Антивірус і Засіб Боротьби зі Шпигунським ПО - Чи може Одна Програма Поєднувати Обидві Функції?

Для безпечної роботи на комп'ютері або смартфоні потрібен антивірус - це факт. Користувача в інтернеті всюди підстерігають небезпеки: трояни, черв'яки, шифрувальники-вимагачі, рекламні агенції та руткіти. Окрема історія з програмами шпигунами, тому що вони можуть завдати шкоди особі користувача. Шпигуни (Spyware) крадуть конфіденційну інформацію: логіни, паролі, документи, особисті фото і відеоматеріали. Шпигун може стежити за людиною, підключившись до веб-камері і мікрофону пристрою.

Для захисту від шпигунів з'явилася ціла категорія програм-антишпигунів. Вони блокують несанкціонований доступ до записуючих пристроїв, перешкоджають проникненню шкідливого коду на комп'ютер, видаляють скрипти аналітики і стежать файли cookie на веб-ресурсах. Якщо придивитися уважніше, то анти-шпигунське ПЗ виконує ті ж самі функції, що і звичайний антивірус, але з упором на Spyware. Існують програми дещо іншого класу, які вносять в налаштування браузерів якісь твики, за допомогою яких шпигунські скрипти не можуть запуститися, а стежать куки отримують відмову в установці.

security internet

Як працюють антивіруси?

Антишпигунське ПО працює за аналогією з антивірусом: є бази сигнатур і евристичний аналізатор. Сигнатура є характеристичні особливості конкретного вірусу, аналогом можна вважати штам реального вірусу в природі. Сигнатура унікальна для кожного різновиду вірусу, що дозволяє виявляти вже відомі загрози. Правда, сигнатурний аналіз не рятує від невідомих вірусів, так званих загроз нульового дня.

Хакери модифікують один і той же вірус так, що він виконує ті ж функції, але при цьому змінюється програмний код. На основі поведінки відомих вірусів працює евристичний аналіз. Він «клацає як насіння» повторювані віруси з новим кодом, не залишаючи шансів зловмисникам. Сканер стеження за програмами, файлами та сайтами працює в режимі реального часу, на льоту збиваючи «літаки».

захист комп'ютера

Точно так же працюють класичні антивіруси, використовуючи сигнатурний і евристичний аналіз в режимі реального часу. Раніше заточені на піймання шпигунів програми, нині рапортують про розширення своїх обов'язків, тепер вони ловлять всіх. Чи можна говорити, що антивіруси можуть стати і антишпигунські ПО також? Можна, можливо! Яскравий приклад універсального антивірусу - Norton Antivirus, відгуки користувачів і експертів про нього тут. Розробники дають гарантію на захист від будь-яких загроз, в тому числі і шпигунів, тому що це звичайні віруси. Можна подумати, що «спеціалізоване ПО» має більше шпигунських сигнатур, але існує факт, що сьогодні лише 5-10% загроз виявляються сигнатурним аналізом, і процес повної відмови від його використання вже запущений.

Функції універсального антивірусу

Norton Antivirus використовує унікальну технологію евристичного аналізу - мережа ефективного виявлення (SONAR). Ця мережа використовує накопичені дані про погрози з інших комп'ютерів по всьому світу з встановленим антивірусом Нортон, що дозволяє миттєво реагувати на появу нових небезпечних загроз. Може бути, саме тому компанія гарантує захист від усіх вірусів з поверненням грошей за куплене ПО.

norton antivirus plus

Головним болем десятків тисяч користувачів інтернету стали віруси шифрувальники-вимагачі. Вони шифрують файли на комп'ютері і роблять роботу неможливою, поки ви не заплатите викуп. Вимагачі вимагають заплатити в криптовалюта біткоіни, тому що з'явилися на зорі світанку криптовалюта в 2016 році. Зашифровані файли, в більшості випадків, не підлягають відновленню, тому навіть видалення вірусу не допоможе. Користувачі антивірусної Norton відчувають себе набагато більш захищеними. В лабораторії компанії був розроблений алгоритм виявлення та негайного запобігання спробам шифрування документів.

