Огляд Точок Доступу WiFi Edimax Office 1-2-3 - Mesh Система для Офісу

Кожен раз, коли з'являється необхідність покрити мережею WiFi якесь приміщення з великою площею, наприклад, офіс або приватний будинок, то відразу з'являється безліч запитань. Перший - створювати цю мережу самостійно або довірити професіоналу? Звичайно ж, хочеться завжди заощадити, але в такому випадку виникає безліч інших запитань - яке необхідне устаткування, як цю мережу налаштувати, як правильно розмістити роутер і так далі ... В сьогоднішньому огляді хочу вам показати один дуже цікавий набір для створення повноцінної просунутої бездротової мережі, який допоможе вирішити дані проблеми - це офісна система Edimax Office 1-2-3 (посилання на офіційний сайт), яку нам надав офіційний представник фірми в Росії.І головною фішкою комплекту якраз є повна готовність до використання вже з коробки без будь-яких складних конфігурацій системи - по суті це різновид mesh системи, хоча безпосередньо жодної вказівки на це я не знайшов. Підключення і настройка його по зубах будь-якому новачкові - дістали, включили, налаштували паролі для wifi, і вперед!

Технічні характеристики Edimax Office 1-2-3

 • Wi-Fi - підтримка 802.11R і 802.11K в діапазонах 2.4 і 5 ГГц
 • PoE - підтримка IEEE 802.3at і IEEE 802.3af PoE стандартах
 • Швидкість за стандартом 802.11ac Wave 2
 • MU-MIMO - одночасне обслуговує кілька пристроїв для підвищення ємності пропускного каналу
 • Вбудовані сучасні технології - Beamforming, AirTime Fairness (ATF), Band Steering
 • RADIUS сервер - до 256 користувачів

Характеристики

Комплектація, функціонал і екстер'єр

Комплект Edimax Office 1-2-3 складається з трьох налаштованих один на одного стельових точок доступу Edimax AC1300 Wave2 з підтримкою технології MU-MIMO, в якому одна є головним пристроєм (Master), через яке відбувається управління всією системою, а дві інші - підлеглими (Slave), що утворюють разом з головною точкою єдину зону Wi-Fi покриття.

wifi в офісі

При цьому перемикання користувацького пристрою між точками Office 1-2-3 безшовне, тобто, переміщаючись по приміщеннях, користувач не помітить, що його гаджет перепідключитися до іншої точки. На практиці це означає, що якщо ви навіть побіжите бігом від однієї точки доступу до іншої з увімкненим сеансом відеозв'язку по Skype або WhatsApp, то ніяких розривів або лагів в відеодзвінків або Стрімі з Youtube ви не побачите, тому що перемикання буде миттєвим.

мережу edimax

А якщо площа покриття дуже велика і 3х джерел сигналу не вистачає, то можна з легкістю розширити мережу до 16 точок доступу, які докуповуються окремо.

Причому, нові точки розширення серії Office + 1 будуть розпізнані і підключені до наявного комплекту абсолютно автоматично, досить просто включити їх в локальну мережу і подати харчування через Рое або адаптер. Відзначимо також, що крім стельових точок доступу для включення в комплект доступні і вуличні точки EDIMAX OAP1300.

З коробки дістаємо такі комплектуючі в трикратному розмірі:

 • Точки доступу Edimax AC1300
 • адаптери харчування
 • кабелі Ethernet
 • Кріплення для стелі

комплектація

Все упаковано дуже надійно, пристрої прокладені між собою картонними мембранами, так що до зовнішнього вигляду і збереження при перевезенні питань бути не може.

коробка3

Точки доступу виконані з білого матового пластика - можна не боятися, що в ході експлуатації на них з'являться подряпини і потертості, їх просто не буде видно. Хоча ... Все одно вони будуть знаходитися над головою, тому такі проблеми їм не загрожують. Точки Edimax AC1300 мають круглу форму і не дуже великий діаметр, завдяки чому не будуть особливо виділятися на тлі стелі і привертати до себе зайвої уваги.

ac1300

На передній панелі розташований світловий індикатор, який змінює колір залежно від режиму роботи, а також втоплена в корпус кнопка для скидання налаштувань до заводських. Захована вона реально дуже глибоко, тому шпильку від смартфона, яку я зазвичай використовую для її натискання, виявилася занадто короткою - запасіться відразу довшою канцелярською скріпкою.

 edimax office 1-2-3

Ззаду традіціоннная наклейка з інформацією про адресу панелі налаштувань (192.168.2.2), дані для входу (admin / 1234) і інформація для початкового підключення до Wifi - мережі 2.4 і 5 ГГц, які підтримуються точками доступу, вже з коробки захищені паролем.

