Xiaomi Yi - IP камера XiaoYi Ants

Ми вже стали звикати, що китайці з кожним роком все більше заповнюють ринок електронної техніки, при цьому якість їхніх товарів весь час підвищується. Не стала винятком і фірма Xiaomi, зарекомендувала себе як виробника якісних і відносно недорогих телефонів. Ще одним постійним напрямком розробок даної компанії є виробництво мережевих пристроїв і обладнання з серії «розумний дім». Сьогодні у на на огляді одне з подібних пристроїв, яке може використовуватися як в зв'язці з іншими компонентами, так і окремо - це IP камера спостереження Xiaomi Yi Ants.

IP Камера Xiaomi Yi Ants

При невисокій вартості (близько 25 $) ip камера володіє значним списком технічних характеристик. Перш за все це якість картинки - Xiaomi Yi показує в HD якості з роздільною здатністю 1280 × 720 (20 кадрів в секунду) і кутом огляду цілих 111 градусів. Є функція нічного бачення. При цьому запис проводиться як на SD карту (від 4 до 32 Гб), так і в хмарний сервіс Xiaomi. Є також вбудований мікрофон і динамік. Підтримуються наступні протоколи - IPV4, UDP, TCP, HTTP, RTP / RTSP, DHCP, P2P. Є функція запису за розкладом або детектору руху.

xiaomi yi

Комплектація Xiaomi Yi Ants

З зовнішнього оформлення своїх пристроїв Xiaomi підхопила естафету у Apple - такий же мінімалізм як у зовнішньому оформленні коробки і гаджетів, так і в мізерності комплекту поставки. І треба віддати їм належне, зроблено це дуже стильно - на їх роутери, адаптери та камери просто приємно дивитися - їх не хочеться кудись ховати, а навпаки поставити в кімнаті на видне місце для прикраси інтер'єру.

xiaomi ants

З коробки дістаємо:

 • камеру
 • Блок живлення з американської виделкою
 • Довгий кабель micro USB - USB
 • Інструкція на китайському

xiaoyi

Основний блок камери XiaoYi Ants складається з двох частин - чорної камери і білої підставки. Камеру можна відстебнути (її тримають два фіксатора) і використовувати як вбудовану в двері, стіну або ще якимось чином її заховати і зробити прихованою. Але в більшості випадків зручно користуватися в зібраному вигляді - підставка згинається в одній площині. На нижній частині ніжки є прогумована антиковзаюча окантовки і під наклейкою шар двостороннього скотча для кріплення на стіні або стелі.

xiaomi yi камера

На самій камері слот для SD картки і роз'єм для підключення кабелю живлення

ip камера xiaomi

Позаду - динаміки і кнопка «Reset» для скидання налаштувань в заводський стан.

камера xiaomi ants

Підключення IP камери до роутера

Xiaomi Yi це не просто IP камера для перегляду з локальної мережі, а з вбудованою функцією перегляду через інтернет. При цьому ніяких складних маніпуляцій з нею і з роутером робити не потрібно. Для підключення та первинної настройки необхідно встановити на мобільний телефон (iOS або Android) одну з програм - Mi Smart Home або Mi XiaoYi Smart Camera.

qr коди програм

Mi Smart Home

Я пропоную користуватися саме програмою «Розумний будинок» - це загальне додаток, через яке налаштовується вся система розумного будинку, що складається з декількох пристроїв. Працює вона тільки через локальну мережу і її головна перевага перед XiaoYi Smart Camera в тому, що багато пунктів меню зроблені англійською мовою - Mi XiaoYi Smart Camera при аналогічних параметрах зроблена чисто на китайському. Хоча остання також має англійську локалізацію, але тільки для Android.

Завантажуємо додаток і запускаємо - на головному екрані буде список всіх пристроїв розумного будинку - зараз він порожній.

Mi Smart Home

Перш ніж додати сюди нашу камеру, переходимо в розділ «Profile» і реєструємося в сервісі Xiaomi - він знадобиться для збереження відео і для перегляду картинки онлайн через інтернет.

