Огляд точки доступу Zyxel NWA1123-AC HD з хмарним сервісом Nebula

Хмарні технології з кожним роком завойовують все нові області для застосування. Якщо раніше підтримка роботи з «хмарою» було приємним бонусом, то сьогодні вона є обов'язковою умовою для будь-якого серйозного обладнання. З одним з таких пристроїв ми познайомимося сьогодні - це wifi точка доступу Zyxel NWA1123-AC HD (посилання на офіційну сторінку).

Це топова модель з лінійки дводіапазонних точок доступу Zyxel, призначених для кріплення на стелі. Позиціонується вона як для використання в малому і середньому бізнесі, проте з досвіду їх поширення, вона користується також непоганим успіхом при проектуванні локальних мереж в приватних будинках. У чому ж її плюси? Розбираємося разом ...

упаковка

Комплект і зовнішній вигляд

Отже, дістаємо Zyxel NWA1123-AC HD з упаковки і відразу звертаємо увагу на те, що зовні вона має не зовсім стандартний вид - форма її не кругла, як ми звикли бачити, а в вигляді шестіуголька з закругленими кутами - виглядає свіжо і цікаво.

zyxel nwa1123 ac hd

У комплекті лежить інструкція, кабель живлення з адаптером, шнурок Ethernet і набір для кріплення на стелі

комплект

Основний корпус виконаний з якогось металевого сплаву, покритого фарбою, а верхня кришка - з білого матового пластика, який, як заявляє виробник, нетоксичний, а значить безпечний для установки в громадських місцях.

хмарна точка доступу

Спереду маємо тільки один світлодіод з індикацією режиму роботи.

zyxel nebula

Позаду - два LAN порту, один з яких підтримує технологію PoE, тобто може одночасно по Ethernet кабелю живити точку доступу електроенергією.

 порти

Керівництво користувача настійно рекомендую не викидати, як ми це робимо відразу після розпакування, а зберегти хоча б до того, як зробите первинну конфігурацію.

Справа в тому, що ніяких інформаційних наклейок на кришці немає, тому для того, щоб зробити налаштування, потрібно відкрити додається інструкцію. Хоча .. інший варіант - прочитати ще одну статтю на нашому сайті, де все докладно описується. Так що все ОК, можете викидати!

корпус

За вагою Zyxel NWA1123-AC HD досить відчутна, що обумовлюється не тільки матеріалом корпусу, а й її начинкою - всі компоненти на платі покриті захисним екрануванням, щоб мінімізувати можливі перешкоди і тим самим підвищити якість роздачі wifi сигналу.

антена

Цій же меті служить і вбудована антена з подвійною оптимізацією 3х3, яка забезпечує досить значну площу покриття сигналу.

посилення

Для його поліпшення тут також застосована функція «Dynamic Channel Selection»

(DCS), яка в режимі онлайн відстежує і вибирає оптимальний для роботи бездротової канал.

mu mimo

Ще одна технологія, яка використовується при роботі на частотах 5 ГГц, що значно підвищує швидкість роботи мережі, це MU-MIMO, при якій точка доступу одночасно обмінюється даними відразу з декількома пристроями, а не ставлячи їх в чергу, як це відбувається у звичайній роботі wifi пристроїв . При цьому для зниження навантаження передбачена ручна корекція максимально можливої ​​кількості підключень.

BeamForming

Нарешті, присутній тут і підтримка технології Beamforming, без якої сьогодні вже не обходиться жодне серйозне бездротовий пристрій - технологія, яка відстежує місцезнаходження приймача сигналу і забезпечує максимальне покриття wifi саме в цьому напрямку.

Режими роботи

Тепер що стосується режимів роботи Zyxel NWA1123-AC HD.

Перш за все, крапка доступу може виступати в ролі основного пристрою для створення wifi мережі. Тобто ми можемо безпосередньо вставити в неї кабель від провайдера і роздавати інтернет. Однак в такому вигляді вона може працювати тільки з такими типами підключень, як Динамічний IP (DHCP) або Статичний IP. Якщо ж у вас PPPoE, PPTP або L2TP, то необхідно ставити додатково роутер, що, в загальному то, в більшості випадків і відбувається.

Друга роль - це вайфай ретрансляція, тобто коли точка приймає сигнал від іншого джерела і розширює зону його дії. У підсумку виходить, що якщо взяти кілька таких девайсів і підключити їх один до одного, то можна створити єдину бездротову мережу з покриттям великої площі. При цьому:

 1. З'єднання буде безшовним, тобто користувач ніяк не помітить перепідключення від однієї точки до іншої
 2. Виявлення та налаштування нових пристроїв відбувається в напівавтоматичному режимі - досить налаштувати всього лише одну найпершу і застосувати згодом ці параметри до решти.

В результаті виходить, що для того, щоб створити і згодом при необхідності розширити свою мережу, не потрібно мати будь-яких спеціальних навичок або викликати професійного фахівця. Все це робиться буквально в кілька кліків мишкою, після чого точка доступу не потребує будь-кого до себе уваги ..

Але, як то кажуть, і це ще не все! Завдяки вбудованій підтримці фірмової хмарної технології Zyxel Nebula, управління відразу декількома точками доступу або навіть локальними мережами може проводитися дистанційно через інтернет. Все, що потрібно, це завести свій аккаунт на сайті nebula.zyxel.com, зареєструвати в ньому пристрій і додати до себе в профіль, після чого отримаєте повний доступ до управління.

віддалене управління

Ця функція може бути застосована як для приватної особи, коли необхідно стежити за роботою мереж, наприклад у себе в квартирі і на дачі, так і для бізнесу - припустимо, якщо у вас є кілька торгових точок, складів, офісів або чого завгодно ще, в яких налаштовані бездротові мережі. Через інтернет з будь-якої точки земної кулі ви будете мати постійний онлайн доступ до налаштувань цих мереж.

Швидкість роботи

Традиційно, більш детально про настройку точки доступу Zyxel NWA1123-AC HD я розповім в окремій публікації, а на завершення даного огляду хочу навести приклади тестів на швидкість інтернету, який виходить при підключенні до неї по WiFi.

Для початку покажу швидкість на комп'ютері, який підключений до роутера TP-Link Archer C1200 кабелем

швидкість по кабелю

Тепер - схема квартири з точками, де проводяться виміри швидкості - постійні читачі її вже давно знають, але для тих, хто прийшов сюди вперше, ось так виглядає стандартна конфігурація московської двушки в панельному будинку

 • в тій же кімнаті, що і точка доступу
 • за міжкімнатних стіною,
 • через дві стінки

схема

Оскільки точка доступу Zyxel NWA1123-AC HD двухдиапазонная, ми подивимося на неї як на 2.4, так і на 5 ГГц.

2.4 GHz

Швидкість очікувано падає при видаленні від джерела wifi.

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Також на обличчя той факт, що швидкість значно обрізається через оточуючих сусідських мереж, які сильно засмічують ефір, через що вона набагато нижче, ніж у вихідних даних.

список мереж

5 GHz

А ось на 5 ГГц все працює просто блискуче - і в першій і в другій локації швидкість дуже наближена до максимально можливого результату. Втрати в 3ей точці є, але незначні.

 1. 4
 2. 5
 3. 6