Як Підключити WiFi Роутер Huawei до Комп'ютера та Налаштувати Інтернет?

У цій інструкції по налаштуванню роутера Huawei я постараюся дати відповідь на всі найчастіші запитання, що з'являються при підключенні його до комп'ютера та встановлення WiFi з'єднання. Керівництво підходить для стаціонарних моделей маршрутизаторів Huawei і універсальна для моделей - B311, B525, B535, B310, B311, WS319 і інших. Прохання не плутати їх з портативними мобільними модемами і роутерами Хуавей, по налаштуванню яких у нас є окрема стаття.

Як підключити маршрутизатор Huawei B315S-22 до комп'ютера?

Я буду показувати процес підключення та налаштування на прикладі роутера Huawei B315S-22 в його «чистому» вигляді. Справа в тому, що є такі пристрої, який поширюються будь-яким провайдером (Ростелеком, Білайн, МГТС, Київстар та їм подібними) і залочений на роботу тільки з ним. Так ось до них на сайті є окремі статті по кожному оператору. Тут же мова піде про сам стандартному маршрутизаторе Huawei B315S-22, купленому в вільному продажу в магазині. Який має, відповідно, заводську прошивку. Це універсальний пристрій, який вміє працювати як з SIM картами мобільних операторів 3G-4G зв'язку, так і з кабельним підключенням через Ethernet.

mediarouter home

Насамперед необхідно підключити його до комп'ютера і інтернету. Для цього:

 1. Включаємо Хуавей в розетку
 2. Вставляємо кабель від провайдера, який заведено в квартиру, до гнізда роутера, позначений як «WAN»
 3. Інший кабель з конекторами RJ-45, який лежить в коробці разом з роутером, вставляємо одним кінцем в мережеву карту комп'ютера. А іншим - у будь-який з кількох роз'ємів «LAN».
 4. Включаємо пристрій кнопкою харчування на корпусі при її наявності

Процес настройки новіших моделей Хуавей нічим не відрізняється, крім розташування розділів меню в панелі адміністратора. Однак, для вашої зручності ми також зробили окрему інструкцію з налаштування wifi роутера Huawei WS5200. На його прикладі якраз можна побачити, як підключити Хуавей до інтернету і роздати вай-фай в сучасному веб-інтерфейсі

Налаштування роутера Huawei B315S-22 через Admin панель управління

Далі необхідно відкрити на ПК браузер і ввести адресу для входу в настройки Huawei. На різних моделях вони можуть відрізнятися, наприклад 192.168.3.1, 192.168.8.1 або mediarouter.home. Який саме потрібно у вас потрібно подивитися на наклейці на корпусі пристрою. При виникненні проблем з відкриттям сторінки перевірте настройки мережевого адаптера Windows - більш докладно про рішення помилок можна прочитати за посиланням вище.

вхід huawei

При першому вході вас зустріне майстер швидкого налаштування Huawei B315S-22. Якщо для інших роутерів їм можна було б і обмежитися, то у випадку з маршрутизаторами Huawei більш зручно користуватися основним меню особистого кабінету.

Майстер швидкого налаштування Huawei

Але давайте все-таки подивимося на майстер для складання повної картини.

 1. На першому кроці нам відразу пропонують оновити прошивку після підключення до інтернету. Можна активувати, а можна пропустити і зробити це пізніше.

  оновлення huawei

 2. Далі задаємо ім'я для майбутньої бездротової мережі і пароль для підключення до неї

  ім'я wifi huawei

 3. Завершальний етап - зміна пароля облікового запису адміністратора роутера. Важливий момент в забезпеченні безпеки.

  змінити пароль huawei

Підключення маршрутизатора Huawei до інтернету

Чогось не вистачає - чи не так? Точно, ми ж не підключили роутер Huawei до інтернету. Якщо ви вставите в нього SIM-карту з 3G-4G мережею, то додатково нічого вводити не потрібно. А ось якщо ви вирішили використовувати з роутером Huawei B315-22 провідний кабель, то потрібно дещо змінити. Тому відкриваємо основне меню «Налаштування» і заходимо в пункт «Ethernet».

