WiFi Direct на телевізор - Як Підключити Android Смартфон до ТВ?

Вже давно читачі просять мене розповісти про таку технологію, як WiFi Direct. З її допомогою можна підключити телефон або планшет до телевізора і транслювати на нього екран мобільного пристрою по бездротовому зв'язку. Як включити його на Android смартфоні? Як користуватися на телевізорі - LG, Samsung, Sony, Philips, Toshiba, DEXP і т.д.? Про все це в даній статті.

Що таке WiFi Direct в телевізорі?

Wi-Fi Direct - це один із стандартів бездротової передачі інформації, який дозволяє створювати пряме з'єднання між пристроями без проміжної ланки у вигляді роутера.

Тобто простіше кажучи, телевізор з підтримкою WiFi Direct сам по собі буде бездротовою точкою доступу. Він буде ретранслювати сигнал, до якого можна буде сконнектіться, як до будь-якого маршрутизатора. І безпосередньо виводити на нього картинку з мобільника або екрана ноутбука.

wifi direct на android

Якщо трохи заглибитися в теорію, то на апаратному рівні чіпи WiFi Direct за великим рахунком майже ідентичні звичайним модулів WiFi, які ставляться в усі сучасні пристрої. Використання даної технології дозволяє передавати інформацію на частоті 2.4 ГГц на відстань не більше 200 метрів при прямої видимості. Також сьогодні є більш дорогі модулі, що працюють в діапазоні 5 ГГц. У них швидкість вище, але сильніше йде втрата сигналу на відстані.

На практиці найчастіше обидва девайса знаходяться в одній або сусідніх кімнатах, тому якість зв'язку прийнятне для передачі відео у високій роздільній здатності на будь-якій частоті. Максимальна швидкість при цьому варіюється в залежності від декількох показників. Таких, як рівень сигналу, а також кількість і технічні характеристики підключених гаджетів.

технологія wifi direct

Сьогодні сфера застосування Wi-Fi Direct в основному зосереджена на домашній електронній техніці. Існують і його різновиди, які також часто називають як Miracast, MiraScreen, AnyCast, ChromeCast, Бездротовий дисплей і так далі.

У чому переваги технології Wi-Fi Direct?

Вже згадана технологія має незаперечні переваги на тлі конкурентних рішень.

 • Основна перевага - проста установка підключення. Немає необхідності купувати роутер і налаштовувати мережу. Вона вже буде створена за замовчуванням - потрібно тільки до неї підключитися, і можна користуватися.
 • Також швидкість відправки даних відрізняється хорошими показниками, яке можна порівняти з іншими Wi-Fi системам. Саме тому виробники оснащують відповідним протоколом більшість сучасних пристроїв.
 • Функція зв'язку через Wi-Fi Direct підтримується в більшості сучасних телевізорів, смартфонів і планшетів. Або при її відсутності на ТБ можна придбати недорогий адаптер, універсальний для будь-якої марки ТВ - Samsung, LG, Philips і інших. Він буде працювати так само, як вбудований модуль.
 • Ще добре те, що технологія універсальна і працює на всіх операційних системах - від Windows 10 і MacOS до Android і iOS.

Недоліки WiFi Direct

 • Але є в WiFi Direct і мінуси. Головний з них - невеликий рівень безпеки. За твердженням фахівців, він перевершує Bluetooth за якістю захисту. Але корпоративне використання несе загрозу конфіденційності, оскільки виступати в якості проксі може будь-який мобільний пристрій. В результаті, сторонні особи здатні отримати доступ до інформації, не призначеної для загального доступу.
 • Другим недоліком є ​​швидка розрядка батареї. Оскільки файли передаються на високій швидкості, пристрої змушені витрачати підвищену кількість енергії. Така особливість відбивається на автономності смартфона або іншого гаджета, на якому включена відповідна функція.
 • Ще один мінус в тому, що при організації звичайної Wi-Fi мережі всі пристрої підключаються до єдиної точки доступу. Технологія Wi-Fi Direct працює по-іншому - після включення створюється кілька окремих каналів. В результаті утворюється засмічення ефіру, що приводить до істотного зниження швидкості всіх мереж, що знаходяться в окрузі.

Як включити Wi-Fi Direct на телевізорі і підключити до нього смартфон або планшет?

Сучасні телевізори можуть володіти різним програмним меню. Тому перед включенням методу передачі інформації за допомогою WiFi Direct рекомендую ознайомитися з інструкцією користувача конкретної моделі ТВ, де виробник описує необхідну послідовність дій. Зазвичай, завдяки інтуїтивному керуванню можна розібратися з включенням Wi-Fi Direct самостійно.

на телевізорі

Пропоную вам загальну інструкцію для виведення екрану смартфона на телевізор:

 1. Відкрийте «Налаштування» або «Параметри» (в залежності від моделі)
 2. Виберіть параметри мережевого підключення
 3. Натисніть на пункт «Wi-Fi Direct»
 4. Виберіть назву телевізора на мобільному пристрої
 5. Встановіть бездротове підключення
 6. Підтвердіть з'єднання

Як користуватися Wi-Fi Direct на телефоні вбудованими засобами Android?

Зазвичай для використання технології Wi-Fi Direct не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення на телефон. В системі Android вже присутні відповідні налаштування. Я вже показував, як працює «Бездротовий дисплей» в Xiaomi. Тепер же розглянемо на прикладі «голого» Android 8.0:

 1. Увімкніть Wi-Fi на мобільному пристрої ( «Налаштування» - «Мережа та Інтернет») включення wifi
 2. Зайдіть в розділ Wi-Fi, перегорніть вниз і виберіть розділ «Налаштування Wi-Fi» - «Розширені настройки» розширені налаштування
 3. Натисніть «Wi-Fi Direct» і дочекайтеся закінчення пошуку доступних пристроїв Пошук гаджетів
 4. Підключіться до потрібного телевізора або іншого гаджету wifi direct на телефоні

Після встановлення з'єднання користувач зможе передавати інформацію, транслювати зображення з екрану або відтворювати звукові файли на колонках телевізора.

Додатки для Wi-Fi Direct на Android

Незважаючи на те, що підтримка функції WiFi Direct вже вбудована в усі сучасні операційні системи, існує безліч додатків від сторонніх розробників. Вони часто спрощують роботу і роблять управління відображенням екрана більш дружелюбним до новачків.

 • Cast to TV. Додаток призначений для зручної передачі інформації за допомогою протоколу Wi-Fi Direct. Програма володіє простим інтерфейсом, розібратися в якому зможуть будь-які користувачі. Основні можливості - транслювання відео на домашній телевізор, автоматичний пошук доступних пристроїв, вбудована ідентифікація файлів. Також безперечною перевагою Cast to TV є управління телевізором за допомогою сенсорного інтерфейсу. Користувач здатний регулювати рівень звуку зі свого смартфона, ставити відтворення на паузу або перемотувати відео на необхідну позицію. ретрансляція картинки?
 • Cast Web Browser. Додаток призначений для транслювання на телевізор фільмів, фотографій або музики з інтернету. Також користувачі здатні передавати локальні файли, збережені в пам'яті пристрою. Особливістю програми є продуманий інтерфейс, що дозволяє розібратися з управлінням за кілька хвилин. Також розробники передбачили функцію відключення екрану смартфона під час трансляції. Ця можливість призначена для збереження заряду акумулятора. За допомогою Cast Web Browser можна відвідувати інтернет через вбудований браузер для пошуку фільмів і подальшого транслювання відео на домашній телевізор.