Як Вибрати SD Карту Пам'яті Для Смартфона Андроїд, фотоапарата або відеореєстратор?

SD карта пам'яті, або по-простому «флешка» - це незамінний носій інформації, який використовується у всіх сучасних пристроях, починаючи від смартфона на Android або фотоапарата і закінчуючи відеореєстратором. Як правильно вибрати клас SD карти пам'яті, на які ще параметри звернути увагу при покупці, Про все це в даній статті ...

Чому сьогодні не ставлять SD карти в смартфони?

Чи замислювалися ви коли-небудь - чому більшість виробників в даний час почали обмежувати можливість установки SD карт пам'яті? Почалося все з дуже вигідного і прибуткового маркетингу Apple. Наприклад, картка Micro SD об'ємом до 16 або 32 Гб легко могла обійтися вам до 1000 рублів. Тобто за ці гроші можна було взяти карту більш високого класу, і це незалежно від курсу долара, який був тоді і зараз.

У той же час, різниця між пристроями на 16, 64 і 128 Гб, якщо ми говоримо про ту ж саму Apple, виходить значно більше, приблизно 100 доларів за кожне збільшення пам'яті в два рази. Тобто, ви додаєте 100 доларів, і берете карту вже на 64 Гб, додаєте ще 100 доларів, і вже берете на 128 Гб.

карта пам'яті для android

Приблизно така цінова політика діє у Apple і у більшості фірм, які виробляють смартфони зараз. Зокрема, це стосується Samsung Galaxy. Для багатьох фанатів фірми було повною несподіванкою, що вони з недавніх пір відмовилися від установки SD карти пам'яті в деяких своїх смартфонах. Причому спостерігати можна те, що в дешевих смартфонах карт пам'яті, як і раніше є така можливість.

карта пам'яті sd

Класи SD карт по швидкості запису

Все SD карти діляться на класи (class) по швидкості запису. При виборі флешки для свого телефону, фотоапарата або відеореєстратора орієнтуйтеся на найвищий клас. В цьому випадку ви зможете без проблем записувати на нього відео у високій якості. Багато виробників автомобільних відеореєстраторів взагалі на рівні програмного забезпечення обмежують роботу з SD картками нижчого рівня.

  • SD 1.0 - від 8 МБ до 2 ГБ
  • SD 1.1 - до 4 ГБ
  • SD Class 2 - швидкість запису не менше 2 МБ / с - 13x
  • SD Class 4 - швидкість запису не менше 4 МБ / с - 26x
  • SD Class 6 - швидкість запису не менше 6 МБ / с - 40x
  • SD Class 10 - швидкість запису не менше 10 МБ / с - 66x

Карта пам'яті 10-го класу має на увазі, що її швидкість буде близько 10 Мбіт / с. Це не мало, але при цьому значно менше, ніж швидкість зчитування і запису внутрішньої пам'яті того ж самого нового Samsung Galaxy.

Саме тому багато виробників перестали давати можливість встановлювати SD карти пам'яті в свої телефони, тому що багато людей ставлять найдешевші моделі найбільший обсяг, який можуть знайти. У підсумку дійсно виходить, що швидкість читання з них виявляється значно нижче, ніж з вбудованого накопичувача.

Купуючи, наприклад, Samsung або iPhone за трохи менше, ніж 100 000 рублів, людина заощаджує на найелементарнішій карті пам'яті. Тобто, наприклад, стандарт XC йому не підходить. Він не хоче за 64 Гб в карті пам'яті переплачувати, і вже тим більше складно його буде переконати в тому, що йому потрібна більш висока швидкість.

flash карта

Якщо провести аналогію з картами пам'яті Compact Flash, то у них взагалі може різниця варіюватися до 5 разів. Наприклад, ми беремо карту пам'яті Compact Flash 133 і карту пам'яті Compact Flash 1067. Якщо ми говоримо про умовні 64 Гб, то карту 133 можна взяти за ціною близько 4000-4500 рублів максимум, а 64 Гб на 1067 - навіть за 10000 рублів взяти складно. Хоча різниця може бути ще більшою, і вона обумовлена ​​швидкістю.

Але ті люди, які беруть SD карти пам'яті з такою швидкістю - розуміють, навіщо. Наприклад, для того, щоб писати відео в Apple Pro Resolution, тобто в кодеку, який практично не використовує стиснення і дозволяє писати в форматі максимально багатою кольорокорекції. Фотографи можуть провести аналогію з тим, що значить знімати в RAW форматі. Той, хто хоч раз познімав на свій фотоапарат в RAW форматі, той в будь-якому іншому знімати не буде. А для роботи з ним в фотоапарат потрібно встановити якісну SD картку.

Основна проблема в тому, що більшість людей набуває найдешевшу SD карту пам'яті. А в результаті у них потім періодично в смартфоні все гальмує, і вони починають його лаяти. Зараз з'явилася величезна кількість смартфонів із записом відео в 4K, наприклад той же iPhone. Давайте уявимо, що б було, якщо в ньому стояла карта пам'яті?

карта пам'яті 10

Як не дивно, не ті, хто купує iPhone останніх моделей, - це в основному люди, які не дуже добре заробляють. Це пов'язано з тим, що бідних людей абсолютна більшість, а багатих значно менше. Уявіть, що людина бере в кредит IPhone на 16 Гб і при цьому ще вставляє туди SD кату. Але оскільки грошей у нього мало, він економить і бере картку пам'яті низького класу. Невже ви думаєте, що її буде дійсно досить для запису відео у форматі 4K?

карта пам'яті micro

Так що, якщо у вас є телефон, відеореєстратор або фотоапарат з гідними характеристиками, то розоритеся на хорошу SD карту пам'яті! Візьміть карту пам'яті з найбільшою швидкістю, який ви тільки можете взяти. Є стандарт HC і стандарт XC, який має можливість встановлювати більший обсяг карт пам'яті - аж до 200 Гб. Але якщо немає грошей, то краще навіть взяти менший обсяг, але більш високу швидкість запису.

Зараз багато маркетингових вивертів, так що купуючи карту пам'яті для своєї фотокамери, смартфона або відеореєстратора, ви обов'язково повинні подивитися швидкість читання.

Що б не було написано, які б хитрощі не писав виробник, типу: ultra, super, superspeed, turbo, - ви повинні об'єктивно дивитися на швидкість читання і на швидкість запису.

Виробники SD карт пам'яті

Якщо говорити про бренди, то я особисто фанатею від SanDisk, є у мене довіру до цієї фірми. Але якщо бути об'єктивним, то я не можу її рекомендувати по-справжньому, тому що це в великій мірі вплив людей. Всі колеги навколо мене, які з ними працюють, кажуть що SanDisk - найкрутіші карти пам'яті, і при цьому не надто дорогі.

карта пам'яті

Відео, як вибрати SD карту для смартфона, відеореєстратора або фотоапарата