настройка інтернету huawei

В іншій версії панелі управління, використовуваної в деяких моделях маршрутизаторів Хуавей, з'єднання з мережею виконується в меню «Інтернет» розділ «Налаштування інтернету». Тут нам належить вибирати один з режимів з'єднання. Можна залишити визначення типу підключення самим роутером, або вибрати вручну:

 • Автоматичне підключення. Якщо у вашому договорі зазначено «DHCP» або «Динамічний IP»
 • Підключення за допомогою облікового запису користувача. Для тих, у кого підключення відбувається за протоколами PPPoE, L2TP, PPTP
 • Підключення без аккаунта користувача. Для «Статичної IP»
 • Підключення за допомогою іншого модему. Це на той випадок, якщо ви використовуєте для конекту до інтернету модем. А роутер буде лише виконувати функції точки доступу wifi

підключення роутера до інтернету

динамічний IP

Більшість операторів давно вже перейшло на цей зручний і простий для конфігурації спосіб. Він не вимагає ніяких від нас з вами дій. Просто вибираємо в графі «Тип з'єднання» «IP маршрутизація» а в якості «Типу адресації IPv4» - «DHCP». При необхідності також можна поставити галочку на «Клонувати MAC-адресу», якщо провайдер вимагає прив'язки до виходу в інтернету одного конкретного пристрою.

динамічний ip

Налаштування роутера Хуавей для Ростелеком (PPPoE)

Якщо ви є абонентом Ростелеком або іншого провайдера, який використовує тип PPPoE, то в якості типу з'єднання ставимо «IP маршрутизація (PPP)». І далі в графах «Інтернет-аккаунт» і «Інтернет-пароль» вказуємо ті значення, які значаться в договорі з провайдером.

pppoe

Підключення маршрутизатора Huawei до Білайн (L2TP)

Інтернет від Beeline налаштувати найскладніше - потрібно буде зробити відразу два підключення.

 1. Спочатку робимо з'єднання по типу «Динамічний IP» - так, як я показував в першому випадку.
 2. Після цього переходимо в розділ «VPN» і ставимо галочку на «Включити L2TP LAC»
 3. У графі «LNS-адреса» вписуємо адресу сервера - для Білайн він виглядає як «tp.internet.beeline.ru»
 4. Нарешті, вказуємо «Ім'я користувача» і «Пароль PPP» від свого аккаунта.

l2tp

Після всіх внесених змін натискаємо на кнопку «Зберегти» внизу сторінки.

Налаштування Wi-Fi і зміна пароля на маршрутизаторі Huawei B315S-22

WiFi мережу ми вже набудували через покроковий майстер. Але що, якщо потрібно поміняти SSID сигналу або пароль для підключення до роутера Huawei B315S-22. Для цього йдемо в меню «WiFi - Основні настройки»

настройка wifi мережі huawei

В іншій версії адмінки коригування параметрів WiFi з'єднання відбувається в рубриці «Домашня мережа - Налаштування WiFi»

настройка wifi

 • Для того, щоб активувати роздачу бездротового сигналу, тут ставимо прапорці на «Включити розумне покриття мережі» і «Включити WiFi»
 • Далі придумуємо назву для своєї мережі і вказуємо його в графі «SSID»
 • Ставимо галочку на «Включити SSID», щоб ваш сигнал було видно для підключаються гаджетів.
 • Наступний крок - поміняти пароль WiFi на Huawei. Для цього в настройках шифрування вибираємо «WPA-PSK / WPA2-PSK» і в якості режиму ставимо «TKIP + AES». Це найнадійніша на сьогоднішній день комбінація.Более докладно про всі можливі варіанти і що вони означають можете почитати в нашій окремій публікації.
 • Нарешті, задаємо пароль для підключення до wifi, що складається не менше ніж з 8 символів - такими є вимоги даного режиму шифрування.
 • При бажанні приховати свою бездротову мережу від чужих очей, щоб сигнал не був видний в списку для підключення, можна поставити галочку навпроти пункту «Приховати трансляцію»

Ось і все - залишилося тільки застосувати настройки роутера Huawei все тієї ж кнопкою «Зберегти».

Відео як налаштувати wifi роутер Huawei B315S-22