дані для налаштувань

Під нею - роз'єми:

 • LAN1 для підключення до роутера і подачі на неї харчування за допомогою PoE,
 • LAN2 для інших пристроїв, що не підтримують бездротову мережу
 • І вхід для харчування від адаптера

Наявність у точок доступу Office 1-2-3 другого «прохідного» GbE LAN порту в деяких випадках дуже зручно, так як прямо до точки ви зможете підключити, наприклад, IP-телефон, принтер, камеру відеоспостереження або просто стаціонарний ПК, не простягаючи додатковий кабель і не займаючи при цьому ще один вільний порт на вашому комутаторі.

роз'єми точки доступу

Після включення точок доступу в мережу вони дійсно починають працювати як єдина система відразу з коробки і роздають одночасно шість різних мереж WiFi - по три в діапазонах 2.4 і 5GHz:

 1. Office - для користувачів з повним доступом. Для їх створення можна задіяти Radius-сервер - це означає, що для підключення до WiFi буде не спільний для всіх пароль, а для кожного клієнта видається свій логін і пароль, які можна обмежити за часом дії
 2. Guest - для гостьового доступу в інтернет без можливості підключення до локальних ресурсів. Для авторизації в ній є також кілька варіантів - по паролю, після підтвердження умов використання мережі і найцікавіший - через портал з підтвердженням по SMS.

  Як відомо, з недавніх пір в Росії заборонено встановлювати WiFi в публічних місцях без авторизації користувачів за номером телефону, а значить даний комплект сміливо без порушень законодавства можна ставити в кафе, готелях та інших місцях із загальним доступом. Причому SMS-авторизація в комплекті Office 1-2-3 йде через російських операторів (на вибір Stream Telecom і Plivo), що гарантує відповідність вимогам наших законів.

  Не дивлячись на те, що комплект адресований швидше малому і середньому бізнесу, в ньому, як і в старшому побратимі - сімействі EDIMAX PRO, реалізований повноцінний гостьовий портал (Captive portal) у вигляді настроюється web-сторінки. На ньому можна розмістити логотип своєї компанії або міні-готелі і відобразити всі умови надання доступу в інтернет або навіть розмістити рекламу.

 3. Device - для підключення додаткових пристроїв, типу IP камер, відеореєстраторів, wifi принтерів, мережевих накопичувачів і так далі ..

девайси

Оскільки комплект дійсно дуже багатофункціональний, ми вирішили розповісти докладніше про всі тонкощі налаштування в окремій статті.

Швидкість інтернету

А зараз наведу вам результати вимірів швидкості WiFi, яка вийшла у мене при підключенні до однієї з точок доступу Edimax AC1300 з комплекту Office 1-2-3.

Для початку подивимося на швидкість інтернету на роутері по WiFi (TP-Link Archer AC1200), до якого згодом ми будемо підключати точки доступу.

2.4 ГГц

швидкість 2.4

5 ГГц

швидкість через роутер 5

Для порівняння і верифікації отриманої швидкості доступу до каналу, ми провели додатковий тест з використанням іншого роутера Xiaomi Router Mini. Тест проводився в тих же умовах. Отримані результати дозволяють нам бути впевненими, що жоден з маршрутизаторів не є вузьким горлечком в доступі до каналу. Цифри як для 2.4 ГГц, так і в діапазоні 5 ГГц у обох роутерів виявилися приблизно ідентичні.

2.4 GHz

2.4-xiaomi

5 GHz

5

Тепер підключаємо точку до гігабітного порту роутера TP-Link і робимо завмер через гостьову мережу іншої точки, яка підключена до першої по wifi через WSD (обмежень за обсягом і швидкості трафіку в настройках мережі немає)

2.4 GHz

швидкість edimax ac1300

5 GHz

5 ГГц

Тепер кабелем підключаємо точку Edimax до роутера Xiaomi і робимо аналогічні виміри через її робочу мережу (обмежень за обсягом і швидкості трафіку в настройках мережі немає)

2.4

xiaomi

5

edimax-xiaomi

В діапазоні 2.4ГГц ми наочно бачимо обмеження в 50 Мб / с, що є межею для даний частоти, а цифри, отримані в 5ГГц - це межа пропускної здатності нашого каналу доступу в інтернет, на якому проводилися тести. Так як виміри були зроблені не одночасно, то різниця 1-2Мб / с є похибкою вимірювань.

В цілому, нам сподобалася ідея швидкого розгортання офісної мережі та її реалізація у вигляді набору Edimax Pro Office 123. Якщо ви задумалися організувати в своєму приміщенні бездротовий інтернет для широкого числа користувачів з різним рівнем доступу і швидким роумінгом всередині wifi, то цей варіант однозначно заслуговує на увагу .