Чому YouTube або Google Play НЕ Працюють через WiFi на смартфони Android - Перевірте підключення до мережі

Постійно в коментарях на блозі стикаюся з питаннями, чому додатки YouTube або Google Play Store (Market) не працюють через підключення смартфона на Андроїд по WiFi. Ситуація дійсно зустрічається досить часто, причому не тільки на Android, але також iPhone. Справа ще ускладнюється тим, що при з'єднанні з інтернетом по Wi-Fi ми можемо мати справу з помилками не тільки на стороні телефону, але і в настройках роутера. Давайте детально спробуємо розібратися з усіма варіантами вирішення питання, коли програми Ютуб або Google Play не працюють по вай-фай.

YouTube або Google Play НЕ Працюють через проблеми в налаштуваннях WiFi на Android

Почнемо з групи причин, які виявити найпростіше, оскільки буде потрібно всього лише зайти в бездротові настройки смартфона і перевірити параметри WiFi в операційній системі Андроїд. Перерахуємо найчастіші:

 • збій в роботі системи Android на телефоні
 • неправильна дата і час в настройках смартфона
 • неправильні безперервного доступу до інтернету
 • якесь інше додаток заважає роботі YouTube і Google Play
 • тимчасова недоступність самого сервісу і магазину

Проблема в роботі операційної системи Андроїд на телефоні

Причиною дуже багатьох помилок в роботі є збої в системі. Екстрено вимкнений телефон при сіла батарейці, некоректне завершення додатків, установка або видалення програм, оновлення прошивки - все це може внести зміни в системні файли і привести до неполадок.

youtube не працює по wifi

Допомогти можуть наступні прості дії:

 1. перезавантаження Android
 2. перевстановлення додатка
 3. Вихід і повторний вхід в свій аккаунт в Google на Андроїд

Також усунути багато проблем може і більше кардинальний спосіб - скидання налаштувань. Але потрібно мати на увазі, що після нього доведеться відновлювати всі дані на смартфоні.

Налаштування дати і часу на смартфоні

Ще одна часта причина - неправильно виставлені дата і час в настройках операційної системи. Відбувається це через те, що при підключенні смартфона до інтернету і під час запуску додатків Youtube і Play Market Google порівнює ці дані на Android зі своїми серверами. При розбіжності значень виводиться помилка обробки запиту.

розширені настройки androidдата і часвибір дати і часу android

Все, що потрібно зробити, це виставити правильну дату і час в «Розширених налаштуваннях» вручну. Або дозволити брати його з інтернету відповідно до свого часового поясу.

Налаштування бездротової мережі в Андроїд

Далі потрібно переконатися, що в параметрах підключення смартфона до WiFi мережі немає ніяких зайвих налаштувань. Для цього заходимо в зміна конфігурації поточного з'єднання в розділ «Додатково».

настройки androidнастройки wifi android

Перевіряємо, не активний чи пункт роботи через проксі-сервер. Також в настройках IP адреси повинно бути зазначено «DHCP».

настройка wifi androidandroid проксі сервер

Якщо з такими даними YouTube і Google Play все ще не працюють через wifi з'єднання, то додатково можна в цьому ж розділі прописати вручну «DNS сервери» на 8.8.8.8 і 8.8.4.4

dns android

Проблеми в роботі додатка або сервісів Google

Нарешті, не можна виключати банальних проблем з доступністю сервісів Google в інтернеті. Наприклад, при проведенні яких-небудь профілактичних робіт на їх серверах. Вплинути на ці процеси ми ніяк не можемо, тому залишається тільки дочекатися, поки вони не будуть завершені.

А ось якщо помилка пов'язана з роботою самого додатка, то можна спробувати почистити на ньому кеш. Для цього на Android треба зайти в меню «Всі програми» і знайти YouTube або Google Play Store

всі програми androidнастройка додатки youtube

Після чого натиснути на «Очистити» і видалити потрібні дані

очищення додатки androidочистити дані youtube

накладення додатків

Також проблеми в роботі можуть бути викликані іншими пов'язаними з ютуба або Гуглом програмами. У такому випадку рекомендую зупинити всі запущені в даний момент програми та перезапустити YouTube або Play Market.

Чи не працює YouTube і Google Play через проблеми з WiFi роутером

Тепер переходимо до групи проблем з недоступністю інтернету через WiFi для додатків Ютуб і Гугл Плей через налаштувань на роутері. Основними є:

 • фільтри пристроїв
 • фільтри доменів
 • Батьківський контроль
 • Розклад WiFi
 • Статичні IP адреси
 • DNS сервера

фільтри пристроїв

Перш за все неможливість працювати з інтернетом може бути пов'язана з встановленими через маршрутизатор правилами фільтрації пристроїв. У різних моделях ці функції можуть бути приховані в настройках «Батьківського контролю», як в TP-Link

список устроійств TP-Link TL-WR820N

Або так званих Чорного і Білого списків, як це реалізовано у Keenetic.

список устроійств мережі keenetic

Суть в тому, що підключення до інтернету через WiFi дозволено тільки окремим пристроям, які занесені в особливу групу. Або для кожного з них призначені особливі правила доступу до мережі. Наприклад, за розкладом.

розклад інтернету tp-link

редактор розкладу keenetic

Вам потрібно >> зайти в налаштування роутера і переконатися, що >> MAC адреса комп'ютера або смартфона внесений в цей «білий» список або не міститься в «чорному» і має повні права.

keenetic реєстрація устрої? ства

зареєструється в мережі

Батьківський контроль і розклад

Інша можлива настройка, що впливає на роботу додатків зокрема або взагалі сервісів Google в цілому, це фільтрація за адресами. Найчастіше вона винесена в «Батьківський контроль». Тут є можливість заборонити відвідування окремих сайтів і сервісів зовсім, або в певні проміжки часу.

час роботи батьківського контролю на роутері tp link

час роботи батьківського контролю

DNS сервера

За аналогією, як ми це робили в операційній системі Android на самому телефоні, змінити DNS сервера на гугловський можна і в роутері. Для цього треба зайти в налаштування інтернету і прописати їх вручну.

сервери dns keeentic

Також у багатьох сучасних моделях є вбудована можливість використовувати DNS від Яндекса. Потрібно вибрати варіант «Базовий» для того, щоб стабілізувати з'єднання з інтернетом, але при цьому не було ніяких обмежень на відвідування веб-ресурсів.

yandex dns keenetic

захист яндекс dns tp link