реєстрація xiaomi

Далі відкриваємо вкладку «Devices». Натискаємо на «+» в правому верхньому кутку вікна і вибираємо «Yi Camera».

yi camera

Після цього програма нас попросить переконатися в тому, що на камері загорілося жовте світлодіод.

yellow flash

Підтверджуємо і вводимо пароль від нашого WiFi.

connect wlan

Далі піде процес визначення камери і її підключення до мережі.

підключення xiaoyi

Якщо все пройде успішно, то програма повернеться на головне вікно. Якщо немає, то запропонує згенерувати QR код для з'єднання з роутером. До слова, автоматично налаштувати камеру у мене так жодного разу і не вийшло - тільки через сканування коду.

qr код підключення yi camera

Але перед цим потрібно обнулити всі налаштування кнопкою «Reset»

reset camera

Підтверджуємо і отримуємо QR-код.

qr код xiaomi

Тепер екран телефону з цим кодом потрібно піднести до камери до появи голосового сигналу на китайській мові, синього світлодіода на камері і повідомлення на екрані програмі, яке сигналізує про успішне підключення.

xiaoyi камера

Повертаємося на стартову сторінку і бачимо в списку нашу IP камеру Xiaomi.

камера online

У верхній частині екрану відразу ж відображається поточна картинка з камери. Якщо по ній клікнути, потрапимо на сторінку управління камерою. Тут відразу можна примусово включити запис, активувати мікрофон / динамік або зробити знімок. На шкалі часу помаранчевим кольором відображаються ті періоди, коли проводився запис. До речі, навіть при відсутності SD-карти буде робитися записи в хмару - для цього є безкоштовно 4Гб.

online картинка з камери

Для детальної настройки запису тиснемо кнопку «Меню» - у верхньому ряду вона крайня праворуч - і заходимо в «Settings».

настройки xiaoyi

У конфігураціях доступні наступні можливості:

 • Запис по руху в кадрі
 • Запис за розкладом
 • Відключення палаючого світлодіода для маскування
 • Установка пароля для підключення до камери

настройки xiaomi yi

приклади зйомки

Якість відео для камери в такому ціновому сегменті реально порадувала. Відзначимо, що у неї є два режими зйомки відео - SD або HD. Їх можна задати примусово, або надати автоматичний вибір в залежності від якості бездротового з'єднання.

Денна зйомка HD

день

Вечірня зйомка при світлі настільної лампи

вечір

Нічна зйомка в темряві

ніч

Прошивка Xiaomi Yi Ants

Наша стаття була б неполноцнной, якби ми не сказали, що заводська прошивка камери не розкриває всіх її можливостей. Зокрема, за замовчуванням в ній обрізана можливість транслювати відео по протоколу RTSP, а значить її не вдається підключити ні до відеореєстратора, ні до якогось сторонньому хмарного сервісу.

І зараз ми з вами виправимо цей недолік (за наводку спасибі цьому сайту).

 1. Вимикаємо камеру і виймаємо з неї SD карту.
 2. Викачуємо одну з прошивок з підтримкою RTSP - раз (для камери з ревізією нижче V2.1) або два (для ревізії V2.1)
 3. Форматуємо SD карту і розпаковуємо з архіву файл Home в корінь флешки
 4. Включаємо камеру і робимо скидання налаштувань (кнопкою Reset)
 5. Вимикаємо камеру, вставляємо флешку і знову включаємо
 6. Чекаємо, поки вона перепрошьется і заново підключаємо до WiFi

Після цього будуть доступні наступні RTSP потоки:

 • Основний: rtsp: // IP КАМЕРИ: 554 / ch0_0.h264
 • Резервний: rtsp: // IP КАМЕРИ: 554 / ch0_1.h264
 • Аудіо: rtsp: // IP КАМЕРИ: 554 / ch0_3.h264

За наданий спеціально для нашого огляду зразок дякуємо інтернет-магазин TomTop.com.

Ціни на Xiaomi Yi Ants на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%