Утиліта TP-Link Для Windows Для Підключення та Налаштування WiFi Роутера або Адаптера для ПК - Де Завантажити і Як Встановити?

До будь-якого бездротового маршрутизатора або адаптера TP-Link в коробку кладеться ліцензійний диск з фірмовою утилітою для Windows, за допомогою якої можна підключитися до інтернету і налаштувати роздачу wifi на ПК. За великим рахунком, він не потрібен, так як задати всі необхідні конфігурації легко в адмінки через звичайний браузер, в чому ми вже переконалися. Однак, раз така можливість існує, чому б не розібратися, як використовувати утиліту Windows для роутерів або адаптерів ТП-лінк? Подивимося, де її скачати, як встановити та налаштувати роутер за допомогою утиліти TP-Link.

Відразу обмовлюся, щоб не було плутанини, що в даній статті мова піде про двох різних утиліти TP-Link. Одна використовується для настройки wifi роутерів. Інша - для бездротових адаптерів для ПК.

Де завантажити утиліту TP-Link для ПК на Windows?

Підключати роутер TP-Link до інтернету через спеціальну утиліту має сенс в тому випадку, якщо вам не потрібно якихось тонких вишукувань в параметрах мережі. Для швидкого налаштування простіше і зручніше скористатися покрокової програмою, яка підкаже вам, що робити.

Те ж стосується і WiFi адаптера. Все необхідне програмне забезпечення для підключення ПК до інтернету вже є в Windows. Однак фірмова утиліта робить цей процес в деяких аспектах простіше /

Якщо у вас новий маршрутизатор або wifi адаптер ТП-лінк, який комплектується фірмовим CD, то досить просто вставити його в привід комп'ютера і встановити утиліту «Setup Wizard». Якщо ж його немає, то можна скачати її з офіційного сайту в розділі «Підтримка«.

завантажити утиліту tp-link

Тут треба ввести в пошукове поле номер своєї моделі, наприклад «TL-WR740N». Відкриється сторінка з зображенням відповідного роутера або адаптера TP-Link. Нам треба зайти в додатковому меню в розділ «Підтримка»

утиліта tp-link для windows

І далі зі списку вибрати апаратну версію (ревізію) своєї моделі.

апаратна версія роутера tp-link

Дізнатися її можна з наклейки, яка розміщена на нижній кришці пристрою. Ревізія позначається як «Rev.1.0» або «Ver. 1.0 »

t wr842nd nastroyka

На цій сторінці перемикається на вкладку «Утиліта»

завантажити утиліту tp-link windows

І завантажуємо файл програми TP-Link «Easy Setup Assistant» на комп'ютер

файл утиліти для роутера tp-link

Установка і підключення роутера через утиліту TP-Link на Windows

Оскільки утиліта для Windows універсальна для різних моделей ротуреов TP-Link, для початку потрібно буде вибрати зі списку свою

Вибір моделі роутера tp-link

Далі вибираємо мову

tp-link мову

і слідуємо докладним інструкціям.

  1. З'єднуємо роутер з комп'ютером за допомогою патчкорду - одним кінцем в мережевий порт ПК, іншим - в роз'єм LAN маршрутизатора. Зазвичай він виділений жовтим кольором
  2. З'єднуємо роутер з кабелем інтернету, який вставляємо в роз'єм WAN - він маркується синім
  3. Включаємо роутер в електромережу
  4. Перевіряємо роботу світлових індикаторів на корпусі
  5. Чекаємо поки роутер з'єднається з комп'ютером

Далі потрібно вибирати тип з'єднання з інтернетом. Який саме підходить вам, потрібно дізнатися з договору провайдера.

tp link тип адреси

Налаштування wifi через утиліту TP-Link

Далі задаємо назву для домашньої бездротової мережі, яке буде відображатися в списку підключень на комп'ютерах і гаджетах. Не залишайте стандартне в цілях безпеки.

tp-link назву мережі

Після цього вибираємо тип шифрування і задаємо свій придуманий логін і пароль для з'єднання. Найнадійніший на сьогоднішній день - WPA2 / PSK, вибирайте його.

tp-link- шифрування wpa psk

Якщо все пройшло вдало, то про це вас повідомить останнє вікно:

tp-link кінець підключення роутера

Нажаль, у утиліти для налаштування TP-Link немає симулятора, як для веб-інтерфейсу. Тому потренуватися «на кішках» попередньо не вийде. Але як бачите, за фактом в цьому немає нічого складного підключити роутер до комп'ютера з мережевого кабелю або ноутбука через wifi - зробити це може будь-який новачок!

Як підключити WiFi адаптер до комп'ютера з Windows через утиліту TP-Link?

Тепер поговоримо про утиліту TP-Link, розроблену для підключення ПК на Windows до інтернету по wifi з використанням адаптера даної фірми. Вона також йде в комплекті до пристрою на диску, або аналогічно скачується з офіційного сайту.

archer t4u установка

Після установки на комп'ютер відкриється вікно з вибором доступних для підключення мереж wifi. Вибираємо свій роутер і вводимо ключ авторизації для бездротового сигналу

acher t4u підключення

При наявність у вашій моделі адаптера TP-Link режиму точки доступу можна також роздавати з його допомогою інтернет на інші девайси

утиліта для wifi адаптера tp-link

Що, якщо утиліта TP-Link не бачить адаптер wifi?

Буває, що встановлена ​​на комп'ютер утиліта TP-Link не бачить wifi адаптер. У 99% випадків це відбувається через те, що не були встановлені драйвери. Справа в тому, що драйвери і утиліта - дві абсолютно різні речі. Хоча найчастіше адаптери відразу після підключення в USB роз'єм розпізнаються в системі Windows, краще все-таки встановлювати і те, і інше.

Якщо CD у вас немає, то для завантаження драйверів з інтернету йдемо на той же самий сайт TP-Link і шукаємо по номеру адаптера свою модель

драйвер archer t4u

Так само, як було з роутером, вибираємо ревізію пристрою

завантажити для tp-link archer t4u

І завантажуємо найсвіжішу версію драйверів для Windows

завантажити утиліту archer t4u

Відео з налаштування роутера TP-Link з комп'ютера Windows через утиліту