Мобільна Пошта - ТОП-5 Додатків Для Телефону На Андроїд

Мобільна електронна пошта - це те додаток поштового сервісу, яким я користуюся на телефоні щодня і по кілька разів на день. Оскільки мені доводиться запускати поштовий клієнт дуже часто, головним критерієм для мобільного поштового програми для мене є швидкість його роботи - щоб нічого не висіло і не лагало. Так склалося, що раніше, коли моїм основним смартфоном був айфон, в якості постійного мобільного поштового клієнта я використовував додаток від Mail.RU.

Мобільна пошта Mail.RU

Воно мене тішило довгих п'ять років, тому що я не змінював йому ще з часів свого старенького Самсунга. Однак з переходом на Xiaomi, довелося шукати нову програму, так як виявилося, що сьогодні пошта Майл на Андроїд дико тупить - не знаю, причина чи в оболонці MIUI або це особливість його роботи на конкретно Xiaomi Redmi 4X, але факт залишається фактом - в даний момент користуватися ним абсолютно неможливо.

Тому довелося провести невелике дослідження ринку існуючих мобільних додатків для роботи з поштою на Android, виявити їхні переваги і недоліки і знайти найбільш підходящий варіант.

При виборі необхідно було, щоб поштове додаток для Андроїд відповідало наступним якостям:

  • Швидкість роботи
  • Підтримка декількох ящиків від різних сервісів
  • Інтуїтивно зрозумілий і в незагроможденності графікою і функціоналом інтерфейс
  • Миттєве отримання листів і буде відображатися повідомлення

Здавалося б, навіщо ставити додатково сторонній клієнт, якщо в будь-якому Андроїд вже є спочатку пакет Google Apps, в який входить пошта GMail?

Електронна пошта GMail

Ваша правда! Дійсно, GMail на перший погляд мені дуже сподобалося - мінімалістичний дизайн, зручний і інтуїтивно зрозуміле розташування функціональних кнопок, правильно розставлені акценти в інтерфейсі читання і відправки листів, який не дратує, а навпаки допомагає зосередитися на виконанні поточного завдання.

Здавалося б, чого ще можна бажати? Я теж так подумав, поки не почав відправляти перші листи. А проблема виявилася якийсь, що називається, дитячою хворобою додатки, яка за ідеєю повинна виправлятися розробником при даній версії оновлення.

Полягає вона в тому, що відсилаються листи з обов'язку виснуть в папці «Вихідні» та можуть взагалі не бути відправлені. При цьому в Google знають про проблему і навіть написали цілу інструкцію, що в цьому випадку робити, аж до відкоту на попередню версію програми. Це взагалі справа? Особисто мені не допомогло ніщо і я б з радістю випиляв б його з системи, але для цього потрібно root доступ, а ризикувати гарантією нового смартфона зважиться не кожен.

Мобільна пошта «Моя пошта» - myMail

Відкинувши думку використовувати вбудований додаток пошти Android, я поліз в Play Market в пошуку альтернативи. І першим, що мені попалися на очі, була програма myMail, або в перекладі «Моя пошта», що має досить високий рейтинг і непогані відгуки.

В цілому, воно їх виправдало. Логіка роботи з ним виявилося трохи інший, ніж на gmail, але ідентичною з додатком від Mail Ru - таке враження, що їх писав один і той же розробник.

Всі кнопки і посилання на тих же місцях, різниця лише в графічних елементах - інші кольори і зображення іконок, що суті не міняє. А ось чим воно дійсно вигідно відрізняється, так це швидкістю роботи - особисто у мене вона помітно вище, ніж у офіційного Mail.ru. Якщо там доводилося тикати по кілька разів на екран, щоб відкрити потрібний ящик або лист, то тут реакція миттєва.

Тому, якщо ви звикли користуватися одним з найпопулярніших додатків від пошти мейл, то є сенс без всяких незручностей перейти на myMail.

Зупинятися на досягнутому результаті пошуку я не став - перш, ніж прийти до остаточного вибору, було вирішено перевірити ще кілька поштових клієнтів Андроїд.

BlueMail

Першим став BlueMail. Ця програма виявилося комбінованим, що містить в собі не тільки пошту, а й календар. Воно виявилося теж досить зручним, хоча розташування функціональних кнопок трохи відрізняється.

Однак, після години використання мене стали напружувати три речі:

  • Нові вхідні позначені лише маленьким значком збоку, який майже не помітний, в той час як в інших програмах тема непрочитаного листа виділена жирним шрифтом
  • Занадто великі шрифти і недостатньо опрацьована візуалізація (кольору, розділові елементи між блоками і т.д.) створює відчуття якоїсь нагромадження інтерфейсу і викликає дискомфорт для очей.
  • Немає окремих винесених на головний панель важливих функцій, наприклад, прикріплення файлу. Для її виклику, потрібно відкривати додаткове меню

Це основне - через дрібниці теж можна до чогось причепитися, але це вже дурниця. В цілому BlueMail користуватися можна.

Мобільна електронна пошта Outlook

Мобільна версія поштового клієнта Outlook від Microsoft теж виявилася комбінованої, що містить в собі календар, а також розширенням для збереження вкладень на Google Диск. Мені ці надмірності в пошті не особливо потрібні, тому оцінювати з ніяк не буду. А ось зручність у використанні у даній проги на висоті.

Грамотне розташування і відображення - все зрозуміло і знаходиться під пальцями. Свіжі листи, як і повинно бути, позначені жирним, а в основному вікні є іконка прикріплення документа.

Трохи збентежила угруповання вхідних листів - ті з них, де є ланцюжок листування, відкладені в окремій вкладці «Сортування». Спочатку ще не сорентіровавшісь, шукаєш очима інші повідомлення - а вони виявляється у вкладці «Інші». Щоб відобразити всі разом за датою їх надходження, потрібно відкрити глаавное меню і зайти в розділ «Вся пошта» - якесь сумнівне рішення, хоча комусь напевно так буде зручно.

Пошта AquaMail

Нарешті, останньою встановленої прогой була AquaMail - я еее закрив відразу ж після запуску і авторизації в ящику, тому що вона виявилася набита рекламою, яка відключається лише в платній версії. Хлопців, ви це серйозно? Ваша програма настільки офігенно, що я повинен проігноріть інші безкоштовні варіанти, щоб витратити на вашу фігню гроші ??

Тепер що стосується ще одного критерію, який важливий при виборі поштового програми - оповіщення про нові листи. З трьох клієнтів, які опинилися придатними для роботи, бисро всього на новий лист реагірет Outlook. Після нього про вхідні ми дізнаємося від myMail і останній - BlueMail. При цьому AquaMail навіть не ворухнувся - за це теж треба платити ??

Ще відзначимо зручність додатків Mail Ru і myMail при виклику меню «Надіслати» з будь-якого підтримує цю функцію додатка, наприклад, якщо хочемо відправити фотку поштою безпосередньо з «Галереї». Коли ми натискаємо це посилання, то у myMail відразу дві ікони - «Новий лист» і «Надіслати собі». Останній пункт дозволяє відразу відправити фотографії на свій же адресу без виклику основного поштового клієнта Андроїд.

У той час, як у інших додатків іконка тільки одна і для того, щоб відіслати файли, потрібно запускати додаток окремо.

Підіб'ємо наш суб'єктивний підсумок. Кращими мобільними додатками електронної пошти для телефону на Андроїд є myMail і його брат-близнюк Mail.Ru, який чомусь на моєму смартфоні гальмував. Також дуже зручним виявився поштовий клієнт Outlook. BlueMail теж непоганий, але над інтерфейсом варто трохи попрацювати для більшого зручності.