USB WiFi адаптер - ЯКИЙ КРАЩЕ ВИБРАТИ для комп'ютера?

Wifi адаптер бездротової мережі для комп'ютера / ноутбука - це спеціальний пристрій, що дозволяє приймати сигнал від роутера. А також точки доступу, репитера, або будь-якого іншого пристрою, який транслює інтернет цим способом передачі даних. Сьогодні я розповім, як правильно вибрати мережевий wifi адаптер для свого комп'ютера або ноутбука.

Види wifi адаптерів для комп'ютера і ноутбука

Мережевий адаптер wifi в ноутбуці в переважній більшості випадків вбудов вже з заводу. Він поміщений всередині самого корпуса, а на кришці або в інструкції обов'язково буде присутній типовий значок вай фай. У стаціонарного комп'ютера найчастіше його немає. Особливо якщо ви його зібрали самі. В цьому випадку можна використовувати зовнішній бездротової адаптер, що приєднуються через роз'єм USB. Також цей тип підходить і для ноутбука, якщо вбудований модуль вийшов з ладу, що буває досить часто.

Для чого потрібен Wi-Fi адаптер бездротової мережі?

WiFi адаптер необхідний для підключення до інтернету комп'ютера, ноутбука або телевізора по бездротовому сигналу. Без наявності мережевого адаптера ні комп'ютер, ні ноутбук не вийде підключити до інтернету через роутер по wifi.

Так що якщо ви вирішили, що вам потрібен вайфай адаптер, то перш, ніж піти в магазин за цим пристроєм, давайте познайомимося з їх видами.

 1. PCI адаптер - це вбудований приймач сигналу wifi, призначений для установки всередину корпусу комп'ютера. Він підключається безпосередньо в слот PCI на материнській платі - звідси й походить його назва.

  wireless adapter pci

  Плюси такого типу в тому, що швидкість і стабільність взаємодії його з процесором максимально висока, а значить і підключення до бездротової мережі буде таким же надійним. Характерною ознакою встановленого в ПК PCI адаптера є зовнішні антени, що стирчать із задньої частини корпусу.

  адаптер для підключення до wifi

 2. USB адаптер - це мережевий пристрій, який має ті ж самі характеристики, але під'єднується до комп'ютера через порт USB. Як ви розумієте, це менш надійно, так як і відстань більше, і зайві сполучні ланки у вигляді цих портів, і не дуже щільних контактів усередині них явно не поліпшують якість прийому сигналу.

Незважаючи на всі недоліки, для будинку я б вибрав варіант з USB, оскільки його можна використовувати не тільки на ПК, але і на будь-якому ноутбуці, де є даний порт. Виглядає він як флешка, а за розміром бувають від дуже маленьких, до досить об'ємних.

wifi адаптер драйвери

Характеристики бездротових WiFi адаптерів для ноутбука і комп'ютера

Крім класифікації за типом вбудований / зовнішній, при виборі мережного wifi адаптера необхідно звернути увагу на його технічні характеристики.

 1. По-перше, потрібно вибирати такий пристрій, який підтримує найостанніший стандарт передачі даних - на частоті 2.4 ГГц зі швидкістю до 300 Мбіт в секунду - 802.11 N.

  Якщо ж у вас роутер двохдіапазонний, тобто підтримує діапазон частот 5 ГГц, то ви можете значно підвищити швидкість і стабільність соеліненія - до 700 Мбіт / c за стандартом 802.11 АС. І хоча вони коштують трохи дорожче, вибираючи собі таку річ ви позбавляєте від можливих проблем в майбутньому - техніка дуже швидко старіє.

 2. По-друге, потрібно звернути увагу на потужність приймаючої антени. Найоптимальніший варіант - від 20 dBM. Ця характеристика вказується в інструкціях. Вибираючи за цим параметром ви забезпечуєте собі більш стабільний прийом не дуже сильні сигналів.
 3. Гарною характеристикою є наявність роз'єму для підключення зовнішньої антени. У більш дорогих моделях бездротових адаптерів wifi вона вже є в комплекті, найчастіше, незнімна. У дешевих ж навпаки, вона захована всередину корпусу пристрою. Однак наявність такого роз'єму дозволить докупити більш потужну антену окремо. Для такого типу антен рекомендується посилення 3 dBi (децибел).

  На малюнку нижче - найдешевший варіант з вбудованою антеною. Швидкість в таких моделях зазвичай не перевищує 150 Мбіт / с, тому вони підійдуть тільки для виконання в інтернеті нескладних офісних завдань

  мережевий wifi адаптер

  Більше розмір - могутніше начинка

  Бездротовий wifi адаптер asus usb-n53

  Більш продуктивний - з зовнішньої знімною антеною

  usb wifi адаптер tp link

  І сама міць - кілька антен + USB подовжувач

  wifi адаптер usb

 4. Ще одним позитивним моментом є наявність в комплекті адаптера USB подовжувача. Це зручно, коли комп'ютер стоїть десь під столом, вивести сам блок приймача на поверхню для поліпшення якості зв'язку.

