Огляд WiFi Роутера TP-Link Archer C1200 - Відгук про Швидкості Інтернету

З кожним роком дозвіл відео стає все більше, якість картинки краще, онлайн ігри важче, а з'єднання з інтернетом - все більш швидкісним. Природно, що найпростіші і недорогі wifi роутери не можуть впоратися з одночасною якісною ретрансляцією всього цього різноманіття контенту, який споживає сучасний користувач. У сьогоднішньому огляді я як раз-таки покажу маршрутизатор, який призначений саме для виконання цієї багатозадачності з підтримкою майже всіх останніх стандартів - знайомтеся, TP-Link Archer С1200. Поговоримо про його зовнішній вигляд, зробимо огляд характеристик, а також традиційне відео з підключення та налаштування роутера TP-Link Archer С1200

Технічні характеристики TP-Link Archer C1200

 • Частоти і швидкість - 5 ГГц до 867 Мбіт / с і 2,4 ГГц до 300 Мбіт / с
 • Підтримка TX Beamforming
 • USB 2.0 - підтримка 3g-4g модемів, а також флешок для створення Samba і DLNA сервера, FTP-сервера або принт-сервера
 • Порти - 5 штук (1WAN + 4 LAN), швидкість до 1000 Мбіт / с
 • Підтримка мобільного додатка TP-Link Tether
 • Можливість створення по одній гостьовій мережі в кожному діапазоні

Комплектація, зовнішній вигляд і можливості

Вже по досить об'ємною коробці можна сказати, що всередині лежить щось серйозне. Нещодавно компанія виробила ребрендинг, змінивши логотип та освіживши свої фірмові кольори - тепер їх пристрої упаковані в стильні коробочки м'ятного відтінку. На обкладинці перераховані основні функції роутера

коробка

і наочно зображені його можливості

Характеристики

Відкриваємо упаковку і знаходимо джентельменський набір - роутер, шнур живлення, кабель Ethernet і покрокове керівництво по налаштуванню російською мовою

комплектація

Маршрутизатор дійсно виявився досить-таки важким за вагою, що говорить про те, що всередині він до упору напханий «залізом» і обсяг корпусу зроблений не для чисто зовнішнього ефекту. До речі, екстер'єр його вельми стильний і може гармонійно вписатися в інтер'єр кімнаті.

відгуки

Поверхня основної кришки глянцева - поверхню буквально дзеркальна. Виглядає красиво, але чесно кажучи, не знаю, чи віднести це до переваг або недоліків, так як після перших хвилин використання на нього липне пилу, а в процесі тривалої експлуатації не уникнути подряпин і потертостей, які помітні навіть після легкого протирання вологою ганчіркою - перфекціоністи будуть засмучені.

роутер tp-link archer c1200

Спереду світлодіодна панель, але при першому включенні за замовчуванням вона світилася дуже тьмяно - можливо, до нас хтось уже налаштовував її яскравість виставив її на мінімальний рівень, щоб світло не дратував в темний час доби - така функція теж тут присутній.

огляд

Розташування роз'ємів і кнопок класичне - на задній грані. Тут ми бачимо порти WAN і LAN, які все гігабітні, тобто працюють на швидкості до 1 Гбіт / c (1000 Мбіт / с). Далі ви побачите кнопки харчування і кнопка WPS, яка тут незвично поєднана з функцією включення і виключення WiFi. І нарешті, «Reset» для скидання налаштувань - вона тут втоплена всередину корпусу для захисту від випадкового натискання.

Також присутній порт USB 2.0 - саме його я мав на увазі, коли на самому початку сказав, що роутер TP-Link Archer С1200 здатний справлятися «майже» з усіма сучасними завданнями. Справа в тому, що створення файлового сервера на ньому обмежена швидкістю стандарту USB 2.0 і підійде лише для обміну не надто важких документів - текстових або графічних. Якщо ж зарядити в нього відео з більш-менш гідної картинкою для онлайн трансляції по локальній мережі wifi, наприклад, на той же телевізор, то задоволення ви отримаєте мало - картинка буде постійно пригальмовувати, смикатися і відставати від звуку.

налаштування

Зате проблем зі швидкістю WiFi ви не відчуєте - 3 потужних антени відмінно добивають навіть в діапазоні 5 ГГц до найдальшої локації №3 через 2 міжкімнатних стіни, де виробляється наш традиційний завмер. Результати тестів ви побачите в кінці статті.

Крім того, в нашому випадку порт USB вміє працювати з модемами від стільникових операторів, завдяки чому роутер перетворюється в універсальний пристрій, який можна поставити не тільки в місті, а й де-небудь на дачі.

