Огляд Роутера Keenetic Speedster KN-3010 (AC1200) - Як Підключити і Налаштувати WiFi

Завдяки офіційному представництву фірми Keenetic, сьогодні у нас є можливість одними з перших ознайомитися з їх новинкою - WiFi роутером Keenetic Speedster (KN-3010). Огляд даної моделі хотілося б почати з того, що до цих пір в лінійці Keenetic немає жодної mesh системи. Speedster вирішує цю проблему, причому вельми витончено. Що він собою являє, як підключити і налаштувати? Про все це, а також відгук про даному роутері - читайте прямо зараз!

Технічні характеристики Keenetic Speedster KN-3010

  • Процесор - MT7621A 880 МГц, 2 ядра
  • Оперативна пам'ять - 128 Мбайт DDR3
  • Вбудована пам'ять - 32 Мбайт
  • Антени - 5 дБі
  • Швидкість wifi - на 2.4 ГГц до 300 Мбіт / с, на 5 ГГц до 867 Мбіт / с
  • Інтернет - все россійсіке протоколи (DHCP, Статичний IP, PPPoE, PPTP, L2TP)
  • Налаштування з комп'ютера або через мобільний додаток
  • Додатково - все фішки Keenetic OS, в числі яких батьківський контроль, гостьова мережа, блокування реклами, вбудовані DNS сервіси, VPN тунелі і так далі.

З повним списком функцій можна ознайомитися на офіційній сторінці моделі KN-3010 сайта виробника.

Огляд зовнішнього вигляду і комплектації Keenetic KN-3010

Розробники компанії вирішили не робити окремий комплект для створення mesh мережі, на зразок серії Tenda Nova, TP-Link Deco або Zyxel Multy. Подібна функція бездротового безшовного повторювача вже за замовчуванням вбудована в деякі з дорогих моделей. Але в роутері KN-3010 перетворення в mesh систему wifi сигнал від будь-якого іншого WiFi роутера Keenetic - Start, Air, Ultra, Giga або будь-якого іншого з нової лінійки - є однією з двох основних завдань.

wifi роутер keenetic speedster kn-3010

Детальніше про це поговоримо в інструкції по налаштуванню Keenetic Speedster. А зараз розглянемо в деталях нову модель. Коробка виконана в традиційному біло-блакитному дизайні.

keenetic kn-3010

На зворотному боці перераховані основні технічні характеристики. До слова, вони дуже схожі на Keenetic Viva, на базі якого зроблений Starter. Головна відмінність - це відсутність USB порту і кнопок FN, які можна запрограмувати на швидкі дії. Тобто універсальність втрачається, так як ні стільниковий модем, ні принтер, ні жорсткий диск сюди підключити не вийде.

технічні характеристики keenetic speedster

Але головна родзинка KN-3010 полягає в наявності перемикача в режим WiFi репитера Keenetic. Причому завдяки йому за допомогою маршрутизатора можна не тільки ретранслювати бездротової сигнал, але і прийматися його і далі роздавати по кабелях. В іншому зовні вони майже ідентичні. Той же розмір, ті ж індикатори на верхній кришці з замаскованої кнопкою Wi-Fi по сусідству.

огляд роутера keenetic speedster

Позаду - дві видимих ​​антени, в яких приховано насправді 4 - по 5 дБі для кожного діапазону частот (2.4 і 5 ГГц). Вони закріплені на корпусі і не піддаються заміні на більш потужні.

індикатори keenetic speedster

З портів маємо 4 LAN + 1 WAN. Причому всі вони гігабітні, так що проблем зі швидкістю бути не повинно абсолютно ніяких з урахуванням того, що максимальна швидкість на 5 ГГц складає 867 Мбіт / c. На 2.4, до якої як і раніше можуть підключатися більш старі пристрої, вона в теорії не перевищує 300 Мбіт / с.

роутер keenetic speedster

Крім роз'ємів на задній панелі розміщується кнопка для скидання маршрутизатора до заводських налаштувань Keenetic. Більше тут нічого цікавого немає, а ось на одній з бічних граней - той самий перемикач режимів. Завдяки йому звичайний wifi роутер Speedster перетворюється в безшовний повторювач бездротового сигналу.

кнопка режимів keenetic speedster

На нижній кришці як завжди є наклейка, з якої ми дізнаємося інформацію про підключення до роутера для виконання первинної настройки. Бездротова мережа спочатку захищена паролем, який тут вказано. А логін і пароль для входу в панель управління задаються вже самостійно при першому підключенні до Keenetic Speedster.