  wifi адаптер для комп'ютера

  До речі, виносний модуль з антенами зустрічається і на PCI моделях

  pci wifi адаптер

 5. Підтримка типів шифрування WPA / WPA2 і WPA-PSK / WPA2-PSK. Це найдосконаліші на сьогодні стандарти забезпечення безпеки для бездротової мережі, які дозволяють надійно захистити е від зловмисників
 6. Підтримка різних режимів з'єднання. Основним режимом будь-якого wifi адаптера бездротової мережі є від точки доступу до клієнта, тобто ви отримуєте на нього сигнал від роутера, завдяки чому на комп'ютері є інтернет. Але є і ще один режим - Ad-Hoc (клієнт-клієнт). Він дозволить безпосередньо зв'язати два клієнтських комп'ютера минаючи роутер.
 7. Різні додаткові характеристики

Який вибрати вайфай адаптер для комп'ютера або ноутбука?

Відповідно до вищенаведених параметрами вже можна прикинути, яку модель wifi адаптера вибрати для комп'ютера. Як я вже говорив, тип з USB більш універсальний і підійде не тільки для настільного ПК, а й для ноутбука. А можливо і планшета або навіть ТВ.

В принципі, для будинку, якщо у вас роутер розташований поруч під столом, можна вибирати будь-який. Уподобання тільки по фірмах і додатковим характеристикам. Таким як, наприклад, підтримка пріоритетності програм для мультимедіа (QoS) або технології автоматичної настройки параметрів підключення WPS. Купити такий адаптер можна в межах 1000 рублів. Якщо ж ви хочете задіяти свій комп'ютер в різних комбінаціях бездротових з'єднань і мати стабільний прийом в непростих умовах, то беріть модель серйозніше. За півтори-дві тисячі і вище.

Який фірми адаптер вибрати?

Виробників USB адаптерів wifi не злічити. Але я рекомендую брати саме тієї фірми, пристрої якої вже у вас є в мережі - умова не обов'язкова, але так ви досягнете максимальної сумісності і стабільності роботи. Якщо у вас роутер Asus, то і адаптер краще брати цієї фірми. Якщо Zyxel, то Зіксель.

Також хороші моделі випускають давно зарекомендували себе на ринку Netgear, TP Link і D Link. З Асус я б порадив моделі USB-N13 або трохи дорожче N53.

До будь-якого wifi адаптера в комплекті йде диск з драйверами, які необхідно встановити. А також швидше за все там буде спеціальна утиліта для застосування мережевих налаштувань. Наприклад ось так виглядає інтерфейс для пристрою від фірми Trendnet:

як підключити через wifi комп'ютер

Однак їй користуватися я рекомендую, лише якщо у вас глючний Windows XP. У Windows 7, 8, 10 і вище вбудоване програмне забезпечення для бездротових з'єднань відмінно справляється з задачкою самостійно - досить тільки драйверів.

Завантажити драйвера на бездротової USB адаптер

Якщо ж диска немає, то їх легко можна скачати з мережі. Найкраще з офіційного сайту виробника. Там же швидше за все можна завантажити та інструкцію, так як при покупці додається лише маленьке інструкція.

Офіційний сайти всіх великих компаній, які виробляють мережеве обладнання, я приводив в статті про вибір роутера. До речі, в ній так само є кілька слушних порад, багато з яких підійдуть і до вибору адаптера бездротової мережі.

Як підключити адаптер мережі wi-fi до комп'ютера і ноутбука?

Давай тепер розглянемо, як мережевий wifi адаптер підключити до ПК або ноутбука.

Насамперед слід вставити в роз'єм USB. Краще за все не використовувати для цього ніяких перехідників, а саме ті гнізда, які розташовані в задній частині корпусу комп'ютера. Вони безпосередньо пов'язані з материнською платою, тому зв'язок буде краще. До ноутбука в більшості випадків це не відноситься, тому що мало хто користується перехідниками. Якщо це не Макбук, звичайно.

Зовнішній Wifi адаптер

На робочому столі Windows при цьому з'явиться повідомлення про виявлення нового пристрою в системі.

Якщо воно не встановилося автоматично, то вставляємо компакт-дисків і запускаємо інсталяцію. Разом з дровами також можна поставити і спеціальну утиліту. З її допомогою можна не тільки підключити, але в подальшому більш детально виставити параметри мережі.

настройка wifi адаптера з CD

Для підключення адаптера ноутбука або комп'ютера до wifi слід натиснути мишкою на інформацію, що з'явилася в правому нижньому кутку в панелі завдань іконку бездротових з'єднань.

іконка wifi windows

Відкриється список доступних для підключення мереж. Далі вибираємо ту, до якої ходимо сконнектіться, і вводимо від неї пароль.

wifi

Після чого комп'ютер підключиться до інтернету.

Сподіваюся, стаття допоможе з вибором відповідного WiFi адаптера. А про те, як його налаштувати, читайте в іншій статті. На всі питання відповідаю в коментарях.

Відео з підключення та налаштування бездротового адаптера wifi