Так звані, Майнер самі можуть добувати криптовалюта за допомогою вашого комп'ютера, без шифрування і вимагань. Алгоритм Майнінг використовує ресурси відеокарти і центрального процесора. Як не складно здогадатися, це тягне за собою масу негативних наслідків:

  • перегрів і вихід з ладу мікропроцесорів
  • гальма в системі
  • шум вентиляторів
  • швидкий розряд батареї ноутбука

Антивірус Norton зауважує спроби намайніть крипту, навіть якщо не може розпізнати сигнатуру зловреда.

Дані на комп'ютері не можуть бути захищені на 100% з будь-яким антивірусом, незважаючи на гарантію від розробника. Такого захисту ще не придумали, адже навіть на пристроях з операційною системою iOS, де за своєю природою, не повинно бути вірусів, вони зустрічаються. Створення резервних копій ніколи не завадить, тому в Нортоні передбачено хмарне сховище об'ємом, на хвилиночку, від 10 до 75 ГБ, залежно від вашого тарифу. Підтримуються документи, фото, музика, відео, електронні листи, контакти, закладки в браузерах і інші типи файлів.

norton antivirus

Інші платні сховища пропонують і великі простори, але це додаткові сервіси з щомісячною оплатою для зовсім інших цілей. Для важливих документів і особистих даних цілком достатньо хмари Нортон, до того ж такого немає ні в кого з конкурентів. Якщо хочете на 100% захиститися від шифрувальників - користуйтеся хмарним сховищем. Віруси можуть зашифрувати файли тільки на локальному диску комп'ютера, але не в хмарі.

Ви можете запланувати резервне копіювання раз на місяць або тиждень, або залишити автоматичний режим. Тоді бекап почнеться під час бездіяльності комп'ютера. З автоматичною синхронізацією краще бути обережним, і перейти на графік, наприклад, раз в день. Справа в тому, що якщо попадеться дуже хитрий шифрувальник, який не буде помічений антивірусом, то зашифровані файли автоматично потраплять в хмару.

А що щодо антишпигунського функціоналу? Ми розібралися, що антивірус успішно запобігає інфікуванню вірусами типу Spyware. Також ПО здатне блокувати несанкціонований доступ до веб-камері і мікрофону.

Додаткові функції

Для мобільних пристроїв, ноутбука і смартфона, хорошим тоном буде використання віртуальної приватної мережі (VPN), при підключенні до Wi-Fi в громадських місцях. Особливо небезпечний Wi-Fi без пароля, тому що дані передаються в незашифрованому вигляді. Недобросовісний адміністратор мережі здатний перехоплювати пакети даних і знаходити конфіденційну інформацію, зокрема логіни, паролі та дані банківських карт. Ситуація ускладнюється, якщо ви користуєтеся сайтами, які працюють за незахищених протоколу HTTP, замість зашифрованого HTTPS.

VPN встановлює зашифроване з'єднання між комп'ютером і віддаленим сервером. Дані передаються і приймаються в зашифрованому вигляді, і вже VPN-сервер обмінюється з ресурсом, а не ваш пристрій. Таким чином гарантується безпека, і анонімність. Існують платні і безкоштовні VPN, але з обмеженнями по трафіку і швидкості. Володіючи антивірусом Norton, ви можете користуватися вбудованим VPN-клієнтом.

norton security

Зазвичай, комплектний VPN строго обмежений за обсягом переданих даних (в середньому, 300Мб в день). Нортон має безлімітний VPN, правда, швидкість передачі буває і вище. Можна розраховувати на 9-15 Мб / с, чого досить з головою для будь-яких повсякденних завдань, включаючи перегляд відео високої якості. Як бонус, можна змінювати своє віртуальне місце розташування в 30 країнах. Одним з переваг Norton VPN є повна анонімність і відсутність ведення логів. Це означає, що на стороні VPN сервера не залишається ніяких слідів ваших дій в інтернеті.

Антишпигунські програми не можуть похвалитися таким великим функціоналом, але при цьому їх треба купувати і встановлювати. Додаткова програма, що працює в режимі реального часу, буде споживати системні ресурси, сповільнюючи роботу пристрою і зменшуючи загальну стабільність. Чим більше програм - тим вище ймовірність помилок.

А ви користуєтеся стороннім антивірусом? Так 0% Ні, вистачає вбудованого в Windows захисника 100% Не замислювався над цим 0% Усвідомлено не користуюся ніякими засобами захисту комп'ютера 0% Показати результати Проголосувало: 1