В Чим Відмінність FTP, Samba або DLNA на WiFi роутер - Який Файловий Сервер Краще?

Нещодавно один з передплатників поставив питання, що стосується файлового накопичувача, підключеного до USB порту wifi роутера. У чому відмінності FTP сервера від Samba і DLNA і який з них краще? Постараюся без складних термінів показати різницю між цими файловими сховищами.

Що таке FTP, Samba, DLNA?

  • FTP (від англ. File Transfer Protocol - протокол передачі файлів) - стандартний протокол, призначений для передачі файлів по мережах.
  • Samba, або SMB (від англ. Server Message Block) - мережевий протокол прикладного рівня для віддаленого доступу до файлів, принтерів та інші ресурси мережі, а також для взаємодії між процесами.
  • DLNA - (від англ. Digital Living Network Alliance) - універсальний протокол для обміну медіаданими між пристроями різних виробників.

У чому відмінність FTP, Samba (smb) і DLNA серверів?

Якщо підключити до USB роз'єму маршрутизатора флешку або зовнішній жорсткий диск, то у нас з'явиться можливість запустити на ньому один з перерахованих вище або одночасно кілька типів файлових серверів. У чому різниця?

usb флешка zyxel keenetic

DLNA

Найбільше відрізняються Samba і FTP сервери від DLNA. Останній призначений тільки для трансляції відео, музики або фото з одного пристрою на інший. Наприклад, ви зберегли якийсь ролик на комп'ютер або смартфон і хочете вивести його на великий екран телевізора. Для цього необхідно встановити програму для створення медіасервера і почати трансляцію по мережі. А на ТБ відкрити медіаплеєр з підтримкою DLNA і відтворити.

Те ж саме і на роутері. Після запуску DLNA сервера медіа контент з вашого зовнішнього накопичувача з'явиться в програвачі на іншому пристрої, підключеному до wifi. Після чого його можна відтворити.

tv assist dlna

Плюси і мінуси DLNA Кросплатформеність Простота настройки і підключення Підтримуються тільки медіафайли Можливі гальма при відтворенні Працює не з усіма розширеннями