Як Включити Яндекс DNS на роутері Zyxel Keenetic?

Роутери серії Zyxel Keenetic, як і пристрої від деяких інших виробників, можуть похвалитися вбудованою підтримкою інтернет-фільтра від Яндекс, а також кількох альтернативних програм - SkyDNS і AdGuard DNS. Думаю, що раз ви читаєте цю статтю, то в курсі, що це за сервіси. Якщо немає, то пройдіть по посиланню вище, де я все докладно пояснюю.

Установка Яндекс DNS на роутері Zyxel Keenetic

Однак якщо ви вперше зайшли в адмінку свого маршрутизатора Zyxel Keenetic, то швидше за все налаштувань для Яндекс DNS там не знайдете. Справа в тому, що прошивка роутерів цієї компанії складається з різних модулів, і в базовій версії не містить додаткових конфігурацій - компонент для роботи з Yandex DNS потрібно встановити додатково.

Для цього необхідно зайти в нижньому меню в пункт «Система» і відкрити вкладку «Оновлення»

оновлення компонентів zyxel keenetic

Тут натискаємо на кнопку «Показати компоненти» і шукаємо необхідний модуль - відзначаємо його галочкою і натискаємо на кнопку «Встановити»

установка модуля яндекс dns zyxel keenetic

Налаштування Яндекс DNS на Zyxel Keenetic

Після перезавантаження роутера переходимо в розділ «Безпека» і відкриваємо вкладку «яндекс.dns». Активуємо функція прапорцем «Включити».

яндекс DNS zyxel

Тут можна для кожного зареєстрованого в мережі комп'ютера (про те, як їх реєструвати, я писав у статті про блокування сайтів - прочитайте) призначити своє правило фільтрації або задати одне єдине для всіх незареєстрованих пристроїв. Наприклад, для того, за яким сидить дитина, призначити сімейний режим, а для власного - базовий.

Тепер про те, що вони означають:

  • без фільтрації
  • Базовий інтернет - без фільтрації трафіку, але в якості DNS-серверів буде використовуватися надійний сервер від Яндекса
  • Безпечний інтернет - покликаний захистити вашу мережу від шахрайських сайтів, а також блокує віруси
  • Сімейний інтернет - додатково захищає користувача від сайтів еротичного змісту

Загалом, як бачите, налаштування компонента Яндекс DNS на маршрутизаторах Zyxel Keenetic дуже гнучкі і їх легко налаштувати, що важливо при використанні роутера в якості основного домашнього мережевого пристрою.

До речі, тут є також підтримка сервісу SkyDNS, про який я напишу окремо.

Яндекс DNS на новому роутере Keenetic

Щоб активувати фільтр контенту Яндекс DNS в оновленій версії ПЗ Keenetic, нічого встановлювати додатково не потрібно, оскільки цей компонент спочатку вже є в прошивці. Якщо немає, то додати його можна в меню «Налаштування системи». Тут в блоці «Оновлення та компоненти» тиснемо на кнопку «Змінити набір»

загальні настрої? ки системи keenetic

І ставимо прапорець на «Яндекс DNS»

компоненти операціонноі?  системи keenetic

Для настройки режиму необхідно зайти в розділ «Інтернет-фільтр» і вибрати в списку, що випадає вшитих сервісів «яндекс.dns»

yandex dns keenetic

Далі можна задати одне правило за замовчуванням для всіх підключених пристроїв

фільтр яндекс dns keenetic

Або призначити для кожного окремого комп'ютера або смартфона індивідуальне обмеження - наприклад, для дітей одне, а для дорослих інше.

Сервера Yandex DNS без установки модуля

Однак є можливість включити фільтрацію контента від Яндекс ДНС без установки спеціального модуля на роутер Zyxel Keenetic. Різниця між двома способами буде в тому, що в першому ми маємо можливість детально налаштувати обмеження для окремого комп'ютера або смартфона, а в другому - для всієї мережі. Так що краще все-таки користуватися вбудованою функцією, але якщо це не виходить, то заходимо в налаштування «Інтернет» і натискаємо по підключенню «Broadband Connection»

broadband connection zyxel

І тут в пунктах DNS1 і DNS2 вказуємо адреси серверів Яндекса

dns zyxel

Їх можна взяти з скріншоту нижче.

сервера яндекс dns

Після цього зберігаємо зміни кнопкою «Застосувати»

У нових Keenetic також є можливість прописати вручну сервера DNS - Ця установка знаходиться в тому ж самому розділі «Інтернет-фільтри». Прокрутити сторінку вниз і тиснемо на кнопку «Додати сервер», після чого вказуємо в відповідні поля його дані.

сервери dns keeentic

Результатом роботи фільтра Яндекс DNS буде ось таке повідомлення під час заходу на небезпечний сайт при активованому «сімейному» режимі

блокування яндекс dns

А ось так виглядає просто блокування реклами - на місці порожнього сірого вікна на сайті насправді повинен відображатися банер

реклама фільтр keenetic

AdGuard DNS для роутерів Zyxel Keenetic

AdGuard DNS - ще один сервіс фільтрації інтернет-трафіку, який при тому що є також безкоштовним, надає схожий з Яндексом функціонал від одного з провідних виробників антивірусного ПЗ. AdGuard має власну постійно оновлювану базу доменних імен, що використовуються в рекламних або шахрайських цілях.

adguard dns

Підтримка даного сервісу вбудована в останніх модифікаціях прошивки роутерів Keenetic.

Тут присутні дві настройки:

  • Без реклами - базовий режим, який застосовує DNS-сервери для блокування реклами, трекінгу та фішингу.
  • Сімейний - розширений, в якому крім шахрайських ресурсів блокуються сайти для дорослих, а також використовується безпечний пошук.

Включити фільтр AdGuard можна ще на етапі первинного підключення роутера Keenetic. Для цього після проходження всіх початкових кроків і установки зв'язку з інтернетом, на сторінці вибору фільтра трафіку потрібно вибрати «AdGuard»

adguard dns keenetic

Для вибору ж потрібного режиму необхідно вже в повноцінної панелі адміністратора зайти в «Інтернет-фільтр» і встановити «Без реклами», або «Сімейний»

фільтр adguard keenetic

Також присутня можливість застосувати окреме правило для одного конкретного пристрою, зареєстрованого в роутері Keenetic.

профілі фільтрації устрої? ств keenetic

Якщо зайти після активації фільтра на якийсь заборонений сайт, то на екрані з'явиться ось така картинка

блокування adguard

Відео з налаштування фільтра контенту Keenetic