TP-Link TL-WR840N - Огляд Роутера і Відгук Власника

Сьогодні у нас огляд на бюджетну, але при цьому вельми просунуту модель ТП-лінк. Я покажу, як вручну налаштувати роутер TP-LINK TL-WR840N без диска для будь-якого провайдера - Ростелеком, Білайн, Київстар, ТТК, Матрикс та інших. В цьому маршрутизаторі реалізований мінімально необхідні характеристики і функціонал для організації локальної бездротової мережі. Тому я дам докладну інструкцію, як підключити маршрутизатор до комп'ютера, встановити на ньому інтернет, ну і налаштувати wifi мережу.

Огляд технічних характеристик TP-LINK TL-WR840N

Працює TP-Link TL-WR840N з двома антенами зі стандартом WiFi серії «N» і заявлена ​​максимальна швидкість становить до 300 Мбіт / c. І хоча в роутері немає USB порту, а значить від нас відрізані такі корисності, як робота з флешками і мобільними модемами.

зовнішній вигляд роутера tp-link tl-wr840-n

Проте є підтримка IPTV і непогане залізо (чіпсет Broadcom BCM5357 забезпечує пропускну здатність NAT до 90 Мбіт / с), що дозволяє без проблем підключити його до інтернету і налаштувати трансляцію по мережі високоякісного відео або грати в сучасні ігри.

Як підключити роутер TP-Link TL-WR840N до комп'ютера?

Підключати роутер TP-Link TL-WR840N до комп'ютера для первинної настройки краще по кабелю, хоча є можливість зробити це відразу по wifi - це зручно при установці з телефону. Подивимося на задню панель, де розташовані всі роз'єми і кнопки:

 • Чотири 100 мегабітних порту LAN
 • 1 порт WAN
 • Кнопка скидання налаштувань поєднана з швидким WDS підключенням до інших пристроїв
 • Кнопка відключення WiFi
 • Кнопка включення-виключення роутера

tp-link tl-wr840n

Для того, щоб налаштувати роутер TP-Link TL-WR840N, необхідно підключити його шнурком Ethernet до мережевої карти комп'ютера через один з портів LAN, а в порт WAN вставити кабель від провайдера.

Підключення роутера TP-Link

У комп'ютері при цьому в конфігураціях мережевої карти виставляємо автоматичне отримання IP адреси, або вводимо наступні параметри:

 • IP адреса - 192.168.0.2 (ip комп'ютера)
 • Маска - 255.255.255.0
 • Шлюз - 192.168.0.1 (ip роутера)

Або виставляємо всі «на автомат»

настройка tp link

На нижній кришці - наклейка з даними для доступу в адмінку. Вони також традиційні для TP-LINK: адреса //tplinkwifi.net, логін і пароль - admin / admin

роутер tp-link tl-wr840n

Для входу в настройки TP-Link TL-WR840N відкриваємо браузер і переходимо за вказаною адресою, де вводимо логін і пароль.

Підключення маршрутизатора TP-Link TL-WR840N до мережі інтернет

Для швидкого налаштування роутера TP-Link TL-WR840N зручно використовувати однойменний алгоритм вбудованого ПО. Щоб в нього потрапити вводимо в адресний рядок браузера адресу //192.168.0.1 і авторізуемся з логіном і паролем «admin-admin».

tl-wr840n настройка

Новачкам даний алгоритм особливо сподобається, оскільки маршрутизатор TL-WR840N максимально локалізована під країни СНД. Крім повної русифікації тут присутні попередні налаштування для більшості присутніх в даний момент на ринку провайдерів.

Нам потрібно лише вибрати країну і провайдера - роутер сам відкриє всі необхідні в кожному конкретному випадку настройки для заповнення. Нам же потрібно лише ввести надані постачальником інтернет-послуг дані у відповідні форми.

настройка wifi роутера tp-link tl-wr840n

Якщо ж вашого провайдера тут не виявиться, то відзначаємо галочкою ручний вибір і переходимо до наступного кроку, де потрібно визначитися, який саме тип використовується у вашій інтернет мережі. Дані для підключення до неї вам необхідно отримати від постачальника послуг - зазвичай все це зазначено в угоді на надання послуг зв'язку.

Ростелеком або Дом.ру (PPPoE)

Якщо вашим провайдером є Ростелеком або Дом.ру, то вибираємо тип PPPoE. Я згадую саме ці два провайдера, так як вони є наймасовішими - PPPoE можуть використовувати і більш дрібні регіональні постачальники інтернет-послуг, все залежить конкретно від того, що зазначено в вашому договорі.

pppoe

Білайн (L2TP)

Абонентам Білайн потрібно встановити в якості типу підключення до інтернету L2TP

l2tp

статичний IP

static ip

динамічний IP

клонування mac

Налаштування роутера TP-Link TL-WR840N як точки доступу

Після цього переходимо до налаштування точки доступу wifi.

