Як Перевірити Штрих Код Країн Виробників - Сканер і Його Розшифровка

Минув той час, коли перевірити штрих коди країн виробників можна було тільки вручну. Сьогодні будь-якому власникові мобільного телефону доступний сканер штрих коду, за допомогою якого можна прямо на місці швидко і легко зробити його розшифровку і дізнатися деталі про купується товар.

Перевірка штрих коду - онлайн сканер розшифровки

Для вашої зручності розміщую на сторінці сканер онлайн перевірки і розшифрувати штрих коду. Можете дізнатися країну виробника будь-якого товар прямо зараз, «не відходячи від каси» - просто ввести повний номер з етикетки.

Штрих код - розшифровка вручну

Взагалі штрих код - це зашифрована у вигляді смуг інформація про товар, його країні і виробника, яка зчитується спеціальним сканером. Розшифрувати штрих код можна самостійно, знаючи, яка цифра за який параметр відповідає.

Найпоширеніші типи штрих-кодів - це трінадцатіразрядний європейський (EAN-13) і сумісний з ним дванадцятирозрядний UPC, який застосовується в Північній Америці.

штрих коди країн

  • Перші дві цифри - код країни виробника;
  • Наступні п'ять цифр - код виробника товару;
  • Наступні п'ять - споживчі якості самого товару;
  • Остання цифра - контрольна, призначена для сканера штрих коду

Іноді бувають винятки, коли коду країни відповідають відразу три знака, а для виробника - чотири.

Найголовнішою є остання, контрольна цифра. Саме по ній можна визначити, справжній товар або підробка. Розраховується вона за наступною формулою:

  1. Складаємо цифри, які стоять на парних місцях
  2. Отриманий результат множимо на «3»
  3. Складаємо цифри, які стоять на непарних місцях, крім контрольної
  4. Складаємо числа, отримані в пунктах 2 і 3
  5. відкидаємо десятки
  6. З числа «10» віднімаємо отримане в пункті 5

Штрих коди країн виробників - таблиця

Але перш ніж робити ці складні розрахунки, обов'язково перевірте, чи відповідає штрих код країни виробника написи на упаковці. Якщо код китайський, а написано «Зроблено в Німеччині», то самі розумієте, це привід задуматися. Хоча того можуть бути і цілком з'ясовні причини, наприклад ліцензія була отримана в одній країні, а виробництво налагоджено в інший і т.д.

Наведу таблицю штрих-кодів найпоширеніших країн виробників:

розшифровка штрих коду

Додаток сканер штрих коду для телефону

Як я вже говорив, тим у кого є телефон взагалі нічого цього робити не потрібно. Просто встановимо спеціальну програму, яка називається Barcode Scanner (для Android) або Qrafter (для iPhone / iPad). До речі, в телефонах Xioami вже є попередньо встановлений сканер кодів, а в останній версії iOS на айфоне камера навчилася розпізнавати QR коди автоматично.

barcode scanner

Ці додатки можуть перевірити не тільки штрих-коди товарів, а й також стали популярними останнім часом QR кодів, з яких також можуть бути розшифровані корисні дані. До речі, потренуватися в їх використанні можна прямо зараз, спробувавши відсканувати QR коди з посиланнями на дані програми, наведені трохи вище.

Робота додатків до неподобства проста - запускаємо, наводимо камеру на штрих код і чекаємо, поки вона на ньому сфокусується і розпізнає. Після чого буде запропоновано відкрити посилання на пошук в Гуглі інформації про цей товар.

сканер штрих коду

Тепер ви знаєте, як дізнатися країну виробника і розшифрувати штрих код за допомогою сканера. Наостанок для Вас домашнє завдання - дізнайтеся за допомогою однієї з наведених мною програм країну, фірму і товар по найпершому коду з даної статті. Відповіді пишіть в коментарях, хто перший вгадає, тому подарую приз! Вперед!