Зовнішня Спрямована Антена WiFi Своїми Руками За 5 Хвилин

WiFi антена - відмінне рішення для кожного, хто пробував організувати у себе вдома або на роботі бездротову роздачу інтернету, але стикався з такою проблемою, що сигналу роутера не вистачає, щоб без проблем користуватися ним в який-небудь віддаленій кімнаті. Однак в цьому винен зовсім не ваш роутер, а антена - вбудована або зовнішня, яка входила в комплектацію. Одне з найбільш дієвих рішень посилення бездротового сигналу - спрямована зовнішня антена wifi. Вони бувають декількох типів і видів, які використовуються в залежності від ваших потреб. І як раз в цьому різноманітті ми зараз і будемо розбиратися.

Зовнішня пасивна антена для WiFi роутера

Перш за все треба відзначити, що пасивна антена для wifi роутера, тобто яка не має свого власного харчування від електромережі, не посилює сигнал, а лише спрямовує його спектр для більш впевненого прийому. Потужність цього «посилення», яку ще називають коефіцієнтом спрямованої дії, вимірюють в децибеллах (dBi). Невеликими зовнішніми антенами вже постачає ринок моделі маршрутизаторів і адаптерів, однак їх потужність не перевищує 3-5 dBi, що не дозволить значно поліпшити дальність дії бездротового сигналу.

wifi антена зовнішня

Тому для цього використовують зовнішні wifi антени. У них є два типи поділу - для зовнішнього або внутрішнього використання, а також всеспрямовані і цілеспрямовані.

Зовнішнє і внутрішнє використання антени

  • Зовнішні антени - це ті, які призначені для роботи на вулиці. Вони захищені від впливу опадів і сонячного світла і спеціальні кріплення для установки на стіні будівлі. Вони знадобляться, якщо ви хочете створити впевнену зону прийому у дворі або для зв'язку між сусідніми будинками.
  • Внутрішні антени - для використання в приміщенні. Наприклад, якщо ваш роутер встановлений у віддаленому або закритому місце, то таку антену можна з'єднати кабелем з антенним роз'ємом роутера і вивести в центр кімнати.

Спрямована wifi антена

Це найбільш використовуваний тип. Антена, що направляє wifi сигнал в певний бік, наприклад, з дому на присадибну ділянку, або на балкон сусіднього будинку, якщо мова йде про зовнішню спрямованої бездротової антени. Дальність їх дії може складати від одного до декількох км. Головне, щоб джерело прийому знаходився в прямої видимості.

спрямована

Внутрішні спрямовані wifi антени для роутера будуть корисні, якщо він, наприклад, висить на стіні. Щоб випромінювання не йшло стіну, можна підключити її до роутера і направити в бік вашого робочого столу, на якому стоїть ноутбук. Або навпаки, направити антену в перегородку, щоб сигнал більш впевнено через неї проходив, забезпечуючи стабільний зв'язок в сусідній кімнаті. Дуже вдала конструкція такої антени - панельний прямокутник, що випромінює радіосигнал в одному напрямку.

для роутера

Зверніть увагу, що підключення її до маршрутизатора відбувається не по USB, а замість прикріпленою антени, якої комплектувався роутер. Відповідно, якщо вона була незнімна, то поставити замість неї іншу не вийде.

Є також компактні моделі, які підійдуть як для кімнатного використання, так і для кріплення зовні.

на балкон

Всеспрямована антена wifi

Всеспрямована wifi антена відрізняється тим, що рівномірно розподіляє сигнал навколо себе. Недолік у тому, що сигнал може спотворюватися випромінюваннями інших електронних приладів, що знаходяться в квартирі, або зовнішніми радіохвилями, якщо вона встановлена ​​на вулиці. Виглядають такі антени у вигляді вертикального штиря. Зовнішні можуть встановлюватися на даху будинку або на вертикальному жердині, вкопаному в землю. Внутрішні - на столі або поличці, по можливості ближче до передбачуваного центру зони бажаного прийому.

Всеспрямована антена wifi

Зовнішня wifi антена для роутера точно так же кріпиться на місце штатної до того ж самому роз'єму.

підключення зовнішньої

Ще один цікавий тип внутрішніх всеспрямованих wifi антен - для кріплення на стелі. Вони зовні нагадують світильник. Її особливість в тому, що прямо під антеною розташовується мертва зона і вішати її потрібно саме в тому місці, де сигнал не потрібен, а впевнений прийом почнеться тільки на невеликому від неї відстані.

Установка WiFi антени

При монтажі будь-якого типу антен, необхідно враховувати, звідки йде джерело сигналу. В умовах сучасної міської забудови він може дуже сильно втрачати в ефективності як через щільність будинків, так і з-за матеріалів, з яких вони зроблені. Наводжу таблиці, з якої можна приблизно зрозуміти, наскільки погіршує роботу точки доступу той чи інший матеріал. Найголовнішим параметром тут буде «Ефективна відстань» (ЕР). Розраховувати його треба в такий спосіб. Наприклад, в характеристиках роутера зазначено, що він працює на 400 метрів. мається на увазі, що при прямої видимості. Вас же від нього відділяє міжкімнатні стінка, у якій ЕР дорівнює 15%. Розраховуємо: 400 м множимо на 15% і отримуємо 60 метрів. Тобто через стіну 15-20 см роутер буде «стріляти» всього на 60 метрів. При цьому, якщо приєднати до нього антену в 15-20 децибел,то ця втрата нейтралізується.

перешкодаВтрати в децибелах (dBi)ЕР
Відкритий простір0100%
Вікно без тонування (відсутній металізоване покриття)370%
Вікно з тонуванням (металізоване покриття)5-850%
дерев'яна стіна1030%
Міжкімнатні стіна (15,2 см)15-2015%
Несуча стіна (30,5 см)20-2510%
Бетонна підлога / стеля15-2510-15%
Монолітне залізобетонне перекриття20-2510%

Саморобна wifi антена своїми руками

Зробити вайфай антену спрямованої дії можна і своїми руками. Подивіться ролик про те, як зробити саморобну конструкцію зі звичайної пивний банки.

Не можу сказати точно, це правда чи брехня - думаю, частка розуму є. За аналогією з цим народним прикладом, зробити антену спрямованої дії можна також з всенаправленной. Для цього досить прикріпити за нею відображає екран, наприклад, з того ж листа фольги. Нижче наводжу кілька цікавих варіантів як зробити антену своїми руками, які можна взяти на озброєння.

Як зробити самомуВаріант з консервною банкою як відбивач Варіація на тему ..Варіація на тему .. А тут автор вирішив за допомогою друшляка поліпшити якість прийому 3g модемуА тут автор вирішив за допомогою друшляка поліпшити якість прийому 3g модему Антена wifi з боксу з CDАнтена wifi з боксу з CD

На сьогодні все. Про способи посилення сигналу 3G модема можете почитати в іншій статті на блозі.