Телефон Не Бачить Роутер або Чи не Підключається до WiFi

Мої постійні передплатники часто говорять про таку проблему, що телефон не бачить wifi роутер у власній квартирі. При цьому трапляється і таке, що він бачить інші домашні або сусідські мережі. Чому так відбувається, в чому причина цієї помилки і як її виправити?

Чому телефон не бачить жодну мережу WiFi 5GHz

Перше, що спадає на думку, коли мене питають, чому телефон не бачить домашню мережу wifi, це те, що ваш роутер роздає сигнал на новій частоті 5 ГГц. А смартфон, з якого ви намагаєтеся підключитися, його не підтримує. Це найпоширеніший випадок. Навіть якщо ви купили абсолютно новий девайс, це зовсім не означає, що він працює з частотами 5 GHz.

Перш за все необхідно переконатися, що:

 • WiFi включений на смартфоні
 • Роутер включений і ретранслює сигнал
 • Телефон знаходиться в зоні його дії / li>

Багато хто навіть сучасні моделі з метою економії робляться без даного модуля. Тому якщо ви вирішили перейти на неї, то необхідно подивитися в характеристиках, чи працюють всі ваші пристрої зі стандартом wifi 802.11AC або Dual Band - саме так позначається діапазон 5 ГГц.

Дізнатися це з оболонки самого телефону неможливо - потрібно зайти на офіційний сайт виробника і дізнатися цю інформацію в описі. Якщо моя здогадка підтвердилася, то варіантів немає, крім як придбати новий телефон або користуватися старою частотою 2.4 ГГц.

Що якщо смартфон підтримують WiFi, але перестав бачити мережу?

Якщо ж телефон точно може працювати з wifi в обох діапазонах, то потрібно виявити причини, чому він не бачить ні одну мережу від роутера у вашій квартирі. Або перестав їх бачити. Проблема може бути як на стороні смартфона, так і роутера.

 • Для початку я б рекомендував просто перезавантажити свій телефон.
 • Далі зробити те ж саме з роутером.
 • Якщо помилка залишається, то спробуйте знайти свою мережу з іншого пристрою, наприклад, ноутбука. Якщо вона видна, значить проблема все-таки в самому телефоні. Як варіант. можна зробити на ньому скидання налаштувань до заводських. При цьому враховуйте, що після цього всі дані з нього зітруться.
 • Якщо ж і інші гаджети не можуть побачити вашу домашню мережу wifi в квартирі, то очевидно, що джерелом помилки є маршрутизатор.

Причина того, що смартфон не бачить мережі wifi в роутері

 1. По-перше, ми можемо мати справу з прихованим бездротовим сигналом - при налаштуванні wifi була активована функція невидимості для забезпечення додаткового захисту від сторонніх підключень. Перевірити це легко, зайшовши в адмінку маршрутизатора в розділ бездротового з'єднання і переконавшись, що ретрансляція включена і SSID доступний для виявлення.

  wifi

  zyxel keenetic

  асус

  Якщо це так, то потрібно або підключитися до невидимої мережі, або просто відключити її приховування в налаштуваннях.

 2. Другий варіант - пограти з параметрами каналу wifi або регіону. Зазвичай для вибору вже доступні якісь закріплені значення. Вибирайте їх по черзі, зберігайте і перевіряйте.

Чи не видно мережу wifi від роутера TP-Link

нова админка

wifi канал

Не видно wifi сигналу на роутері Asus

сигнал непомітний

Невидима мережу Zyxel Keenetic

невидима мережу

Телефон не бачить вай-фай роутер D-Link

d-link

Є і ще одна популярна помилка, яка полягає в неправильному введенні пароля від мережі і виглядає як «Помилка аутентифікації» або «Перевірки достовірності». Вирішенню її я присвятив окрему статтю.

Ось те, що згадав на сьогоднішній день - можливо, потім ще додам якісь варіанти вирішення проблеми з неможливістю виявлення вашим телефоном або ноутом wifi мережі від роутера. А поки можете ділитися своїм досвідом в коментарях!