Як Підключити Мережну IP Камеру відеоспостереження TP-Link Tapo C200 до WiFi роутер і Налаштувати Для Перегляду з Телефону?

Поговоримо про підключення IP камери TP-Link до WiFi роутера. Що, якщо я скажу, що налаштувати нескладну систему мережевого відеоспостереження по WiFi в наш час не представляє ніякої складності навіть для новачків. При цьому до неї буде цілодобовий бездротовий доступ для перегляду зі звичайного мобільного телефону і з будь-якого місця через інтернет. Звучить як фантастика? Зовсім ні! Сьогодні величезна поширення набули недорогі китайські моделі від Xiaomi, Hikvision, YouSee або Dahua з поворотним механізмом PTZ. Ми ж розглянемо підключення до WiFi і настройку відеоспостереження через інтернет на прикладі бездротової мережевої IP камери Tapo C200 від TP-Link - чи можна вести з її допомогою перегляд з комп'ютера або запис в хмару? Про все в цій статті ...

Додаток для IP камер TP-Link Tapo з керуванням через PTZ

Першим кроком для організації повноцінного відеоспостереження за допомогою ip камери TP-Link Tapo C200 буде підключення її до інтернету по WiFi. Для цього необхідно спочатку вставити штекер харчування

мережева камера відеоспостереження tapo c200

І встановити на свій смартфон фірмовий додаток для IP камер TP-Link під назаніе «Tapo». Менше місяця тому для кожного пристрою з серії розумного будинку ТП-лінк була розроблена своя власна програма. Зараз їх все логічно об'єднали в один додаток, яке підходить як для мережевих IP камер, так і розумних розеток і лампочок. Тепер керувати всією електронікою в будинку набагато зручніше.

додаток tp-link tapo

Також відразу рекомендую зайти на Android або iPhone в налаштування дозволів для додатків і відкрити доступ для Tapo до камери, мікрофона, пам'яті і місця перебування. Це потрібно, щоб програма працювала коректно і у вас була можливість управляти всіма PTZ функціями безпосередньо з телефону.

дозволу для додатка tp-link tapo

Далі запускаємо додаток і реєструємося в хмарному сервісі TP-Link ID. Якщо у вас роутер цього ж бренду, то швидше за все вже є обліковий запис для віддаленого доступу до налаштувань мережі. Так що можна використовувати існуючий акаунт.

реєстраціяавторизація tapo

Як налаштувати WiFi роутер для IP камери відеоспостереження TP-Link?

Багато хто запитує, як налаштувати WiFi роутер для роботи мережевої IP камери. Так ось, ніяких додаткових конфігурацій на маршрутизаторі при підключенні камер Tapo виробляти НЕ ПОТРІБНО. Інструкція по підключенню підходить для будь-якого маршрутизатора - TP-Link, Zyxel, Keenetic, D-Link, Asus, Tenda, Netis і т.д.

Підключення мережевої IP камери TP-Link Tapo C200 до WiFi роутера

Потрапляємо на головну сторінку Tapo, де відображаються всі додані до аккаунту пристрої розумного будинку TP-Link. Зокрема, у мене є розетка Tapo P100, на яку був огляд раніше на каналі. Для додавання нового тиснемо на плюсик в кутку екрану

мій будинок tp link

І вибираємо модель Tapo C200

додати камеру tapo c200

Додаток попросить нас переконатися в тому, що камера включена і індикатор горить по черзі червоним і зеленим кольором.

подклоюченіе камери

Після цього відбувається виявлення камери смартфоном. Справа в тому, що відразу при включенні вона починає ретранслювати бездротової сигнал. Підключення до нього через додаток відбувається автоматично.

виявлення

А ось далі потрібно буде вибрати wifi мережу від свого роутера і ввести пароль, щоб підключити камеру до інтернету. Через технічних можливостей Tapo C200 для з'єднання доступні тільки мережі в діапазоні частот 2.4 ГГц.

подколюченіе ip камери до мережіпароль tapoпідключення до розумного будинку tp link

Далі подаємо ім'я для нашої ip камери, під яким вона буде відображатися в списку устрйоства в додатку.

ім'я мережевої камери

І вказуємо ту кімнату, в якій вона буде встановлена. Це зручно, якщо ви будете використовувати відразу кілька камер, щоб розуміти, в настройки який саме з них ви заходите.

місце розташування

завершуємо підключення

завершення підключення

Після чого камера з'явиться на головному екрані мобільного додатка

камера tapo в додатку

Налаштування мережевої камери IP відеоспостереження TP-Link Tapo C200 для перегляду з комп'ютера

Натискаємо на неї і потрапляємо на сторінку управління камерою. У верхній частині відображається картинка, яка транслюється в режимі онлайн. Під нею меню, за яким ми зараз пройдемося.

панель управління tp-link tapo

Поворот IP камери - PTZ

Перший пункт - це так звана функція PTZ, управління поворотом і нахилом об'єктива Tapo C200. Зручний екранний пульт дозволяє вручну рухати камеру вгору-вниз і вправо-вліво.

ptz управління

При цьому можна налаштувати крок в градусах, на який камера буде робити рух.

настройка градусів

Також можна задати автоматичне постійне сканування камерою простору по вертикалі або горизонталі.

Також зверніть увагу на вкладку «Метка». Тут можна додати в пам'ять поточний стан камери, щоб згодом при необхідності в один клік перевести її в цю сторону. Наприклад, ви вирішили використовувати Tapo C200 в якості няньки. Така можливість є завдяки вбудованому мікрофону. І додали в обране положення, в якому вона спрямована на ліжко дитини.

