Як Відновити Роутер Zyxel Keenetic, Якщо Полетіла Прошивка?

У цій статті швиденько розберемося, як відновити роутер Zyxel Keenetic, якщо полетіла прошивка. Якщо чесно, я зараз навіть не пригадаю, коли востаннє щось відбувалося з моїм маршрутизатором Zyxel, який працює в якості основного - він відрізняються досить високою надійністю. Але поломки трапляються з будь-якими пристроями, та й «криві руки» самого користувача теж ніхто не відміняв, тому щоб уникнути можливих проблем при відновленні параметрів завантажувача Keenetic Recovery в разі помилок в роботі, я рекомендую завжди мати в запасі резервну копію.

Резервна копія роутера Zyxel Keenetic

Роутери цієї фірми розраховані на більш просунутих користувачів, тому робота з резервними копіями не так очевидна, але якщо розібратися, все теж робиться дуже легко. У Zyxel Keenetic можна окремо зберегти копію налаштувань, і окремо прошивки. Це актуально для будь-якої моделі - Start, Lite, Giga, Omni, Ultra, 4G, Viva, Extra і т.д.

Для створення бекапа змін необхідно пройти в нижньому меню в пункт «Система», розділ «Файли». Побачимо список файлів конфігурації - нам треба клацнути по «startup-config»

резервна копія налаштувань zyxel keenetic

І натиснути на кнопку «Зберегти»

Зберігаємо файл настройок на комп'ютері.

Для збереження прошивки робимо те ж саме, тільки з файлом «Firmware».

Якщо ви власник нового роутера Keenetic, то розділ збереження налаштувань знаходиться в меню «Управління - Загальні настройки». Тут також натискаємо на «firmware» і «startup-config» і далі на кнопку «Зберегти на комп'ютер»

startup config keenetic

Відновлення налаштувань Zyxel Keenetic

Після невдалої прошивки і скидання налаштувань відновити роутер Zyxel Keenetic можна в цьому ж розділі, тільки тепер потрібно буде у кожного з файлів натиснути на кнопку «Вибрати файл», вставити збережений документ резервної копії налаштувань, і натиснути на кнопку «Замінити»

як відновити роутер zyxel keenetic

У новому Keenetic'е відновлення старих параметрів відбувається також там же, де і створення бекапа - в «Загальних настройках». Просто тиснемо на «Замінити» і вибираємо файл копії з ПК

замінити ФАІ? л keenetic

Відновлення прошивки Zyxel Keenetic

З прошивкою все йде трохи складніше. У разі якихось критичних помилок, наприклад, при оновленні програмного забезпечення маршрутизатора, збережена раніше копія може просто не завантажуватися в роутер, або сам пристрій не відкриватиме панель налаштувань, щоб її імпортувати. На цей випадок, коли полетіла прошивка і маршрутизатор подає ознаки життя, але не працює, в компанії Zyxel передбачили спеціальну програму для відновлення роутера Keenetic.

Для того, щоб її скачати, потрібно зайти в Центр завантаження і вибрати зі списку свою модель.

центр завантаження zyxel keenetic

На сторінці завантаження будуть викладені кілька файлів мікропрограм, але нам потрібна одна єдина утиліта - «Keenetic Recovery»

keenetic recovery

Завантажуємо архів, розпаковуємо його і запускаємо файл «zkrutil.exe».

zkrutil zyxel

Для коректної роботи рекомендується відключити антивірусне ПЗ і файрвол на комп'ютері

Ну а далі все за наданою в програмі інструкції:

Вимикаємо роутер, від'єднуємо від нього всі кабелі, окрім того, який йде на основний комп'ютер, з якого буде виконуватися відновлення

Затискаємо на корпусі маршрутизатора кнопку «Скидання» і включаємо харчування

Коли побачите, що на світлодіодним панелі закліпав індикатор «Статус», відпускаємо кнопку.

відновлення прошивки zyxel keenetic

Далі програма відновлення маршрутизатора запуститься автоматично. Після того, як роутер Zyxel Keenetic почне працювати, можна буде в нього імпортувати збережену версію прошивки і налаштувань з резервних копій.