Як Налаштувати Режим Репітер WiFi на роутер Tenda - WDS Міст, WISP Клієнт

Сьогодні - про режим репитера, підсилювача wifi, повторювача або WDS моста на маршрутизаторі Tenda. Суть цієї функції в прийомі з сигналу wifi від іншого джерела і передача далі на деяку відстань, завдяки чому збільшується зона покриття мережі. Називатися режим репитера ретранслятор або міст WDS / WISP в залежності від фантазії розробників. Налаштування режиму підсилювача на моделях всіх виробників дуже схожі. Але як показує практика, читачам зручніше, коли по кожному є окрема інструкція. Тому сьогодні покажу, як використовувати в якості повторювача роутери Tenda в режимі репитера.

Як дізнатися, що у роутера Тенда є режим wifi повторювача, репитера або WDS моста?

Якщо ви вирішили використовувати свій маршрутизатор Tenda як підсилювач сигналу wifi від іншої бездротової точки доступу, то необхідно для початку переконатися, що на ньому присутня вбудована в оболонку настройка перемикання в режим репитера.

Цю інформацію можна знайти в специфікаціях на сторінці конкретної моделі на офіційному сайті Тенда. Або подивитися технічні характеристики на упаковці - там повинно бути вказано що, на роутері є функція WDS або WISP моста, клієнта або повторювача. В іншому випадку шукати в панелі управління настройку перемикання для ретрансляції мережі безглуздо.

технічні характеристики tenda ac8

Послідовність кроків для перекладу маршрутизатора Тенда в режим повторювача така ж, як на будь-який інший моделі:

  1. Зайти в налаштування роутера Tenda
  2. Переключитися на режим репитера
  3. Вибрати джерело сигналу і ввести від нього дані для підключення
  4. Зберегти параметри і перезавантажитися

Налаштування роутера Tenda AC6 в режимі репитера wifi сигналу

Як наочний приклад покажу, як виробляються настройки режиму репитера на wifi роутерах Tenda AC6 і Tenda AC8. Незважаючи на схожість функціоналу, у них є відмінності в зовнішньому оформленні особистого кабінету. Тому доцільно розібрати їх окремо.

Для того, щоб активувати передачу сигналу від іншого роутера заходимо в адмінку за адресою //192.168.0.1

і відкриваємо розділ «Налаштування WiFi - Бездротова ретрансляція»

Активуємо режим репитера - відкриваються дві можливості передачі сигналу роутером Tenda

  • WISP, або бездротової міст - це режим, при якому роутер отримує сигнал WiFi і ретранслює його далі так же бездротовим способом, тобто це класичний ретрансляція wifi. Його зручно використовувати, коли потрібно розширити зону прийому WiFi від основного роутера.
  • Клієнт + Точка доступу - це так званий режим клієнта, коли роутер виступає в ролі wifi адаптера. Тобто ми підключаємо його по кабелю до комп'ютера, і він приймає бездротової сигнал від іншого джерела і передає його на комп через мережевий кабель. Цю функцію має сенс задіяти, коли необхідно підключити до бездротового інтернету пристрій, у якого немає власного wifi модуля - наприклад, стаціонарний ПК або телевізор. Плюс також в цьому режимі Тенда створить нову власну локальну бездротову мережу, яка ніяк не буде пов'язана з локалки від головного маршрутизатора.

І в тому, і в іншому випадку потрібно буде вибрати назву основної мережі, сигнал який ми будемо передавати далі

Далі вводимо від неї пароль і зберігаємо. Після цього маршрутизатор Tenda перезавантажиться і запрацює в якості повторювача WiFi.

Як налаштувати режим підсилювача на маршрутизаторі Tenda AC8?

Для перекладу роутера Tenda AC в режим підсилювача wifi сигналу (репитера) необхідно також авторизуватися під обліковим записом адміністратора.

Після цього заходимо в меню «Налаштування інтернету»

роутер tenda в режимі підсилювача wifi

Тут за умовчанням активний режим «Маршрутизатор», який є основним. Нам необхідно поставити вибір на «Підсилювач Wi-Fi». Після чого на сторінці відобразиться список з усіма оточуючими бездротовими мережами, доступними для підключення. Мережі в діапазоні частот 5 ГГц додатково відзначені значком «5G»

режим підсилювача wifi tenda

Потрібно вибрати з них wifi від свого роутера, який необхідно посилити. І ввести від нього пароль.

підключення до мережі tenda в режимі повторювача

У моделі роутера Tenda AC8 не потрібно задавати окреме ім'я для сигналу, який буде ретранслювати від роутера в ролі повторювача. SSID і всі налаштування безпеки будуть повністю скопійовані з основного маршрутизатора. Однак в інших моделях така настройка може бути присутнім.

перемикання в режим репитера tenda

Після застосування змін Тенда перезавантажиться і почне посилювати бездротової сигнал. При цьому мережа буде мати одну назву як від основного роутера, так і від пристрою в режимі репитера.

мережу wifi tenda ретрансляція

Як переключити роутер Tenda з режиму підсилювача в звичайний?

Для того, щоб повернути маршрутизатор Тенда в стандартний режим wifi роутера, необхідно зайти через браузер на сторінку «tendawi-fi.com». Саме тут тепер буде доступна панель адміністрування, коли пристрій працює в якості репитера.

Чи не спитайте зі звичайним адресою «tendawifi.com», який актуальний для настройки Тенда в тому випадку, коли він використовується в ролі маршуртізатора.

В налаштуваннях можна перемкнути Tenda в будь-який інший доступний режим, а також більш детально налаштувати параметри ретрансляції сигналу.

Інший більш радикальний спосіб - це просто скинути роутер заводські налаштування. Після чого його можна заново налаштувати так, як вам буде потрібно в даний момент.

Відео з налаштування Тенда як ретранслятор wifi