В самому кінці статті я привожу поточний список сумісних з моделлю Archer C1200 стільникових модемів, проте найактуальніший варіант ви завжди зможете знайти на офіційному сайті TP-Link.

маршрутизатор

На днище маршрутизатора, як завжди, знаходиться наклейка з основними даними для входу в настройки роутера TP-Link. Крім стандартних адреси адмінки і назв мереж, відзначимо, що wi-fi спочатку запаролено - ключ для підключення також вказано на етикетці.

До плюсів моделі також можемо віднести підтримку мобільного додатка TP-Link Tether, завдяки якому налаштувати маршрутизатор TP-Link Archer С1200 можна без його підключення до комп'ютера або ноутбука, а відразу по WiFi з телефону - дуже зручно, якщо під рукою немає ПК.

Тести на швидкість

Заміри за швидкістю інтернету через роутер Archer C1200 проводилися в стандартній двокімнатній квартирі в трьох приміщеннях, розділених між собою міжкімнатних стіною:

 • поруч з джерелом сигналу
 • в сусідній кімнаті,
 • на кухні

квартира

Вихідний тест, на який будемо орієнтуватися - швидкість інтернету на комп'ютері, підключеному до маршрутизатора кабелем

швидкість по кабелю

2.4 ГГц

 1. 1
 2. 2
 3. 3

5 ГГц

 1. 4
 2. 5
 3. 6

В результаті бачимо, що на частоті 2.4 ГГц ніяких одкровень для нас немає - при видаленні від джерела стабільність зв'язку і швидкість падають, причому причиною тому є наявність величезного числа оточуючих мереж з сусідніх квартир. А ось на 5 ГГц роутер відверто порадував, так як навіть в третій точці, де у багатьох інших тестованих зразків сигнал уже був дуже слабким, тут втрати були мінімальні і швидкість була дуже близька до максимальної можливої ​​в моєму випадку.

Як підключити та налаштувати wifi роутер TP-Link Archer С1200 - відео огляд і інструкція

Сумісні 3G-4G модеми з TP-Link Archer C1200

операторМодельВиробник
МегафонМегафон 4G М150-1 (E3276) (Працює тільки після дополнітельнойнастройкі самого модему)HUAWEI
МегафонМегафон 4G M100-3 (MF823) (Працює тільки після додаткової

настройки самого модему)

ZTE
БілайнБілайн 4G 1K6E (Працює тільки після додаткової

настройки самого модему)

Quanta
TELE2TELE2 MF710 (Працює тільки після додаткової

настройки самого модему)

ZTE
TELE2TELE2 4G MF823D (Працює тільки після додаткової

настройки самого модему)

ZTE
МегафонМегафон 4G М150-2 (E3372h) (Працює тільки після додаткової

настройки самого модему)

HUAWEI
YOTAYota WLTUBA-107 LTE Cat.3YOTA
YOTAYota Wi-Fi Модем LTE Cat.3YOTA
YOTAYota Wi-Fi Модем LTE Cat.4YOTA
МегафонМегафон 4G М100-1Quanta
МегафонМегафон 4G M100-4 (E3272)HUAWEI
МегафонМегафон E1820HUAWEI
МегафонМегафон E367u-2HUAWEI
МегафонМегафон E352HUAWEI
МегафонМегафон E352bHUAWEI
БілайнБілайн 4G MF823DZTE
БілайнБілайн 4G E3370HUAWEI
БілайнБілайн E3531s-1HUAWEI
БілайнБілайн 4G MF831ZTE
МТСМТС 822FT (E3276s-210)HUAWEI
МТСМТС 422D (E3533)HUAWEI
TELE2TELE2 4G E3372h-153HUAWEI
YOTAYota Wi-Fi Модем LTE W8YOTA
YOTAYota WLTUBQ-108YOTA
МТСМТС 829F (E3372h-153 LTE Cat.4)HUAWEI
МТСМТС 4G 827F (E3372)HUAWEI
БілайнБілайн 4G E3372HUAWEI
БілайнБілайн MF667ZTE
БілайнБілайн E355HUAWEI
БілайнБілайн E3533HUAWEI
БілайнБілайн E171HUAWEI
МегафонМегафон М21-4 (E3531)HUAWEI
МегафонМегафон E1750HUAWEI
Комплектація 9 Зовнішній вигляд 9 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 8 Якість виконання 8 Ціна 6 Набір функцій 9 Зручність настройки 10 Стабільність 8 Разом 8.3 * на думку редакції WiFiKA.RU