, зарядка, скріпка, паперу і коробка - це не оригінал, але точна копія. Що стосується моделей, то брати можна сміливо і 5, і 5С, і 5S. Але оскільки різниця в ціні не велика, краще купувати старшу модель в лінійці - iPhone 5S. За кольорами найдешевший і вигідний варіант - Space Grey. Трохи дорожче срібний, і найдорожчий - золотий. За шостим ціна поки не набагато нижче, ніж нові - мабуть, поки ще не так багато зламаних iPhone 6 і 6 Plus присутній на ринку, щоб можна було значно збивати ціни.

купити iphone з Китаю

Після того, як визначитеся з вибором, обов'язково надішліть в магазин повідомлення з питанням, чи є у них перераховані вище моделі, що працюють з вітчизняними LTE мережами.

Ось і все - якщо є питання, задавайте в коментарях. Якщо запитаєте перевіреного продавця, то я беру тут.

Вдалих покупок!

Відео, як відновлюють iPhone в Китаї?

Ціни на iPhone 5S на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%