Як Налаштувати Репитер WiFi Повторювач і Посилити Сигнал Роутера За 5 Хвилин?

WiFi репітер (повторювач, ретранслятор, extender) - пристрій для посилення бездротового сигналу роутера, розширення зони прийому і поліпшення якості мережі. У цій статті ми детально розберемо, як підключити wifi повторювач TP-Link до маршрутизатора і налаштувати підсилювач бездротового сигналу за допомогою його ретрансляції.

Як встановити wifi повторювач для посилення сигналу роутера в квартирі?

Схема установки WiFi репитера дуже проста.

 1. Спочатку ми визначаємо, в якій кімнаті сигнал на ноутбуці найбільш слабкий або його зовсім немає.
 2. Після того, як ми дізналися, де потрібно посилювати бездротової сигнал wifi, знаходимо те місце, де мережа ловить, але вже не так добре - на одне-два ділення на телефоні.
 3. Туди то ми і ставимо ретрансляція - зона його роботи кругова, а це означає, що підхопить сигнал від wifi маршрутизатора і передасть його далі.

розширення зони wifi

Як підключити та налаштувати підсилювач сигналу WiFi роутера TP-Link

Підключити та налаштувати повторювач wifi TP-Link можна трьома способами:

 1. Через автоматичне підключення репитера по WPS
 2. За WiFi за допомогою смартфона, планшета або ноутбука
 3. Через підключений до нього по кручений парі комп'ютера

режими роботи репитера tplink

Автоматичне підключення WiFi репитера TP-Link до роутера кнопкою WPS

wps ретрансляція

Як і більшість сучасних моделей мережевих бездротових пристроїв, підсилювач wifi TP-Link TL-WA850RE підтримує настройку на сигнал існуючої точки доступу в автоматичному режимі. Для цього маршрутизатор також повинен мати таку функцію - за її включення відповідає кнопка «WPS» ( «QSS» на пристроях TP-LINK).

wps qss

Натискаємо на неї і на аналогічну велику кнопку на підсилювачі, після чого він повинен підхопити wifi і почати його роздавати.

TL-WA850RE wireless

Підключення і настройка репитера WiFi сигналу роутера зі смартфона на прикладі TP-Link Extender

Мені більше подобається тримати під контролем весь процес, тому я автоматичним способом налаштування репитера ніколи не користуюся, а роблю все вручну. Для того, щоб підключити підсилювач з телефону або планшета:

 1. включаємо WiFi на смартфоні,
 2. тиснемо на центральну кнопку на приладі,
 3. і знаходимо на телефоні в списку доступних для підключення мережу з назвою TP-LINK_Extender_7320BA - це SSID, який за замовчуванням прошитий в пристрої.
 4. Підключаємося до нього. У моєму випадку пароль не потрібен, але якщо для вашої моделі потрібно вводити ключ авторизації, то він буде вказано на наклейці на корпусі пристрою.

SSID wifi репитера

Відразу ж після конекту нас перекине на сторінку авторизації в адмінці для первинної установки - відкриється віконце для введення логіна і пароля. За замовчуванням в даній моделі це admin / admin - у вашій можуть бути інші, тому подивіться або на інструкцію, або на наклейку на днище репитера - на ній як правило вказані всі дані для доступу.

TP-LINK Extender 7320BA

А що приховано за цією сторінкою авторизації ми дізнаємося з наступного розділу, де зайдемо в настройки зі стаціонарного комп'ютера.

Налаштування повторювача WiFi сигналу з комп'ютера або ноутбука по кабелю

Даний варіант конфігурації також можна здійснити двома шляхами

 • за допомогою інсталяційного диска, який йде в комплекті з wifi репитером,
 • або через веб-інтерфейс.

Другий мені ближче, тому візьмемо саме його за основною в даній інструкції.

Скільки репитеров можна підключити до роутера одночасно?

Кількість підсилювачів бездротового сигналу, які можна одночасно підключити до маршрутизатора по Wi-Fi, точно не регламентується. Однак на практиці встановлювати більше 2-3 повторителей недоцільно.

Отже, якщо у вас під рукою немає смартфона, то з'єднуємо комп'ютер з репитером безпосередньо за допомогою кручений пари - на пристрої починає блимати лампочка «Ethernet».

wifi extender

Далі заходимо в компі по ланцюжку: «Панель управління> Мережа та Інтернет> Центр управління мережами і загальним доступом> Зміна параметрів адаптера»

Тут нам треба вибрати «Підключення по локальній мережі». Кількома по ній правою кнопкою і вибираємо «Властивості». Тут нас, як завжди, цікавить пункт «Протокол версії 4 (TCP / IPv4)> Властивості».

Якщо у вас вже є налаштована через роутер локальна мережа, то запишіть їх все на папір і збережіть, а поки встановіть все галочки на «Автомат»:

настройки ip повторювача

Зберігаємо і заходимо в браузері за адресою //tplinkextender.net, який ми також дізналися з чарівною наклейки на корпусі. Відкриється вже знайома нам сторінка авторизації, де вводимо логін і пароль «admin».

авторизація в Репітер бездротового сигналу

Потрапляємо в адмінку. Тут все дуже легко - слідуємо за пошаговому провіднику, вводячи потрібні дані.

Спочатку вибираємо країну, після чого устройтсво починає сканувати доступні мережі. Якщо ваш wifi знайшовся, вибираємо його. У тому ж випадку, якщо настройки безпеки на роутері приховують SSID, то можна поставити прапорець на «Вказати SSID і MAC-адресу вручну». І натискаємо кнопку «Далі».

починає шукати доступні мережі

На наступному кроці нам потрібно вибрати тип шифрування вашої існуючої мережі (заданий в адмінці маршрутизатора) і ввести пароль від вашого вайфая.

Також можна вказати, чи буде ретрансляція клонувати назву вашої мережі (SSID) або у нього буде своя назва, яке ви задасте вручну. При цьому локальна мережа залишиться та ж, то є у вас основна може називатися Мережа 1, а друга Мережа 2. Але по суті це буде один і той же, і до якої б з них ви не підключили ПК, він буде бачити інші пристрої, підключені до мережі.

як підключити wifi ретрансляція

І нарешті, на останньому кроці бачимо всю нашу конфігурацію, після чого застосовуємо її, натиснувши на кнопку «Завершити». Після перезавантаження wifi повторювач почне роздавати інтернет з вашого маршрутизатора, тим самим збільшивши дальність прийому бездротового сигналу.

підсумкова сторінка налаштувань повторювача

Також після швидкої конфігурації стане доступним ліве меню, в якому ви можете більш детально налаштувати репитер - змінити ключ шифрування, відключити на ньому DCHP сервер, задати вручну IP адреса, включити фільтрацію по MAC, оновити прошивку, подивитися статистику і т.д.

меню репитера tp-link

Ось і всі справи. Тепер налаштування мережі в комп'ютері можна повернути на вихідні і відключити кабель, яким він з'єднувався з репитером. До речі, якщо ви помітили, ПК теж став отримувати інтернет - по кабелю від репитера, тобто він може працювати так само в режимі клієнта, беручи інтернет по wifi і роздаючи його по кручений парі на комп'ютер. Тепер навіть в найдальшому кутку у вас буде стабільний прийом!

Відкрию ще один маленький секрет - якщо у вас десь завалявся другий роутер, то можна його задіяти в якості повторювача, а сам окремий ретрансляція не купувати. Детально про таке використання в іншій статті.

Відео, як підключити підсилювач і налаштувати wifi ретрансляція