Огляд Розумній Розетки TP-Link Tapo P100

Головне питання будь-якої господині, який її починає мучити, коли вона виходить на вулицю після насиченого домашніми клопотами дня, це «А вимкнула я праску?» Звичайно, це жарт, але частка правди в ній є. Скільки разів ви виходили з дому і починали старанно згадувати, витягли чи з розетку вилку якогось побутового приладу. До чого я це все говорю? Та до того, що більше ці думки вас відвідувати не будуть ніколи! Адже тепер можна легко купити розумну розетку з бездротовим керуванням і одним рухом руки прямо зі свого смартфона відключити будь-яку електроніку.

Огляд характеристик і зовнішнього вигляду TP-Link Tapo P100

Про одну таку розумної розетці ми і поговоримо в сьогоднішньому огляді. Це модель від TP-Link, Tapo P100.

огляд tapo p100

Про основні технічні характеристики можна дізнатися вже з інформації на упаковці.

 • Віддалене управління через мобільний додаток
 • Розклад роботи
 • таймер
 • Підтримка голосового асистента Amazon Alexa або Google Assistant
 • Режим «поза домом»

Ми їх розглянемо більш докладно ближче до кінця статті при детальному розборі мобільного додатка. QR для його завантаження вказано тут же на коробці.

коробка tapo p100

Всередині знаходимо тільки розетку Tapo P100 і коротку інструкцію. За великим рахунком, більше нічого і не потрібно.

розетка tp-link tapo p100

Сам пристрій вдає із себе досить важку квадратну коробочку. Вилка з товстими штирями, так що можна припустити, що розетка розрахована на пристойну навантаження для підключення до неї потужного побутового приладу.

На лицьовій частині логотип і світловий індикатор стану підключення розетки до wifi мережі. Збоку фізична кнопка включення.

Підключення розетки TP-Link Tapo P100 до інтернету по wifi

Включення і вимикання розетки можна виробляти віддалено через інтернет за допомогою мобільного додатку. Такий спосіб зв'язку доступний завдяки вбудованій підтримці хмарного сервісу TP-Link. Tapo P100 підключається до домашнього wifi роутера і через нього зв'язується з сервером в інтернеті.

розетка tapo p100

Крім того, вона ще може бути включена в цілу систему розумного будинку. А значить, її включення-виключення можна запрограмувати на спрацьовування цілого ланцюжка дій. Наприклад, щоб прилад вимкнувся після активації режиму охорони або при спрацьовуванні деяких датчиків - температури, диму, руху і т.д.

підключити tapo p100

До речі, у TP-Link є суміжна лінійка розумних пристроїв, що випускається під брендом Kasa. У їх числі розумна лампочка Smart Bulb, огляд на яку ми вже робили раніше.

Щоб встановити програму Tapo на телефон

Для роботи з розеткою необхідно встановити додаток на смартфон. Воно так і називається «Tapo» - можна знайти в AppStore або Play Market або ж відсканувати QR код камерою телефону.

qr код tapo p100

Далі необхідно зареєструвати нового користувача або використовувати вже існуючу обліковий запис в хмарному сервісі TP-Link ID.

додаток tapo

Якщо у вас є роутер цієї фірми, то швидше за все ви вже користувалися можливістю дистанційного керування мережею з телефону через даний маршрутизатор по нашій інструкції. А значить колись реєструвалися. Потрібно згадати email і пароль або відновити дані для доступу в особистий кабінет.

вхід tapo

Підключення розетки Tapo P100 до смартфону

Після авторизації додаток Tapo запропонує прийняти умови використання і запросить доступ до bluetooth модулю смартфона. Сміливо даємо дозвіл - адже саме по блютуз відбувається перше підключення та налаштування розумної розетки TP-Link.

умови tapobluetooth tapo

На головній сторінці поки порожньо. Ми ж натиснемо на «плюсик», щоб додати новий пристрій.

додати устрої? ства tapo

Вибираємо зі списку гаджетів розумного будинку TP-Link «Розумну розетку»

додати розумну розетку tapo

Тепер можна підключити TP-Link Tapo P100. Для цього досить вставити її в звичайну розетку або мережевий фільтр. Індикатор на ній почне блимати помаранчевим, що означає, що вона готова до налаштування. Підтверджуємо це на телефоні.

включення tapo

І чекаємо, поки розумна розетка по Bluetooth підключиться до смартфону. Додаток сповістить про успішне виявленні

пошук розетки tapoвиявлення tapo p100

Підключення Tapo P100 до WiFi мережі

Далі необхідно буде підключитися до wifi роутера для того, щоб мати можливість керувати розумною розеткою Tapo P100 віддалено через інтернет. Для цього вибираємо ім'я своєї мережі

вибір wifi для підключення tapo p100

І вводимо від неї пароль

пароль wifi tapo

З'єднання займає буквально кілька секунд

підключення tapo до wifi

На останньому кроці тиснемо на кнопку «Готово» в додатку.

завершення підключення tapo

Налагодження та управління розумної розеткою TP-Link Tapo P100

Після підключення на головному вікні Tapo відобразиться наша розумна розетка TP-Link. Вже звідси можна включити її або вимкнути, натиснувши на відповідний значок.

Список устрої? Ств tapo

Якщо ж тапнуть по всьому блоку, то потрапляємо в детальні настройки P100. Тут відображається поточний стан розетки. А також в окремому блоці - настройка режимів її роботи.

настрої? ки розумно? розетки tapo p100

Розглянемо їх докладніше.

 • Розклад - тут ми можемо поставити конкретні дні та час роботи розетки.

  додати розклад tapo

  Є можливість вибрати певні дні тижня, години або щоб вона автоматично працювала в певний час доби. Зручно, якщо ви підключаєте до розетки освітлювальний прилад.

  розклад tapo p100

 • Режим «Ні будинку» - цікавий тим, що розетка буде в хаотичному порядку то включатися, то вимикатися. Тим самим імітуючи присутність в квартирі мешканців для відлякування потенційних злодіїв.

  режим немає вдома tapo

  Для нього також можна задати власний розклад роботи.

 • Таймер - установка зворотного відліку, після якого розумна розетка включиться або перестане працювати

  тай? заходів tapo

Ну і зрозуміло, всі ці функції можна виставляти не тільки вручну з мобільного додатка, а й за допомогою підтримуваних голосових асистентів. Наприклад, «Алекса, відключи праска через 3 хвилини» або «Окей, Гугл, постав торшер в режим немає вдома на завтра».

В цілому розетка Tapo P100 справила дуже хороше враження. Єдине, хотілося б, щоб вона також навчилася працювати з більш звичними нам голосовими помічниками, на кшталт Яндекс Аліси і Siri.

Лінійка розумного будинку - це новинка в продукції TP-Link, тому чекаємо виходу нових моделей різних гаджетів, щоб скласти повний комплект.