підключення keenetic speedster

Тут варто сказати, що настройку можна проводити як традиційно зі стаціонарного комп'ютера або ноутбука, так і через мобільний додаток зі смартфона (Android або iOS).

Відео, як підключити і налаштувати WiFi роутер Keenetic Speedster

Веб-інтерфейс панелі адміністратора

Після того, як я підключив роутер Зіксель Спідстер до комп'ютера і зайшов на my.keenetic.net, то виявив в ньому той же самий веб-інтерфейс, який вже бачили в Viva і Start. Детальна інструкція по налаштуванню поточної серії Keenetic вже є на блозі wifika.ru, тому я не буду тут повторюватися - докладно все показано у відео.

Однак порадувало те, що відразу після підключення до інтернету маршрутизатор автоматично запросив оновлення прошивки Keenetic OS.

keenetic speedster оновлення прошивки

А після нього я отримав свіжу версію операційної системи роутера з додатковими функціями, головною з яких стала можливість легкої і швидкої настройки роутера Кинетик як безшовного повторювача wifi сигналу.

keenetic speedster новий веб інтерфейс

Також звернув увагу оновлений дизайн панелі адміністратора. Меню стало синім і за замовчуванням відображатися в згорнутому вигляді.

Питання експерту Чи можна налаштувати Keenetic Speedster з телефону? Так, через додаток My.Keenetic

Тести швидкості інтернету по WiFi

Звичайно ж, куди без вимірів швидкості інтернету? При підключенні роутер Keenetic Speedster створює одну мережу, яка працює одночасно в двох діапазонах, застосовуючи розумну технологію розподілу навантаження Band Steering. Це круто для новачка, але в даному випадку нам вона заважала. Тому ми створили дві різні мережі з відмінними SSID. І поміряли швидкість інтернету в кожній з них в різних точках квартири.

квартира

2.4 ГГц

speedster 2.4 ГГц

В діапазоні 2.4 GHz прогнозований результат. Максимально можлива в моєму випадку швидкість інтернету - 100 Мбіт / с (хоча маршрутизатор підтримує 1 гб / с по кабелю). Але через безліч перешкод і обмеження самої технології wifi 802.11 N вона не досягає максимуму і падає на видаленні від роутера.

5 ГГц

speedster 5ghz

А ось що стосується роботи в 5 GHz, то Keenetic Speedster відверто порадував. Сигнал дістав навіть третьої точки, куди більшість роутерів не маєте наміру звертатися при ретрансляції wifi в даному діапазоні. Більш того, швидкість залишилася на досить тому ж рівні, що і в 2 локації! Браво! Чи впорається так само добре він з функціонуванням в режимі повторювача сигналу? Дізнаємося зовсім скоро!

Як використовувати wifi роутер Keenetic Speedster KN-3010?

Потенційний покупець напевно запитає, які сценарії використання даного wifi роутера. Звичайно ж в першу чергу я бачу модель Keenetic Speedster як дуже крутого розширювача зони покриття бездротової мережі. При наявності сучасного діапазону 5 GHz і такої кількості локальних портів, він є справжнім комбайном для ретрансляції сигналу.

огляд keenetic speedster

Однак рекомендувати його також сміливо можна в якості основного маршрутизатора. Якщо ви не хочете в даний момент підключати до нього інші девайси по USB для розширення функціональності мережі, то це відмінний варіант. Можна також взяти його і з прицілом на майбутнє в якості першого роутера Keenetic, щоб ознайомитися з можливостями системи. А потім, спробувавши, можна вже буде придбати більш наворочену модель з цієї ж серії, а Speedster НЕ закинути на дальню полицю, а використовувати в якості репитера для максимального покриття wifi.

Плюси і мінуси Дизайн Стабільність Велика кількість функцій Можливість додати або прибрати компоненти Режим роботи в якості mesh повторювача 5 ГГц Гігабітні порти Ні USB Немає кнопки FN Ціна

Відео огляд Keenetic Speedster KN-3010

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 9 Швидкість інтернету 9 Дальність WiFi 9 Якість виконання 8 Ціна 6 Набір функцій 8 Зручність настройки 10 Стабільність 9 Разом 8.6 * на думку редакції WiFiKA.RU