 • Ставимо «Включити» в рядку «Бездротове мовлення»
 • Задаємо своє ім'я для мережі
 • І як тип захисту вибираємо WPA-PSK / WPA2-PSK
 • Після чого придумуємо складний пароль з не менш, ніж 8 символів

бездротової режим tp-link

Зверніть увагу на захист бездротового з'єднання - якраз для новачків в покроковому гіді вирізані настройки всіх алгоритмів шифрування, крім самого надійного - WPA2-PSK. Хоча при бажанні, пізніше в розширених параметрах можна його і змінити на більш старий WEP.

бездротової режим

Раз вже торкнулися безпеки, то відзначимо наявність в маршрутизаторі функції «Батьківського контролю«. З його допомогою можна заборонити доступ до певних небажаних для перегляду ресурсів.

Як налаштувати роутер TP-Link TL-WR840N без інтернету?

Багато читачів цікавляться, чи можна зробити налаштування маршрутизатора TP-Link TL-WR840N без інтернету. Так, така можливість є - єдине, як ви розумієте, через нього неможливо буде вийти у всесвітню мережу, а тільки лише роздавати wifi і працювати всередині локальної мережі - обмінюватися файлами між комп'ютерами, спостерігати за камерами, створити локальний файловий сервер і так далі, але без інтернету - тільки для пристроїв всередині квартири або офісу.

Для цього не потрібно створювати за допомогою майстра швидкого налаштування, а досить просто перейти в розділ «Бездротовий режим» і виконати необхідну конфігурацію для роботи сигналу.

настройка бездротового режиму tp-link

Як налаштувати роутер TP-Link TL-WR840N без комп'ютера?

Можливість підключення та налаштування маршрутизатора TL-WR840N без комп'ютера також існує. Зробити це можна за допомогою звичайного смартфона. Нажаль, модель TP-Link TL-WR840N не підтримує роботу з фірмовим додатком TP-Link Tether, однак ніщо не заважає зайти в панель управління точно так же через мобільний браузер.

Виглядати це буде не так акуратно, як в додатку або на комп'ютері, але виконати всі конфігурації цілком можливо.

Швидкість інтернету на TP-Link TL-WR840N

Щоб наочно показати, наскільки швидко або повільно працює модель TP-LINK TL-WR840N, ми традиційно провели кілька вимірів швидкості в різних режимах роботи. При цьому в якості «спаринг-партнерів» в експерименті брали участь бездротові адаптери TP-LINK TL-WN822N (до 300 Мбіт / c) і Comfast CF-WU715N (до 150 Мбіт / с).

Cначала перевіримо, чи не ріже він швидкість інтернету. Для точки відліку ми провели вимірювання швидкості інтернету, підключеного на комп'ютер на пряму від кабелю провайдера.

інтернет від провайдера

 1. Підключення роутера TP-Link TL-WR840N до ПК через кабель

  по кабелю

 2. Підключення ПК за допомогою адаптера зі швидкістю до 150 Мбіт / сек

  через адаптер 150

 3. Підключення ПК через wifi адаптер зі швидкістю до 300 Мбіт / сек

  адаптер 300 мб / с

Як бачимо з цих результатів, при виході в інтернет через даний роутер швидкість як при кабельному підключенні, так і при бездротовому практично рівні і наближаються до максимального показника, який забезпечувався прямим підключенням ПК до інтернету через кабель провайдера.

Швидкість по WiFi

Друга група тестів - між двома комп'ютерами в локальній мережі, підключеними один до одного через даний wifi роутер.

 1. Обидва комп'ютера через кабелі

  кабелі

 2. Один комп по кабелю, інший по WiFi через адаптер, що працює на швидкості до 300 Мбіт / с

  кабель-адаптер

 3. Обидва комп'ютера через WiFi адаптери (300 і 150 Мбіт / c)

  два адаптера

Як і слід було очікувати, при додаванні кожного наступного бездротового ланки в ланцюжок з'єднань швидкість починає падати і сигнал стає менш стабільним, що спостерігається при роботі з усіма моделями роутерів.

В цілому ж роутер TP-LINK TL-WR840N показав себе як недороге і дуже якісне рішення для організації нескладної бездротової мережі в умовах будинку або невеликого офісу.

tl-wr840n