Torrent Клієнт на роутер Asus - Автономна Завантаження фото На Роутер Через USB Додаток Download Master

У цій статті я продовжу знайомити читачів нашого блогу з можливостями роутера Asus. А саме, покажу, як налаштувати автономну завантаження файлів на накопичувач, підключений до маршрутизатора через USB додаток Download Master. Ви будете спати, а на нього буде завантажуватися великий за обсягом торрент. Який можна буде з ранку подивитися на будь-якому девайсе, підключеному до WiFi. Цікаво? Тоді читаємо далі ..

Щоб не стати порушником закону про авторські права, настійно рекомендуємо перед завантаженням торрента на роутер переконатися в легальності поширення даних матеріалів!

Як завантажити torrent на роутер Asus через Download Master Utility?

Сучасні моделі роутерів Asus, оснащені USB портом, вміють завантажувати торрент безпосередньо на підключений до нього флеш-накопичувач. Після чого до цих файлів можна отримати доступ зі смартфона або телевізора, підключеного до його бездротової мережі.

Для запуску торрент-клієнта на роутері Asus попередньо необхідно підключити до нього флешку, а також встановити додаток Asus Download Master Utility - для цього йдемо в адмінці в розділ «USB додаток» і в блоці «Download Master» натискаємо на посилання «Install»

download master asus

Вибираємо накопичувач, який будемо використовувати для завантаження файлів - для цього наводимо мишкою на іконку диска і натискаємо по ній

накопичувач торрент asus

Розпочнеться установка додатки Download Master Utility

установка download master на роутер asus

Налаштування торрент-клієнта Asus Download Master Client

По її завершенні натискаємо на посилання «Запустити Download Master зараз».

запустити download master

Спочатку нас попросять знову залогінитися - сюди вводимо свої дані, які використовуються для загального входу в панель управління маршрутизатора.

вхід в download master

Відкриється нова сторінка з головною панеллю додатки Asus Download Master.

панель download master asus

Для початку пройдемося по основним пунктам програми настройки роутера для торрента.

Загальні налаштування

Тут знаходяться основні параметри конфігурації торрент-клієнта Asus Download Master. Перш за все закликаю активувати пункт «WAN» для того, щоб можна було заходити в управління клієнтом не тільки з локальної мережі, але і через інтернет віддалено.

загальні налаштування download master asus

Далі можна поміняти порти (за замовчуванням їх значення рівні «8081» і «8084» для https, але я рекомендую залишити все як є, так як при подальшій роботі через мобільний додаток - а є і така функція доступу до торренту через роутер Asus - НЕ потрібно буде нічого додатково налаштовувати.

І найголовніше - натискаємо на кнопку «Огляд» і вибираємо папку на накопичувачі, в яку будуть завантажуватися файли

завантаження файлів через торрент на роутері asus

Ну і ще тут можна задати розклад на завантаження - якщо не хочете, щоб процес забирав у wifi роутера ресурси пам'яті в той час, коли ви, наприклад, граєте по мережі, то виставляємо роботу по завантаженню торрентів в нічний час.

розклад завантаження торрентів asus

BitTorrent

Наступний розділ - BitTorrent. Тут є можливість більш детально налаштувати параметри торрент-клієнта, зокрема, обмежити швидкість, поміняти порт, обмежити число бенкетів для торрента і т.д., але якщо ви не знаєте, що до чого, то краще нічого не чіпати - все з дефолтними параметрами буде прекрасно працювати. Єдине, що б я зробив, обмежив до 3-5 кількість підключень, щоб не занадто напружувати wifi роутер Asus - з досвіду використання, при великій одночасної навантаженні він почне тупити.

bit torrent asus

NZB і aMule

Два останні пункти меню присвячені налаштувань для завантаження файлів типу NZB і aMule - чесно кажучи, не знаю, наскільки це зараз актуально, але в будь-якому випадку, добре, що така можливість є.

настройка nzb asus

настройка aMule на роутері asus

Додавання торрента на маршрутизатор Asus

Повернемося до головної сторінки - для того, щоб додати торрент на завантаження через роутер Asus, тиснемо по кнопку «Плюс»

додати торрент на роутер asus

Відкриється нове вікно, де можна або відразу вставити посилання на роздачу

посилання на торрент в роутері asus

Або кнопкою «Обзор» вибрати скачаний попередньо на комп'ютер torrent-файл

додати файл на ротуер asus

Після цього наш торрент з'явиться в списку. Клікнувши на нього і тим самим виділивши, активується верхня панель управління, в якій можна зупинити роздачу або завантаження або видалити його.

список торрентів asus

Після повної закачування даний файл можна або подивитися на комп'ютері через загальний доступ до папок накопичувача, або ретранслювати за технологією DLNA або Samba на будь-який підтримує її програвач - смартфон, телевізор, ТВ приставку і так далі.

Управління торрентами на роутері Asus через телефон

Управляти завантаженням торрентів на роутері Asus також можна через мобільний додаток Asus Download Master Client.

asus download master client

Після його інсталяції на телефон і запуску додатка необхідно зайти в меню налаштувань

настройки мобільного додатка asus download master

і ввести тут логін і пароль від вашого роутера

логін і пароль download master asus

Оскільки всі інші параметри ще на першому етапі налаштування torrent-клієнта в панелі маршрутизатора ми залишили за замовчуванням, більше нічого міняти не потрібно.

Тепер на головній сторінці програми з'явиться список торрентів.

список торрентів в мобільному додатку asus

Залишилося тільки дочекатися повного завантаження і дивитися їх з комп'ютера або телефону. Як? Про це в окремій статті.

Для закріплення навичок також раджу прочитати на цю тему інструкцію від розробників мережевого обладнання Asus

Чому додаток Asus Download Master повільно качає?

З проблемою низької швидкості при скачуванні документів через Download Master Client стикаються найчастіше ті, у кого роутер Asus оснащений портом USB 2.0 замість 3.0. Виходячи з технічних характеристик даних стандартів, USB 3.0 буде працювати на передачу файлів набагато швидше. Особливо гостро це відчувається, якщо паралельно у вас в мережі працюють інші пристрої. Наприклад, передає картинку IP камера. Або ви дивитеся фільм у високому дозволі чере. Або ж просто граєте в онлайн гру.

На будь-якому роутере існує таке поняття, як пріоритет трафіку. За замовчуванням він працює в автоматичному режимі і не завжди вірно вибирає ту задачу, для якої потрібно призначити максимальну швидкість роботи. Вам потрібно буде просто зайти в планувальник QoS і виставити пріоритет для програми Download Master.

Відео з налаштування Download Master на маршрутизаторі Асус