швидка мітка

При надходженні повідомлення на смартфон або якщо почуєте звуки, можна в один дотик направити об'єктив на дитину, щоб подивитися, що з ним відбувається.

голосовий виклик

Натисканням на «Голосовий виклик» ви активуєте динамік на камері, завдяки якому вас зможуть почути ті, хто перебуває в кімнаті. Можете розмовляти з ними через мікрофон смартфона.

голосовий виклик

Конфіденційність

Якщо ви перебуваєте в даний момент в будинку і не хочете, щоб хтось міг «підглядати» за тим, що відбувається, то тиснемо на «Режим конфіденційності». Картинка з камери в додатку тут же пропаде

режим конфіденційності

включити повідомлення

Налаштування відправки повідомлень при спрацьовуванні датчика руху знаходиться у внутрішньому меню. Але для швидкого включення повідомлень цю функцію винесли на головний екран додатка Tapo

включити повідомлення

Відтворення і пам'ять

У розділі відтворення знаходиться графік записи тих відео, які були записані на вставлену флеш-карту при спрацьовуванні датчика руху або в результаті ручної активації. Вони зручно розгрупувати по годинах і хвилинах

відтворення і пам'ять

У вкладці «Пам'ять» - список всіх файлів фото і відео.

відео в пам'яті карти

Якщо вибрати одне з них, то відкриється допоміжне меню, з якого документ можна видалити, зберегти на телефон, поділитися з кимось або додати в обране.

управління відео на карті

Як налаштувати запис з мережевої IP камери Tapo C200 в хмару або на карту пам'яті?

Тепер звернемося до невеликої панелі меню, розташованої на чорному тлі відразу під картинкою з камери. Тут розміщені кнопки для настройки відображення картинки на екрані, а також для швидкого запису відео з ip камери або створення фото.

настройка ip камери

Швидке меню запису

 • Якщо натиснути на значок у вигляді камери, то почнеться запис відео на встановлену SD карту пам'яті.

  запис відео

 • Іконка в вигляді фотоапарата відповідає за створення знімка зображення з камери спостереження
 • Пункт меню у вигляді гучномовця викличе настройку гучності мікрофона

  мікрофон камери

 • А під розділом «HQ» вибір якості відео - високе High Quality (HD 1080P) або «LQ», тобто низька, Low Quality

  якість відео

  Також можна поставити його на АВТО. Тоді камера буде сама вибирати якість картинки в залежності від зовнішніх умов і якості бездротового зв'язку з інтернетом по WiFi.

Розширені настройки запису

Для настройки запису відео з мережевої IP камери на карту пам'яті необхідно пройти в меню налаштувань під значком у вигляді шестерні в правому верхньому кутку програми.

меню настоянок мережевої камери

Для того, щоб включити запис з IP камери на носій, необхідно її активувати в пункті «Локальний запис»

настройка камери

Нас цікавить розділ «SD карта». Тут ми можемо бачити повний обсяг пам'яті встановленої картки. Коли ви тільки підключіть її до IP камері, то необхідно буде натиснути на кнопку «Форматувати», щоб розмітити її відповідно до файлової системою Tapo C200.

sd карта

Також доцільно включити циклічну запис, щоб при заповненні пам'яті нові відео записувалися поверх старих. Інакше запис на мережеву камеру буде зупинена.

Розклад запису

Наступний розділ меню, який відповідає за настройку записи з мережевої IP камери TP-Link Tapo, це «Розклад записи». У ньому можна виставити конкретні дні та години, в які буде здійснюватися відеофіксація на карту пам'яті. Наприклад, в денний час в будні, коли ви на роботі. Або у вихідні, які ви проводите на дачі

розклад записи

Звертаю увагу, що вести запис в хмару з допомогою камери TP-Link Tapo C200 неможливо! Даний сервіс призначений тільки для онлайн перегляду картинки без додаткових налаштувань, але не для збереження відео.

Налаштування сповіщень і повідомлень

Добралися до однієї з найцікавіших налаштувань бездротової ip камери - відправлення повідомлень в додаток Tapo на мобільний телефон.

оповіщення

 1. Для початку потрібно включити «Повідомлення»
 2. Після чого активувати відправку повідомлень при спрацьовуванні датчика руху
 3. Додатково можна налаштувати область екрану, при виявленні руху в якому буде спрацьовувати сигнал
 4. І також рівень чутливості. Це потрібно для того, щоб, наприклад, камера не помічала гойдається від вітру предмети, але побачила, що проходить повз об'єктива людини.

У підрозділі «Сповіщення камери» можна додатково включити сирену, яка буде спрацьовувати одночасно з появою рухомого об'єкту в кадрі. Є можливість вибрати звук і налаштувати розклад активації звукового сигналу.

Додаткові настройки PTZ IP камери

Якщо повернутися до основного меню налаштувань мережевої камери, то звернемо увагу на те, що можна відредагувати часовий пояс, локацію камери і відключити світловий LED індикатор. А також включити переворот картинки. Це зручно для правильного відображення картинки на екрані смартфона в разі, якщо камери встановлена ​​«вниз головою» на стелі.

настройка камери

Тепер відкриємо розділ «Додаткові настройки»

додаткові налаштування ptz камери

У даній рубриці можна

 • Створити обліковий запис камери
 • Налаштувати інформацію, яка буде відображатися на екрані

  настройка відображення інформації на дисл

 • Включення режиму конфіденційності
 • Частота світла для найкращого відображення картинки, щоб вона не рябіла

  частота світла

Відео з налаштування мережевої IP камери TP-Link Tapo C200